Párové fotenie: frajer a fanúšička - TFP projekt páru, fotografov a vizážistu

TFP projekt: párové fotenie „Frajerský alfa samec a jeho zbožňujúca fanúšička“

V roku 2020 som sa po dlhšej dobe znovu začal venovať fototvorbe. Tak „naozaj“. No a vyvinulo sa to aj tým smerom, že som si vymyslel párové fotenie „Frajer a fanúšička“ – tzv. TFP projekt, * do ktorého sa môže zapojiť modelka, fotografi (aj viacerí, a to ženskí aj mužskí) a vizážista, ktorý zvláda aj úpravu vlasov. (Aktualizované a STÁLE AKTUÁLNE 18. 05. 2021)

* Ponuku účasti na tomto projekte som zverejnil na soc. sieti v skupinách, ktoré riešia výlučne a len TFP záležitosti a majú to aj v názvoch. Napriek tomu sa prihlásili aj ľudia, ktorí sa medzi prvým zaujímali o honorár. Preto v prípade, že nemáš istotu, čo presne táto skratka znamená, prečítaj si na wikipedii o TFP spolupráci.

Samozrejme, výzva na spoluprácu platí len do momentu, kým na tomto mieste neoznámim, že projekt je už zrealizovaný. (Aj vtedy ma však pokojne kontaktuj v prípade, že ťa z akéhokoľvek titulu niečo podobné zaujíma. Vždy sa dá vymyslieť pokračovanie či nejaký úplne iný projekt, pri realizácii ktorého si môžeme byť nápomocní pre obojstranný prospech.)

Párové fotenie Frajer a fanúšička sa uskutoční pri Bratislave

Miesto nie je ešte vybrané finálne, tipov mám viacero. Bude to však buď vyslovene exteriér alebo nejaká zaujímavá stará a/alebo rozpadávajúca sa stavba či niečo podobné. Ak však vieš o mieste, ktoré ti na niečo takéto príde zaujímavé a vhodné, pokojne daj vedieť. Rád to zvážim.

Nakoľko sám aktuálne nevlastním auto, musí ho mať niekto zo zúčastneného „štábu“. Vlastne ho asi musia mať prinajmenšom dvaja účastníci, aby sme na miesto fotenia dopravili všetko potrebné – a zostalo miesto aj pre nás samotných.

Termín fotenia v štýle „alfa samec a zamilovaná krásavica“

Ten veru zatiaľ nie je známy. Dvomi hlavnými príčinami sú: 1. reálna stále väčšia zima vonku a 2. fiktívna hroziaca záhuba ľudstva v podobe tej novej chrípky. Pre ktorú je pomaly problémom plánovať aj návštevu toalety, nieto fotenie s toľkými aktérmi. 🙂

Z hľadiska toho, že fotenie prebehne viac-menej resp. prevažne v exteriéri, najpravdepodobnejším časovým rámcom jeho realizácie je leto 2021.

Informácie pre záujemkyňu o pozíciu MODELKY

Ilustračné fotky pre predstavu o tom, čo sa vlastne bude fotiť, sú na konci textu. Spolu s opisom mojej predstavy a zámeru. Fotenie bude podľa môjho odhadu trvať minimálne 3 hodiny, možno ešte o niečo viac. No a doprava na miesto fotenia v rámci Bratislavy bude zabezpečená, samozrejme.

Moja skromná predstava optimálnej modelky je nejaká takáto:

  • Štíhla alebo jemne ženská postava, súmerná a pekne tvarovaná. Viem, sú to priam prevratne objavné parametre na modelku, ktoré doteraz nikomu nenapadli.
  • Výška tak do 175 cm, ideálne ešte o niečo menej. Aby nebolo treba stavať model na stoličku, ak má byť zdanlivo vyšší a to aj ak modelka bude mať podpätky. * Lebo to alfa samec musí byť, prirodzene. 🙂 (Zmena: toto hľadisko sa úplne vypúšťa. Rozdiel vo výške sa pri fotení bez problému vyrieši prípadnou podložkou pre jedného alebo druhého aktéra.)
  • Nejaké tá skúsenosť alebo aspoň prirodzený talent na pózovanie, napriek tomu, že polohy a pózy budú viac-menej vymyslené vopred.
  • Bratislavské pôsobisko alebo aspoň schopnosť dopraviť sa do hlavného mesta v správnom termíne a načas.
  • Super by bolo aspoň minimum hereckého talentu. Aby vôbec dokázala zahrať to, čo presne má byť náplňou tohto fotenia (viď na konci textu). A mal by to akceptovať jej priateľ, prirodzene.

* Prípadná väčšia výška ťa celkom určite automaticky nediskvalifikuje. Bude len treba špekulovať, ako s tým pri fotení opticky vydrbkať.

Ako sa uchádzať o miesto zamilovanej a zbožňujúcej fanúšičky frajerského alfa samca?

Napíš mi cez niektorý z mojich kontaktov a podľa možnosti mi rovno pošli nejaké tvoje fotky. Alebo link, na ktorom si ich môžem pozrieť (napr. profil na insta a pod.). Ak máš otázky, ktoré ti tento text nezodpovedal (a tak som sa snažil…!), pokojne sa v správe na čokoľvek spýtaj.

Je výrazne pravdepodobné, že sa finálne dohodnem s modelkami dvomi, poťažmo tromi. Z týchto dôvodov:

  • fotenie bude zaujímavejšie a zábavnejšie s viacerými účastníkmi;
  • fotenie modelka + model sa pomaly, ale isto stáva otrepaným a nudným – atraktívnejšou pre všetkých zainteresovaných aj po všetkých stránkach bude väčšia skupinka;
  • niektorá modelka môže na poslednú chvíľu z rôznych dôvodov vypadnúť a dlhodobé plánovanie by bolo v prdeli. A to nikto nechce, však?

