Honorované provokatívne fotenie - chceš sa ako modelka dostať do knihy?

Zabav sa pózovaním v štýle “drzé dievča v meste” a dostaň sa až na obálku knihy!

Honorované provokatívne fotenie je ponukou a hlavne obrovskou príležitosťou pre pekné, milé mladé dievča/ženu. S dobre tvarovanou postavou – buď vyslovene športovou (nie však prehnane), štíhlou alebo príjemne ženskou. Tým som hneď v úvode tak trocha neplánovane spísal hlavné požiadavky, “parametre” modelky pre túto ponuku. Doplním ešte, že vek môže byť od 16 do… hm, povedzme 40? Číslo v op nie je pre dôležitým, tým je len výzor. (Aktualizované 10. 09. 2023)

Toto honorované provokatívne fotenie ponúka

bonus, aký ti ponúkne len málokto na Slovensku!

Tvoje fotografie – s tvárou či bez nej, to už je vecou dohody – sa môžu objaviť s knihe. Ktorá bude k dispozícii v obrovských kamenných kníhkupectvách aj na internete. Navyše tvoje fotografie môžu zdobiť nielen vnútro knihy. Nejaký tvoj záber môže byť dokonca aj na obálke!

Dokážeš si predstaviť samu seba NA TITULKE KNIHY? Vidieť svoju tvár alebo aspoň postavu vo výklade Martinusu či Panta Rhei…?! Vážne: vieš si niečo podobné vôbec predstaviť? Dokážeš sa vžiť do toho, aký pocit ti niečo také dá? Akou hrdosťou ťa to zaplaví zakaždým, keď sa prejdeš Auparkom či Centrálom? A že ťa na tej obálke uvidí každý, kto ťa pozná?!

Ja osobne som zažil “len” pocit, že kniha, ktorú som editoval a vydal, ležala v kamenných kníhkupectvách na tých najlepších, najvychytenejších miestach. Ten pocit ti nikdy nikto nedokáže hodnoverne opísať… Text ponuky pokračuje pod obrázkami.

Honorované provokatívne fotenie v hravom a zábavnom

štýle nebudem slovne opisovať viac, než je potrebné. Najlepšiu predstavu ti aj tak urobia ilustratívne zábery vo fotogalérii na konci článku. Tie priebežne dopĺňam. Nie je úplne jednoduché nájsť tematicky vhodné zábery, ktoré smiem na tomto mieste použiť.

Samozrejme, veľmi dôležité je brať tie ukážky ako NÁMETY, vzory, orientačné predlohy pre predstavu. Nebudeme kopírovať ani pózy z nich, ani ich pikantnosť. Nakoľko provokatívne a odvážne budú naše diela, ergo zábery, ktoré my vytvoríme – to je vecou našej dohody.

Nemám vôbec v úmysle tlačiť ťa do niečoho, s čím by si nebola stotožnená. Navyše, prehnane pikantné zábery by pre mňa na tento účel ani neboli použiteľné. (Ak však hľadáš privyrobenie formou diskrétneho fotenia, daj mi vedieť. Mám dosť iných takých ponúk za zaujímavé peniaze.)

Kto bude fotenie realizovať, kto bude fotiť

Fotografi budú viacerí. Nefinančným spôsobom (bez participácie na nákladoch aj bez honorára) sa zúčastní viacero viac či menej profesionálnych/skúsených fotografov.

 • Najzodpovednejším v zmysle, že sa od neho bude očakávať najkvalitnejšia práca, bude profesionálny fotograf v patričných kruhoch veľmi známeho mena. Okrem mnohých iných činností je aj dvorným fotografom jednej slovenskej popovej mega hviezdy. Zverejnenie identity na tomto mieste si neželá – je to môj kamarát a urobí to pre mňa na priateľskej báze. Jeho portfólio ukážem v správny čas až skutočne relevantnej záujemkyni. Môžem snáď prezradiť, že vďaka nemu som sa aj ja sám dostal na fotkách do bookletu nedávneho cd zmieneného umelca.
 • Jeden alebo dvaja polo profesionálni fotografi, aby bolo viac zaujímavého materiálu. Každý fotograf má vlastné oko, vlastnú optiku, cez ktorú vidí a zachytáva svet.
 • A na poslednom mieste ja osobne.

Stručne o mojich foto-schopnostiach: úprimne, ja (ešte) ani zďaleka nie som skutočným fotografom. A vlastne ani nemám ambíciu sa ním stať. Nejakú tú fototvorbu za sebou mám, samozrejme. Ja sa však skôr snažím “loviť zábery, na ktoré sa – občas – dá pozerať“.

Honorované provokatívne fotenie sa uskutoční

v Bratislave. Ako v meste – hlavne downtown a centrum, plus typické a signifikantné bratislavské miesta ako napr. hrad či Most SNP – tak v jeho tesnom okolí. Na zopár zaujímavých miestach: v rozpadávajúcej sa budove, pri vode, v lese atď.

Termín,

kedy sa honorované provokatívne fotenie uskutoční,

stanovíme dohodou všetkých zúčastnených strán. Z povahy fotenia je ti určite jasné, že musí byť hlavne teplo a bolo by fajn, aby bolo aj pekne a teda slnečno.

Inými slovami: honorované provokatívne fotenie sa uskutoční niekedy medzi jarou a jeseňou 2022. Možno sa bude konať viackrát, možno sa zopakuje aj v ďalšom roku a možno sa podarí v roku 2023. Pevne však verím, že bude platiť prvá veta tohto odstavca.

