Zoznam navštívených štátov alebo doteraz Andy Morávek nakukol

“Lexikón cestovateľa” (no haha) Andyho Morávka – alebo prosto navštívené štáty

Niežeby som si predstavoval, že snáď niekedy niekoho bude môj zoznam navštívených štátov zaujímať. (Alebo dobre, ten narcistický škriatok vo mne si to predstavuje určite.) Skôr sám pre seba chcem evidovať, v koľkých a ktorých všetkých krajinách po svete som sa niekedy vyskytol. Technicky vzaté bez ohľadu na účel môjho výskytu. (Aktualizované 06. 02. 2024)

Zoznam navštívených štátov a systém ich radenia

Pôvodne som zvažoval zoradenie mojich výletných, dovolenkových, v niektorých prípadoch pôvodne/primárne pracovných destinácií podľa ich vzdialenosti od Slovenska. Lenže musel by som v tom prípade googliť a tieto vzdialenosti merať. Tým pádom by som musel stanoviť pomyselný štart a cieľ.

Štartom by vo väčšine prípadov síce mohla byť Bratislava, no nie vždy. Do Krakova a Londýna som totiž cestoval z východu, nakoľko dva roky môjho života som sa hral na Bratislavčana v Košiciach. No a cieľ… V prípade výletu * by bolo relatívne jednoduché stanoviť ho. Ale napr. v rámci Talianska som navštívil viaceré lokality behom môjho pracovného pobytu. Tam by to teda šlo len sotva.

* Väčšina ľudí by zrejme použila výraz “dovolenka”. Avšak mne z titulu, že nie som zamestnaný a nefungujem v štandardnom režime práce striedanej voľnom, vyznieva tento pojem pre mňa pomerne nepatrične.

Zoznam navštívených štátov som teda zoradil abecedne

Na tom nie je čo pokaziť. A o niečo lepšie sa v ňom tým pádom aj vyhľadáva – predsa len človek má bežne o niečo presnejšiu predstavu o postavení nejakého písmena v abecede než o vzdialenosti tej-ktorej destinácie od Slovenska.

BelgickoŠpanielsko
BulharskoTaliansko
CyprusTurecko
Česká republikaVeľká Británia
Egypt
Grécko
Chorvátsko
Jordánsko
Kapverdy
Maďarsko
Monako
Nemecko
Poľsko
Rakúsko

Komentáre k niektorým navštíveným destináciám

pribudnú čoskoro. A budú pribúdať postupne. Možno. Závisí to od toho, nakoľko sa mi tento zoznam navštívených štátov vlastne bude chcieť rozvíjať.


Zdrojom titulnej fotografie a spolu s ňou takmer všetkých na tomto webe je môj vlastný archív. Zatiaľ sa ešte nedá napísať, že by som robil skutočnú fototvorbu v pravom zmysle slova. Zatiaľ iba pre vlastnú radosť a zábavu “lovím zaujímavé pohľady”.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *