Pre zlepšenie služieb používa tento web - ako dnes už takmer všetky - tzv. cookie. Návštevou webu automaticky vyjadruješ tvoj súhlas s používaním týchto súborov.

Please enable JS

Kým vlastne som po ľudskej stránke, akým som človekom - môj pohľad

andy morávek o sebe: kto vlastne som po ľudskej stránke

Kým vlastne som po ľudskej stránke, akým som človekom - môj pohľad

05 dec 2015 / Autor:  / Andy Morávek - môj svet

Vraj som komplikovaný človek - a bude na tom niečo pravdy. Na jednej strane som plachý a relatívne málo zhovorčivý. Na druhej strane dať mi tému, ktorá ma skutočne zaujíma - a ťažko ma zastaviť. Takými témami sú pre mňa napr. partnerské vzťahy, súčasný životný štýl,

duchovný náhľad na svet okolo nás, fungovanie sveta v súvislosti s reinkarnáciou a karmou a týmto námetom blízke témy. Rád sa učím (najmä na vlastných chybách, haha) a

nemám problém akceptovať logické a rozumné argumenty.

Netrvám skostnateno na svojich pôvodných názoroch, ale prispôsobujem sa. Za "tým svojim" si pevne stojím vtedy, keď som presvedčený o správnosti môjho postoja. Vtedy očakávam presvedčivú argumentáciu a na jej podklade zvažujem a prehodnocujem. Mám, domnievam sa, celkom dobré postrehy k životu okolo mňa a rád ich konfrontujem s ľuďmi, ktorí majú vlastný názor a adekvátne skúsenosti.

Neznášam formálnosť, nie je mi príjemné vykanie si s ľuďmi,

nerád sa prehnane elegantne a teda zároveň (v mojom vnímaní) nepohodlne obliekam, mám rád pocit voľnosti a slobody. Nenechávam sa zväzovať konvenciami a mnohými zbytočnými, podľa môjho subjektívneho názoru neefektívnymi pravidlami. Na druhej strane sa považujem za hlboko veriaceho človeka - mám vlastné a to veľmi silné morálne a duchovné zásady.

Viem si vychutnať posedenie pri kvalitnej káve či dobrom, aromatickom čaji

v príjemnej kaviarni rovnako dobre ako si viem užiť prechádzku v prírode. Milujem zvieratá od psov, cez mačky až po... plazy či dokonca pavúky. Mám v sebe štipku herca a dokážem sa vžiť do role, ak treba niečo pred niekým predstierať - napriek tomu, že paradoxne veľmi nerád klamem a ani to nerobievam.

Rád sa líšim od väčšiny a podriaďujem tomu do určitej miery môj výzor,

niektoré postoje a občas aj správanie. Táto moja povahová črta sa prejavuje aj tým, že nedodržiavam 100%-ne všetky gramatické pravidlá slovenčiny tak, ako ich poznám. Sú detaily, ktoré píšem podľa môjho vlastného vkusu a robím to cielene. Na čitateľnosť a správnosť mojich textov nemajú vplyv a napokon - nikoho neinšpirujem k tomu, aby ma nejakým spôsobom kopíroval. (Ide zväčša o hlúposti, napr. nepáčia sa mi skratky ako bmw, usb a podobne písané veľkými písmenami.)

Možno v rozpore s tým ako vyzerám a ako mojim výzorom pôsobím na okolie, spravidla vďaka môjmu chovaniu a konaniu nemám problémy s budovaním si dôvery u ľudí okolo mňa. Dokladom toho je určite napríklad aj fakt, že som zvoleným zástupcom vlastníkov voči správcovským spoločnostiam vo všetkých bytových domov, kde vlastním byty. V dnešnej dobe

už sa venujem iba veciam, ktoré sú zlučiteľné s vážne braným vzťahom,

ak má mať skutočnú perspektívu.


Články súvisiace podľa značiek


Ohodnotiť túto položku
(1 = počet hlasov)

Priestor pre tvoj komentár, správu alebo odkaz

Dôsledne si skontroluj hlavne tvoju mailovú adresu, ak očakávaš relevantnú a kompetentnú odpoveď na tvoj dotaz. :-)