Popravde, ak sa niekedy doteraz nejaké plány na fotenie museli odložiť či posunúť, spravidla v tom mala prsty v prvom rade modelka. Žiaľ, musím nahlas napísať, že dievčatá bývajú najmenej spoľahlivým a stabilným prvkom podobných akcií. Dúfam však, že TVOJ prípad to nebude.

No a odmena za honorované provokatívne fotenie?

Sú viaceré možnosti. Konkrétne tri.

 1. Riešiť fotenie formou tfp. To znamená, že síce nedostaneš finančný honorár. Zato získaš hromádku skvelých fotografií na neobmedzené použitie pre potreby tvojej prezentácie. Toto riešenie je najzaujímavejším pre začínajúcu modelku. (Technické detaily o tomto spôsobe spolupráce tu.)
 2. Honorár nefinančný a teda hmotný. Konkrétne knihy a to ako už vydaná “Radodajka”, tak pripravovaná “Kupliarka”. V ktorej sa, ako to spomínam v texte ponuky, tvoje fotografie môžu objaviť. Koľko ktorých kníh konkrétne, to je vecou dohody. Viac o oboch knihách nižšie.
 3. Honorár finančný. Netrúfam si napísať sem sumu. Jej výška je vecou dohody medzi tebou ako modelkou a mnou ako organizátorom ponuky.

Je asi logické, že ak by tvoja tvár mala skutočne zdobiť knihu, ako to opisujem vyššie, sotva si môžeš predstavovať ešte aj neviem ako vysoký honorár. Samozrejme, že aj tvoje meno bude v takom prípade v knihe uvedené. Identita modelky musí byť v takomto diele označená. Nie však vtedy, ak ide o honorovanú a striktnou zmluvou podloženú pracovnú zákazku. Treba si teda dobre rozmyslieť, čo je v konečnom dôsledku pre teba zaujímavejšie. A čo je väčším benefitom do budúcnosti. Či dnes nejaká hotovosť vo vrecku – alebo do konca života tvár na knihe a meno v nej. 🙂

Modelku na fotenie pripraví vizážista, tzv. MUA

Aspoň taký je plán a pokojne sa môžeš ozvať, ak si vizážistkou a máš záujem formou tfp sa takéhoto projektu zúčastniť. Inak mám zopár “vlastných”, ktoré oslovím v momente, kedy sa aspoň trocha pohnú prípravy. Som si úplne istý, že s týmto nevznikne ani najmenší problém. Každá či každý MUA si podobné fotografie veľmi rád pridá do portfólia. Aj tí najskúsenejší, ktorí za svoju prácu inkasujú vysoké honoráre. Pretože toto fotenie samo o sebe bude jedinečné. No a zmienku v knihe ani vizážista nezíska hocikedy.

Teraz niečo o knihách, ktoré tu hrajú takú rolu

Radodajka” je zbierkou reálnych príbehov zo života skutočnej slovenskej prostitútky. Ako e-kniha trhala rekordy v predajnosti pôvodného slovenského titulu. Aj v tlačenej forme mala a stále má úspech. V kamenných kníhkupectvách sa toto 530-stranové (!) dielo predáva za € 16.69.

Kupliarka” bude – a v týchto chvíľach už sa nejaký čas na nej pracuje – životopisným pokračovaním prvej knihy. Obsahovo zrejme menšia, zato

rovnako pikantná a hlavne ešte výrazne zaujímavejšia

čo sa námetu týka. Erotikou je a bude podstatne viac preplnená “Radodajka”, avšak životný príbeh jej hlavnej hrdinky… Fúha, to je prosto “úplne iný šialok kávy”, ako sa hovorí.

Ešte raz opakujem: nasledovné ukážky majú byť námetmi, vzormi, orientačnými predlohami pre predstavu. Nakoľko provokatívne a odvážne budú (naše) finálne diela, ergo zábery, ktoré my spolu vytvoríme – to je vecou dohody. Vzniknuté zábery musia mať šťavu. Musia byť

drzé, odvážne, pekelne šťavnaté a provokatívne.

Napokon, provokatívnosť zmieňujem hneď v názve ponuky. Kam až budeš ochotná zájsť, to je na tebe. Nechcem od teba, aby si odhalila nič skutočne háklivé. Resp. také fotky by som nedokázal použiť na tento účel, viem ich však využiť inak a teda môžeme sa baviť aj o tom. (Pevne verím, že použitím ukážok sa nedotknem nikoho autorských práv. Fotky som si prevažne požičal z internetu, sú na verejné použitie. S výnimkou dvoch, pri ktorých poznám vlastníčky – nemám však na ne kontakt. Verím, že mi to prepáčia, nemám zlý úmysel.)

No a ak si tento projekt nejako vygooglila, pre zjednodušenie priamo tu aj všetky možné kontakty na mňa. Napíš mi o sebe hlavne šesť nasledovných údajov:

 1. tvoj vek…
 2. a výšku – napriek faktu, že oba údaje sú minimálne dôležité;
 3. odkiaľ si a či je možné stretnúť sa s tebou v Bratislave;
 4. skúsenosti s fotením (celkom určite ťa nediskvalifikuje ich absencia, nemusíš sa báť priznať) ;
 5. nakoľko odvážne zábery si trúfaš realizovať (inými slovami, na čo presne máš a na čo nemáš gule);
 6. formu odmeny, ktorú preferuješ spomedzi ponúkaných troch.

Použité ilustračné fotografie pre úplne orientačnú predstavu mám z rôznych zdrojov. Žiaľ, s výnimkou posledného záberu už neviem odkiaľ presne, odkladal som si ich dlhšiu dobu. Zmienená výnimka je autorským dielom fotografky Natálie Bielik.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *