Andy Sebastian Morávek: sám o sebe ergo životopis ergo curriculum vitae

Andy Sebastian Morávek. Neoficiálne CV – alebo čo je autor tohto webu zač

Moje meno je Andy Sebastian Morávek. Na jednej strane možno nič podobné ako nejaké moje predstavenie sa v podstate nikoho nezaujíma. Na strane druhej, toto je moja webstránka a keď chcem, uverejním si tu nasilu aj to, o čom som presvedčený, že to nikto nechce čítať. Ale vážne. Občas prosto potrebujem niekoho odkázať na súhrnný text, kde sa o mne dozvie to, čo možno o mne ani netušil (Aktualizované 15. 01. 2023)

Narodil som sa a rané detstvo som strávil na Záhorí. Od roku 2018, po 37-ich rokoch života v hlavnom meste zo mňa na dva roky nebol

“Andy Sebastian Morávek z Bratislavy”,

ale stal sa zo mňa “Bratislavčan v Košiciach“. Viem, že VŠETCI * to robia opačne – z východu sa ťahajú do rušnejšieho sveta s možnosťami, čiže na západ. Ja som to však chcel takto. Čiastočne možno aj z toho dôvodu, že sa rád líšim. Viac o tom nižšie.

* Nemyslím si, že zveličujem. Nepoznám NIKOHO, kto sa do Košíc prisťahoval z Bratislavy natvrdo/natrvalo. Najbližšie k tomu má môj strýko. Ten sa ale do metropoly východu priženil z mestečka s päťtisíc obyvateľmi. Ergo on si nespochybniteľne rapídne polepšil. Na rozdiel odo mňa (?).

Dva roky však stačili a už som aj z východu zasa ušiel. 🙂 Skúsenosť do života maximálne a výlučne pozitívna, s množstvom získaných benefitov a dobrých kamarátstiev. Ale východ nie je nič pre mňa. Skutočný život – keď aj len v tom mikroskopickom a zúfalo konzervatívnom slovenskom merítku – sa zjavne v tejto republike žije len v hlavnom meste. Preto som sa vrátil a pôsobím zasa v Bratislave.

Vraj som komplikovaný človek. Bude na tom niečo pravdy. Na jednej strane som plachý a relatívne málo zhovorčivý. Na druhej strane dať mi tému, ktorá ma skutočne zaujíma – a ťažko ma zastaviť. Takými témami sú pre mňa napr. partnerské vzťahy (keď aj ten vlastný nezvládam) a súčasný životný štýl. Tiež duchovný náhľad na svet okolo nás, fungovanie sveta v súvislosti s reinkarnáciou i karmou a týmto námetom blízke témy.

Rád sa učím (najmä na vlastných chybách) a nemám problém

akceptovať logické a rozumné argumenty.

Netrvám skostnateno na mojich pôvodných názoroch, ale prispôsobujem sa. Za “tým svojim” si pevne stojím vtedy, keď som presvedčený o správnosti môjho postoja. Vtedy očakávam presvedčivú argumentáciu a na jej podklade zvažujem a prehodnocujem. Mám, domnievam sa, celkom dobré postrehy k životu okolo mňa a rád ich konfrontujem s ľuďmi, ktorí majú vlastný názor a adekvátne skúsenosti.

Nemám rád formálnosť, preferujem tykanie

si s ľuďmi, nerád sa prehnane elegantne a teda zároveň (v mojom vnímaní) nepohodlne obliekam, mám rád pocit voľnosti a slobody. Nenechávam sa zväzovať konvenciami a mnohými zbytočnými, podľa môjho subjektívneho názoru neefektívnymi pravidlami.

Striktne sa dištancujem od akejkoľvek cirkvi a nie som ani pokrstený. Avšak považujem sa za hlboko veriaceho človeka (pretože tie dve veci spravidla ani najmenej nesúvisia): mám vlastné – veľmi silné životné, morálne a duchovné zásady.

Viem si vychutnať posedenie pri kvalitnej káve či dobrom aromatickom čaji v príjemnej kaviarni. A to rovnako dobre ako si viem užiť náročnú turistiku v prírode. Milujem zvieratá od psov, cez mačky až po… plazy a pavúky. Mám v sebe štipku herca a dokážem sa vžiť do role, ak treba niečo pred niekým predstierať. Napriek tomu, že paradoxne veľmi nerád klamem a ani to nerobievam. Podobne ako nerobím žiadne zbytočné tajnosti okolo mňa a môjho v podstate aj tak pomerne nudného života.

