Ľudmila Rogovská je dlhodobo na špici oceňovaných umelcov v SR

Umelecká maliarka Ľudmila Rogovská – jedinečná možnosť investície do umenia

Mgr. Ľudmila Rogovská (1959), rodená Kovačičová, * nesporne patrí do tridsiatky najvystavovanejších žijúcich slovenských umelcov. Jej dielo je nielen oku lahodiacim prvkom, ktorý má potenciál nádherne skrášliť akýkoľvek interiér. Je okrem toho aj výbornou, nadčasovou investíciou s potenciálom dlhodobého rastu.

* Menom za slobodna sú podpísané niektoré jej rané diela, konkrétne napr. “Kostol v rodnej Štefanovej”.

Ľudmila Rogovská pochádza zo západného Slovenska,

z obce Štefanová neďaleko Trnavy. Vyštudovala odbor výtvarná výchova na Univerzite Komenského v Bratislave, kde patrila medzi najlepších študentov ročníka. Diplomovú prácu realizovala u stále tvoriaceho docenta Alexandra Salontaya. Išlo o grafiku na tému “Linorez – figurálna kompozícia”.

Vlastnej výtvarnej tvorbe sa Ľudmila Rogovská venuje nepretržite už od dovŕšenia štúdia. Vďaka tomu aktuálne patrí medzi najdlhšie tvoriacich aktívnych umelcov slovenskej výtvarnej scény.

V ostatnom období

sa Ľudmila Rogovská venuje olejomaľbe na plátne,

art protisu a najmä kolorovanej veľkorozmernej kresbe. Jej tvorba dlhodobo zaznamenáva jeden úspech za druhým. Na tomto mieste prinášame veľmi stručný výťah z absolvovaných výstav:

  • Zrkadlová sieň v Trnavskom divadle, 2001;
  • Cherchez la Femme, Bratislava, 2013;
  • Západné krídlo Trnavskej radnice, 2016;
  • Jubilejná výstava v Západoslovenskom múzeu v Bratislave, 2022;
  • Salón výtvarníkov v ZOYA Museum Modra, rok čo rok od roku 2014 až – nateraz – po rok 2024. Dielo Rybáriky laureátom výstavy v roku 2014 (ako bolo spomenuté v článku), titulka prestížneho katalógu

Ľudmila Rogovská je pravidelnou vystavovateľkou

jednej z najprestížnejších výstav umenia v strednej Európe pod názvom Salón výtvarníkov v Zoya múzeu.

* Práve toto dielo v roli titulného obrázka (farebne upravené pre web) zdobí tento článok. Realistickejšie foto nižšie, vo fotogalérii, pod ktorou text pokračuje.

Obrazová tvorba Ľudmily Rogovskej, ktorej ďalšie ukážky je možné vidieť na instagrame, sa ráta v stovkách kusov. Na zmienenej sieti sú uvedené aj názvy všetkých diel a ich rozmery. Rok vzniku každého obrazu je priamo na ňom.

Z jej rúk vzišlo do dnešného dňa už cez tisíc diel

Mnohé jej práce krášlia súkromné zbierky na Slovensku, v zahraničí a dokonca aj v zámorí.

Olejomaľbu “Budmerický kaštieľ” zakúpilo SNM do majetku Slovenskej republiky. Podobným úspechom sa hrdí absolútne minimum žijúcich a aktívnych umelcov.

Ľudmila Rogovská má v obľube viaceré štýly tvorby

Zdôrazniť je hodno najmä jej prevedenie techniky sfumato – časovo a koncentračne nesmierne náročného a aj preto vysoko hodnoteného štýlu. Nájsť ho je možné na jej dielach “Magdaléna” a “Mona Lisa”. Druhá zmienená maľba * je nádhernou priam až kópiou pôvodného diela Leonarda da Vinci. Rozmerovo niekoľkonásobnou a s očami, ktoré sa pozerajú priamo na diváka, nech stojí k obrazu v akomkoľvek uhle. Klobúk dolu pred majstrovstvom Ľudmily Rogovskej!

* Aktuálne už v súkromnom vlastníctve obrovského fanúšika umelkyne a autora tohto textu, Andyho Morávka. Na požiadanie je však možné dohododnúť osobné zhliadnutie diela v bratislavskom Novom Meste (viď kontakty v závere článku).

Umelkyňa v súčasnosti tvorí vo svojom ateliéri

v Trnave a plenéri rodnej Štefanovej. Pretože rada cestuje a rozpráva aj po anglicky, objavuje sa tento jazyk na vhodných miestach a v primeranej miere aj v názvoch niektorých jej diel. O vlastnej tvorbe hovorí:


Text v spolupráci s umelkyňou samotnou pripravil a publikuje copywriter Andy Sebastian Morávek. Na báze osobnej známosti s Ľudmilou Rogovskou vznikol nápad prezentovať touto online formou jej tvorbu.

V prípade tvojho záujmu o kúpu, investovanie

do niektorého zo zobrazených či opísaných diel, nech sa páči, kontakty.

Upozornenie: nie všetky vyobrazené diela sú aktuálne na predaj, zopár z nich má už majiteľa. Tie na tomto mieste používa Ľudmila Rogovská iba za účelom komplexnejšej ilustrácie vlastnej tvorby. Kvalitnejšie, detailnejšie fotografie ako aj info o rozmeroch, rámovaní diel atď. je možné vidieť na už spomenutom profile na sociálnej sieti.