Pre zlepšenie služieb používa tento web - ako dnes už takmer všetky - tzv. cookie. Návštevou webu automaticky vyjadruješ tvoj súhlas s používaním týchto súborov.

Please enable JS

Kým vlastne som po ľudskej stránke, akým som človekom - môj pohľad

andy morávek o sebe: kto vlastne som po ľudskej stránke

Kým vlastne som po ľudskej stránke, akým som človekom - môj pohľad

05 dec 2015 / Autor:  / Andy Morávek - môj svet

Vraj som komplikovaný človek - a bude na tom niečo pravdy. Na jednej strane som plachý a relatívne málo zhovorčivý. Na druhej strane dať mi tému, ktorá ma skutočne zaujíma - a ťažko ma zastaviť. Takými témami sú pre mňa napr. partnerské vzťahy, súčasný životný štýl,

duchovný náhľad na svet okolo nás, fungovanie sveta v súvislosti s reinkarnáciou a karmou a týmto námetom blízke témy. Rád sa učím (najmä na vlastných chybách, haha) a

nemám problém akceptovať logické a rozumné argumenty.

Netrvám skostnateno na svojich pôvodných názoroch, ale prispôsobujem sa. Za "tým svojim" si pevne stojím vtedy, keď som presvedčený o správnosti môjho postoja. Vtedy očakávam presvedčivú argumentáciu a na jej podklade zvažujem a prehodnocujem. Mám, domnievam sa, celkom dobré postrehy k životu okolo mňa a rád ich konfrontujem s ľuďmi, ktorí majú vlastný názor a adekvátne skúsenosti.

Neznášam formálnosť, nie je mi príjemné vykanie si s ľuďmi,

nerád sa prehnane elegantne a teda zároveň (v mojom vnímaní) nepohodlne obliekam, mám rád pocit voľnosti a slobody. Nenechávam sa zväzovať konvenciami a mnohými zbytočnými, podľa môjho subjektívneho názoru neefektívnymi pravidlami. Na druhej strane sa považujem za hlboko veriaceho človeka - mám vlastné a to veľmi silné morálne a duchovné zásady.

Viem si vychutnať posedenie pri kvalitnej káve či dobrom, aromatickom čaji

v príjemnej kaviarni rovnako dobre ako si viem užiť prechádzku v prírode. Milujem zvieratá od psov, cez mačky až po... plazy či dokonca pavúky. Mám v sebe štipku herca a dokážem sa vžiť do role, ak treba niečo pred niekým predstierať - napriek tomu, že paradoxne veľmi nerád klamem a ani to nerobievam.

Rád sa líšim od väčšiny a podriaďujem tomu do určitej miery môj výzor,

niektoré postoje a občas aj správanie. Táto moja povahová črta sa prejavuje aj tým, že nedodržiavam 100%-ne všetky gramatické pravidlá slovenčiny tak, ako ich poznám. Sú detaily, ktoré píšem podľa môjho vlastného vkusu a robím to cielene. Na čitateľnosť a správnosť mojich textov nemajú vplyv a napokon - nikoho neinšpirujem k tomu, aby ma nejakým spôsobom kopíroval. (Ide zväčša o hlúposti, napr. nepáčia sa mi skratky ako bmw, usb a podobne písané veľkými písmenami.)

Možno v rozpore s tým ako vyzerám a ako mojim výzorom pôsobím na okolie, spravidla vďaka môjmu chovaniu a konaniu nemám problémy s budovaním si dôvery u ľudí okolo mňa. Dokladom toho je určite aj fakt, že som zvoleným zástupcom vlastníkov voči správcovským spoločnostiam vo všetkých bytových domov, kde vlastním byty.

Prečo som bol vyšetrovaný, za čo som bol stíhaný

Počas môjho fungovania v oblasti erotiky som sa pomerne nevyhnutne musel dostať do kontaktu aj s plateným sexom. Ako mnohých iných aj mňa zlákalo veľmi lukratívne sprostredkovanie eskortov či prevádzkovanie tzv. sexprivátu. Táto práca ma bavila, darilo sa mi a zaviedol som na Slovensku systém maximálne férový a ústretový voči dievčatám, ktoré si chcú (príp. sú na to odkázané) zarábať poskytovaním sexuálnych služieb. Nazval som ho "kontaktným bytom".

Mojim serióznym, slušným prístupom a tým, že som prostitútky svojim spôsobom odhováral od

práce na sexprivátoch, kde sú finančne zdierané a rôznymi formami zneužívané,

som pravdepodobne vyprovokoval kvázi konkurenciu, ergo prevádzkovateľov zmienených privátov a podobných zariadení ("kvázi" preto, lebo ja som sa nikdy nepovažoval a nechcel som byť niečím ako konkurenciou nejakým podobným ľuďom - veď ja som fungoval na princípoch, pre nich až nezmyselných...) k udaniu, na podklade ktorého ma začiatkom roka 2014 utajene začala sledovať a vyšetrovať kriminálna polícia. V novembri toho roka som bol zatknutý a bezmála

deväť mesiacov držaný v tzv. kolúznej vyšetrovacej väzbe.

Súd sa nakoniec síce vyjadril, že som mal byť vyšetrovaný na slobode a že je až zarážajúce, prečo spomedzi všetkých pasákov, ktorí okrem finančného zneužívania ešte aj týrajú a znásilňujú dievčatá, na ktorých parazitujú, je perzekvovaný práve človek, ktorý má dlhoročnú povesť slušného, korektného a, samozrejme, absolútne nenásilného a úctivého chlapa. A súdne prenasledovanie ktorého doslova (citujem vyjadrenie sudcu) "tlačí slzy do očí dievčatám, ktoré sú vyšetrovacími orgánmi nútené proti nemu vypovedať".

Mojou chybou bolo venovať sa podnikaniu, ktoré v tomto štáte (na rozdiel od Česka, Rakúska, Maďarska a väčšiny západných a severských štátov EÚ) nie je legálne. Nazýva sa to kupliarstvom a i keď na rozdiel od iných bývalých "kolegov" ja som nikdy z nikoho "nekoristil", patrične som si moje podnikanie v tejto konkrétnej oblasti odskákal. Preto už sa mu, samozrejme, nevenujem a venovať nemienim. Podrobne o celej kauze môjho prenasledovania orgánmi štátnej moci píšem v tomto článku (nové okno).

Nie je vylúčené, že do tohto článku postupne ešte čo to pribudne.

 

andy sebastian moravek 1

Andy Sebastian Morávek

Andy Sebastian Morávek

Andy Sebastian Morávek


Články súvisiace podľa značiek


Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Priestor pre tvoj komentár, správu alebo odkaz

Dôsledne si skontroluj hlavne tvoju mailovú adresu, ak očakávaš relevantnú a kompetentnú odpoveď na tvoj dotaz. :-)