Rád sa (často drzo) líšim od väčšiny

Podriaďujem tomu do určitej miery môj výzor, niektoré postoje a občas aj správanie. Táto moja povahová črta sa prejavuje aj tým, že ani ako profesionálny a to objektívne veľmi kvalitný copywriter nedodržiavam 100 %-ne všetky gramatické pravidlá slovenčiny tak, ako sú mi známe. Sú detaily, ktoré píšem podľa môjho vlastného vkusu a robím to cielene. Na čitateľnosť a správnosť mojich textov nemajú vplyv a napokon: nikoho neinšpirujem k tomu, aby ma nejakým spôsobom kopíroval.

Napokon, ide zväčša len o hlúposti. Napr. nepáčia sa mi skratky ako mhd, bmw, usb a podobne písané veľkými písmenami a preto ich píšem tak ako tu. Všade. Okrem copywriterských textov na zákazku, prirodzene. Ani svojhlavý Andy Sebastian Morávek nepotrebuje odovzdávať (platenú) prácu, v ktorej presadzuje vlastné maniere a ktorá by následne vyžadovala opravy.

Najjednoduchšie (pre mňa) je líšiť sa výzorom. Potetovaný a to aj dosť masívne a výrazne je dnes už kde-kto. Napriek tomu je moje tetovanie v tvare šesťuholníkov pomerne atypické a zriedkavé. Je milé, keď v mojich šesťuholníkových kerkách ľudia niečo hľadajú. Resp. je vtipné, čo v nich nachádzajú. Od futbalovej lopty cez zobrazenie atómov nejakých prvkov až po včelí plást. Apropo, vieš, že bunky včelích plástov sú kruhové a vôbec nie šesťuholníkové, ako som sa aj ja sám ešte donedávna domnieval?

Andy Sebastian Morávek a serióznosť

V rozpore s tým ako vyzerám a ako mojím výzorom a/alebo prejavom niekedy pôsobím na okolie, vďaka môjmu konaniu nemám problémy s budovaním dôvery u ľudí okolo mňa.

Na jednej strane sú tu tie kvázi negatívne skutočnosti. Po prvé, dlhoročne pôsobím v oblasti háklivého či kontroverzného erotického priemyslu. Po druhé, bol som vyšetrovaný a stíhaný za niečo, s čím nemajú problém zákony takmer žiadnej krajiny EÚ, iba – na moju smolu – tie slovenské. Avšak aj v sexbiznise pre dlhodobé fungovanie

je nevyhnutným základom renomé a hodnovernosť.

Vďaka tomu, že tie moje sú nepoškvrnené, obracajú sa na mňa ľudia s ponukami spolupráce na vydaní ich knihy, na správe ich databázy domáceho porna či na predaji ich panenstva. Pretože s tým všetkým som mal alebo dodnes mám dočinenia.

Na strane druhej sú tu jasné doklady toho, že skutočne som serióznym, hodnoverným a korektným človekom. Ako napr. fakt, že som zvoleným zástupcom vlastníkov voči správcovským spoločnostiam v bytových domoch, kde vlastním byty. * Alebo fakt, že ako copywriter dostávam zákazky zo všemožných serióznych spoločností a inštitúcií. Na písanie textov, formulárov, žiadostí pre úrady a pod. Tie vyžadujú maximálnu možnú formálnosť a slušnosť čo sa ich dojmu týka. A mám v tom úspech. A v neposlednom rade je tu fakt, že už viac ako dve desaťročia obchodujem s rôznym tovarom ** a nikdy nikto nemal a nemá problém poslať mi platbu a počkať si na (spoľahlivé) dodanie. Nie som žiadnym odrbávačom, ktorého identita je nedopátrateľná a ktorý sa skrýva. Vediem transparentný život, ktorý je (v rozumnej miere) knihou otvorenou komukoľvek.

* Platilo to vždy v každom bytovom dome (keď aj len po dobu môjho reálneho bývania v ňom) okrem najnovšieho. V mojom byte snov v Guthause zástupcom vlastníkov byť nechcem. V ňom sa totiž niektorí moji susedia ešte skôr, než som mohol byt vôbec kúpiť, rozhodli, že som odľudom a zločincom, ktorého tam nechcú ani len ako spolubývajúceho. Nevidím teda dôvod kandidovať.

** Aktuálne (od augusta 2019 až podnes) predávam aj na priamo čiže mimo sietí kníhkupectiev a za najlepšiu cenu na trhu ako e-knihu tak aj tlačenú verziu mnou editovanej a svojpomocne vydanej knihy “Radodajka“. Žiadnemu záujemcovi nikdy ani len nenapadlo pýtať sa, či nemusí mať obavy poslať mi platbu. Či skutočne dostane to, čo si odo mňa objednáva a za čo mi vopred platí.

V tejto súvislosti

je na mieste doplniť nasledovné bankové info.

