Ľudmila Rogovská je dlhodobo na špici oceňovaných umelcov v SR

Umelecká maliarka Ľudmila Rogovská – jedinečná možnosť investície do umenia

Mgr. Ľudmila Rogovská (1959), rodená Kovačičová, * nesporne patrí do tridsiatky najvystavovanejších žijúcich slovenských umelcov. Jej dielo je nielen oku lahodiacim prvkom, ktorý má potenciál nádherne skrášliť akýkoľvek interiér. Je okrem toho aj výbornou, nadčasovou investíciou s potenciálom dlhodobého rastu.

* Menom za slobodna sú podpísané niektoré jej rané diela, konkrétne napr. „Kostol v rodnej Štefanovej“.

Ľudmila Rogovská pochádza zo západného Slovenska,

z obce Štefanová neďaleko Trnavy. Vyštudovala odbor výtvarná výchova na Univerzite Komenského v Bratislave, kde patrila medzi najlepších študentov ročníka. Diplomovú prácu realizovala u stále tvoriaceho docenta Alexandra Salontaya. Išlo o grafiku na tému „Linorez – figurálna kompozícia“.

Vlastnej výtvarnej tvorbe sa Ľudmila Rogovská venuje nepretržite už od dovŕšenia štúdia. Vďaka tomu aktuálne patrí medzi najdlhšie tvoriacich aktívnych umelcov slovenskej výtvarnej scény.

V ostatnom období

sa Ľudmila Rogovská venuje olejomaľbe na plátne,

art protisu a najmä kolorovanej veľkorozmernej kresbe. Jej tvorba dlhodobo zaznamenáva jeden úspech za druhým. Na tomto mieste prinášame veľmi stručný výťah z absolvovaných výstav:

  • Zrkadlová sieň v Trnavskom divadle, 2001;
  • Cherchez la Femme, Bratislava, 2013;
  • Západné krídlo Trnavskej radnice, 2016;
  • Jubilejná výstava v Západoslovenskom múzeu v Bratislave, 2022;
  • Salón výtvarníkov v ZOYA Museum Modra, rok čo rok od roku 2014 až – nateraz – po rok 2024. Dielo Rybáriky laureátom výstavy v roku 2014 (ako bolo spomenuté v článku), titulka prestížneho katalógu

Ľudmila Rogovská je pravidelnou vystavovateľkou

jednej z najprestížnejších výstav umenia v strednej Európe pod názvom Salón výtvarníkov v Zoya múzeu.

* Práve toto dielo v roli titulného obrázka (farebne upravené pre web) zdobí tento článok. Realistickejšie foto nižšie, vo fotogalérii, pod ktorou text pokračuje.

Množstvo obrazovej tvorby Ľudmily Rogovskej sa ráta v stovkách kusov. Rok vzniku každého obrazu je priamo na ňom.

Z jej rúk vzišlo do dnešného dňa už cez tisíc diel

Mnohé jej práce krášlia súkromné zbierky na Slovensku, v zahraničí a dokonca aj v zámorí.

Olejomaľbu „Budmerický kaštieľ“ zakúpilo SNM do majetku Slovenskej republiky. Podobným úspechom sa hrdí absolútne minimum žijúcich a aktívnych umelcov.

Ľudmila Rogovská má v obľube viaceré štýly tvorby

Zdôrazniť je hodno najmä jej prevedenie techniky sfumato – časovo a koncentračne nesmierne náročného a aj preto vysoko hodnoteného štýlu. Nájsť ho je možné na jej dielach „Magdaléna“ a „Mona Lisa“. Druhá zmienená maľba * je nádhernou priam až kópiou pôvodného diela Leonarda da Vinci. Rozmerovo niekoľkonásobnou a s očami, ktoré sa pozerajú priamo na diváka, nech stojí k obrazu v akomkoľvek uhle. Klobúk dolu pred majstrovstvom Ľudmily Rogovskej!

* Aktuálne už v súkromnom vlastníctve obrovského fanúšika umelkyne a autora tohto textu, Andyho Morávka. Na požiadanie je však možné dohododnúť osobné zhliadnutie diela v bratislavskom Novom Meste (viď kontakty v závere článku).

Umelkyňa v súčasnosti tvorí vo svojom ateliéri

v Trnave a plenéri rodnej Štefanovej. Pretože rada cestuje a rozpráva aj po anglicky, objavuje sa tento jazyk na vhodných miestach a v primeranej miere aj v názvoch niektorých jej diel. O vlastnej tvorbe hovorí:


Text v spolupráci s umelkyňou samotnou pripravil a publikuje copywriter Andy Sebastian Morávek. Na báze osobnej známosti s Ľudmilou Rogovskou vznikol nápad prezentovať touto online formou jej tvorbu.

V prípade tvojho záujmu o kúpu, investovanie

do niektorého zo zobrazených či opísaných diel, nech sa páči, kontakty.

Upozornenie: nie všetky vyobrazené diela sú aktuálne na predaj, zopár z nich má už majiteľa. Tie na tomto mieste používa Ľudmila Rogovská iba za účelom komplexnejšej ilustrácie vlastnej tvorby. Kvalitnejšie, detailnejšie fotografie ako aj info o rozmeroch, rámovaní diel atď. je možné vidieť na už spomenutom profile na sociálnej sieti.