So zopár najzaujímavejšími modelkami, z ktorých budem mať pocit, že to myslia vážne a je pri nich predpoklad, že sa fotografovania skutočne zúčastnia a fotenie s nimi dobre dopadne, sa zrejme stretnem osobne. Predsa len, osobný dojem je asi tak stodvadsať trikrát lepšie než písanie si.

Informácie pre potenciálnych fotografov

Tu ani nie je veľmi čo písať. Prosto, ak máš záujem fotiť projekt typu „párové fotenie Frajer a fanúšička“, daj mi vedieť. Ak sa nepoznáme, ukáž mi niečo z tvojej tvorby. Miesto vidím pre dvoch, troch, možno aj pre štyroch fotografov či fotografky.

Informácie pre MUA + vlasových štylistov

Pozri vyššie, platí to isté čo pre fotografov. S tým rozdielom, že vizážistu bude treba len jedného/jednu. Musí však zvládať všetko: mejkap, vlasy, zle oholené podpazušia (žartujem, preboha)…

Párové fotenie Frajer a fanúšička – ďalšie info

Bude dopĺňané priebežne, aj podľa otázok od vás – záujemcov o spoluprácu. V každom prípade si po ohlasoch v troch TFP skupinách na fb, kde som projekt „párové fotenie Frajer a fanúšička“ zverejnil, sa celkom silno domnievam, že z toho nakoniec bude taká malá pecka.

Som si istý tým, že všetci zúčastnení budú mať veľmi príjemný zážitok – a zážitky sú život, no nie? Všetci získame ako skúsenosť, tak veľmi pekné, atraktívne, provokatívne a pôsobivé fotografie do vlastného portfólia.

No a na záver teda

ešte detailnejšie o tom, čo presne sa bude fotiť.

Fotografie majú byť v podstate úplne oblečené, * napriek tomu z nich musia priam sálať dve veci:

  • Po prvé, akoby žiadostivosť fanúšičky po svojom alfa samcovi, po svojom idole.
  • A po druhé, malo by to celé mať nádych veselosti, vtipu až jemnej paródie.

Inými slovami, malo by byť vidieť (keď aj len zdanlivo, i keď… ktovie), že sa tí dvaja priťahujú – ale zároveň by to celé malo vyvolať aj úsmev. Malo by to byť vzrušujúce, provokatívne až dráždivé – no tiež veselé, s vtipnou iskrou. Ťažko sa to opisuje a ešte ťažšie sa hľadajú obrázky toho typu na webe. Až na niečo úplne ideálne natrafím, hneď to tu zverejním.

* Fakt je, že rozumné a nenásilné odhalenie nejakej pokožky, prvky glamour či takmer až náznaky aktu by toto fotenie úžasne oživili a ešte viac okorenili. Mám na mysli niečo ako na zábere s odhaleným chrbtom. Modelke, ktorá bude mať pocit, že v rozumnej miere je schopná a ochotná ukázať nejakú svoju nahú pokožku, ukážem patričné ilustračné fotky. Priamo sem ich nedávam, aby zbytočne neodradili záujemkyne s menšou mierou odvahy a zmyslu pre dobrodružstvo. Pretože podmienkou opísaná pikantnosť určite nie je!

Jednoznačne však by modelka nemala mať problém odfotiť ani jeden z ukážkových záberov. Urobiť niektorú pózu, gesto voči „samcovi“, zahrať tú vášeň a zároveň zábavu, ktorú – aspoň podľa mňa – cítiť z ukážok.

Dobre to v našej diskusii formulovala jedna z modeliek, už vybraná do finálnej päťky: „Mám rada také fotenia, kde vyzerám vášnivo, ale zároveň som v podstate takmer normálne oblečená a nič háklivé nie je vidieť. Ale je to v póze a vo výraze.“

To je v podstate taký nejaký základ. Preto aj v „parametroch“ modelky uvádzam, že na toto párové fotenie Frajer a fanúšička je modelka, ktorej eventuálny priateľ, partner, či manžel takéto fotenie akceptuje. Aby aj dodatočne neboli ťažkosti pri zverejnení fotiek. Alebo potom modelka, ktorá ma herecké vlohy a nie je pre ňu problémom s nadhľadom tú

predstieranú príťažlivosť k foto-partnerovi zahrať.

Rovnako ako pre ňu nesmú byť problémom dotyky ako medzi partnermi. Nemám na mysli dotyky pŕs či niečoho ešte háklivejšieho. Ale vzájomné dotyky rúk, chrbta, zadku, tváre, jemné bozky či fóriky ako na poslednom zábere v galérii by mali byť úplne v pohode.

Ilustračné obrázky som si požičal z internetov. Kam ich aj čo najskôr a bez úhony vrátim, samozrejme.

Apropo, ospravedlňujem sa prípadnému mužskému čitateľovi za použitie jemne zbytočného množstva smajlíkov. Tento text je primárne cielený na ženy – modelky, fotografky, vizážistky – a tie údajne majú smajlíkov rady. Vraj považujú mužov, ktorí ich používajú, za citlivejších. Takže ak nechcem byť za bezcitné hovädo… ???


Titulná fotografia je iba ilustračná, samozrejme. I keď párové fotenie Frajer a fanúšička skutočne trocha odzrkadľuje. Čím nechcem napísať, že by som sám seba považoval za frajera (lebo som na nej ja osobne – ten naľavo, nie ten s copíkmi). Je z dielne fotografky Judity Horváthovej.