V snahe predísť tomu, aby sa niekto vydával za mňa (už sa to párkrát v rôznych súvislostiach stalo) a nechal si poslať akékoľvek peniaze na účet, ktorý so mnou nemá nič spoločné. Účet, na ktorý si v 99-ich % prípadov nechávam posielať platby: SK0383605207004200196050 (mBank).

Čo sa mojej (obchodnej) činnosti týka: v dnešnej dobe už sa Andy Sebastian Morávek

venuje(m) iba veciam, ktoré sú akceptované zákonom.

Keď sa s ním aj občas vôbec nestotožňujem. Nebolo tomu tak vždy – ako už som zmienil, bol som stíhaný za jednu zložku môjho podnikania, za kupliarstvo. Tej konkrétnej oblasti už sa nevenujem, k podnikaniu ako takému som sa však po istej pauze na budovanie vzťahu vrátil. O mojom pobyte vo vyšetrovacej väzbe možno niekedy znovu napíšem, pretože staršie blogy na túto tému som medzičasom zmazal. Skutočnosťou ako takou sa však netajím, naopak: rád ju obhájim.

V nasledujúcom podcaste o sexbiznise rozprávam o tom, čomu presne sa aktuálne v oblasti erotického priemyslu venujem a ako presne to robím. Tiež čo celkovo myslím o sexbiznise na Slovensku a o postoji nás, Slovákov k tomuto odvetviu.

Podobne v tomto videu na youtube rozprávam “Bez hanby” – taký je aj názov kanála – o mojej práci a živote.

Fakt je, že ľudia, ktorí ma nepoznajú a mnohí z tých, ktorí

si myslia, že ma poznajú, vo mne vidia len grázla

(vraj tak aj vyzerám). Ktorý sa venuje doslova pičovinám v oblasti erotiky, okolo ktorého sa určite krútia (holé) baby, ktorý tým pádom určite vedie promiskuitný život atď. Len málokto má predstavu o…

  • hĺbke mojej viery v karmu a jej princípy;
  • mojej neotrasiteľnej viere (podloženej skúsenosťami z vlastného života), že si moju realitu tvorím sám vo svojej hlave;
  • mojej pevnej viere v anjela strážneho;
  • mojej úcte k rodičom a o tom, že s mojou mamičkou zvyknem hodiny diskutovať o duchovných veciach (v hĺbke a rozsahu, ktorej by – naozaj pri všetkej úcte a rešpekte – len máloktorý z čitateľov vôbec rozumel);
  • výške môjho iq, pritom som oficiálnym členom Mensy;
  • či o tom, že už v mojom veku a teda ani zďaleka nie v polovici života sa hrdím najvyšším ocenením darcu krvi, Kňazovického medailou za 100 bezplatných darovaní. (Aj to len na Slovensku, reálne je ich o pár desiatok viac. Krv som totiž daroval aj počas môjho života vo Švajčiarsku.)

A ešte o všeličom ďalšom v mojom živote. Veci prosto niekedy nie sú také, aké sa na prvý pohľad zdajú byť.

Príjemný článok o mne vo forme rozhovoru spolu s čerstvými fotografiami z jeho dielne publikoval bratislavský fotograf Tono Zorád. Ako popis k článku, ktorý sa, žiaľ, zobrazuje zrejme viac-menej len na sociálnych sieťach, použil jedno z mojich základných životných mott: “Chceš byť šťastný? Buď.” (L. N. Tolstoj)

A za mňa samého: ak chceš mať presný prehľad o tom, čomu všetkému sa Andy Sebastian Morávek reálne v tejto chvíli venuje, tu je vždy aktuálne portfólio mojej činnosti. Dvojvetné a pre niekoho snáď aj úsmevné zhrnutie na záver:

volám sa Andy Sebastian Morávek

a snažím sa nepatriť medzi “gádže (čo) nemíňajú lóve” (dvaja ľudia na Slovensku chápu zmysel tej poznámky). Ako v jednej zo svojich skladieb tvrdí všeobecne známy Patrik – tak sa mi pri našom zoznamovaní sa, keď sme prišli kvázi pracovne do styku, predstavil – z jednej z fotiek nižšie.

No a ak si sa dočítal/a až sem, zaslúžiš si vysvetlenie. Určite ti padol do oka fakt, že o sebe na mnohých miestach tohto textu píšem v tretej osobe: ” Andy Sebastian Morávek to, Andy Sebastian Morávek ono…”. Je to zámer. Z hľadiska seo je tento blog postavený na kľúčovej fráze “Andy Sebastian Morávek”. Z toho titulu som ju v ňom musel použiť čo najčastejšie. Ergo nejde o žiadny narcizmus. Resp. určite nie v tak šialenej miere, ako sa ti asi zdá. 🙂


Titulné foto (z roku 2020) a tiež posledné foto v galérii vyššie z okolia košického hradu stvoril môj kamarát Dávid Mahút.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *