Andy Sebastian Morávek: sám o sebe ergo životopis ergo curriculum vitae
Andyho svet

Andy Sebastian Morávek. Neoficiálne CV – alebo čo je autor tohto webu zač

Moje meno je Andy Sebastian Morávek. Na jednej strane možno nič podobné ako nejaké moje predstavenie sa v podstate nikoho nezaujíma. Na strane druhej, toto je moja webstránka a keď chcem, uverejním si tu nasilu aj to, o čom som presvedčený, že to nikto nechce čítať. (Aktualizované 25. 09. 2021)

Narodil som sa a rané detstvo som strávil na Záhorí. Od roku 2018, po 37-ich rokoch života v hlavnom meste zo mňa na dva roky nebol

„Andy Sebastian Morávek z Bratislavy“,

ale stal sa zo mňa „Bratislavčan v Košiciach„. Viem, že VŠETCI * to robia opačne – z východu sa ťahajú do rušnejšieho sveta s možnosťami, čiže na západ. Ja som to však chcel takto. Čiastočne možno aj z toho dôvodu, že sa rád líšim. Viac o tom nižšie.

* Nemyslím si, že zveličujem. Nepoznám NIKOHO, kto sa do Košíc prisťahoval z Bratislavy natvrdo/natrvalo. Najbližšie k tomu má môj strýko. Ten sa ale do metropoly východu priženil z mestečka s päťtisíc obyvateľmi. Ergo on si nespochybniteľne rapídne polepšil. Na rozdiel odo mňa (?).

Dva roky však stačili a už som aj z východu zasa ušiel. 🙂 Skúsenosť do života maximálne a výlučne pozitívna, s množstvom získaných benefitov a dobrých kamarátstiev. Ale východ nie je nič pre mňa. Skutočný život – keď aj len v tom mikroskopickom a zúfalo konzervatívnom slovenskom merítku – sa zjavne v tejto republike žije len v hlavnom meste. Preto som sa vrátil a pôsobím zasa v Bratislave.

Vraj som komplikovaný človek. Bude na tom niečo pravdy. Na jednej strane som plachý a relatívne málo zhovorčivý. Na druhej strane dať mi tému, ktorá ma skutočne zaujíma – a ťažko ma zastaviť. Takými témami sú pre mňa napr. partnerské vzťahy (keď aj ten vlastný nezvládam) a súčasný životný štýl. Tiež duchovný náhľad na svet okolo nás, fungovanie sveta v súvislosti s reinkarnáciou i karmou a týmto námetom blízke témy.

Rád sa učím (najmä na vlastných chybách) a nemám problém

akceptovať logické a rozumné argumenty.

Netrvám skostnateno na mojich pôvodných názoroch, ale prispôsobujem sa. Za „tým svojim“ si pevne stojím vtedy, keď som presvedčený o správnosti môjho postoja. Vtedy očakávam presvedčivú argumentáciu a na jej podklade zvažujem a prehodnocujem. Mám, domnievam sa, celkom dobré postrehy k životu okolo mňa a rád ich konfrontujem s ľuďmi, ktorí majú vlastný názor a adekvátne skúsenosti.

Nemám rád formálnosť, preferujem tykanie

si s ľuďmi, nerád sa prehnane elegantne a teda zároveň (v mojom vnímaní) nepohodlne obliekam, mám rád pocit voľnosti a slobody. Nenechávam sa zväzovať konvenciami a mnohými zbytočnými, podľa môjho subjektívneho názoru neefektívnymi pravidlami.

Striktne sa dištancujem od akejkoľvek cirkvi a nie som ani pokrstený. Avšak považujem sa za hlboko veriaceho človeka (pretože tie dve veci spravidla ani najmenej nesúvisia): mám vlastné – veľmi silné životné, morálne a duchovné zásady.

Viem si vychutnať posedenie pri kvalitnej káve či dobrom aromatickom čaji v príjemnej kaviarni. A to rovnako dobre ako si viem užiť náročnú turistiku v prírode. Milujem zvieratá od psov, cez mačky až po… plazy a pavúky. Mám v sebe štipku herca a dokážem sa vžiť do role, ak treba niečo pred niekým predstierať. Napriek tomu, že paradoxne veľmi nerád klamem a ani to nerobievam. Podobne ako nerobím žiadne zbytočné tajnosti okolo mňa a môjho v podstate aj tak pomerne nudného života.

Rád sa (často drzo) líšim od väčšiny

Podriaďujem tomu do určitej miery môj výzor, niektoré postoje a občas aj správanie. Táto moja povahová črta sa prejavuje aj tým, že ani ako profesionálny a to objektívne veľmi kvalitný copywriter nedodržiavam 100 %-ne všetky gramatické pravidlá slovenčiny tak, ako sú mi známe. Sú detaily, ktoré píšem podľa môjho vlastného vkusu a robím to cielene. Na čitateľnosť a správnosť mojich textov nemajú vplyv a napokon: nikoho neinšpirujem k tomu, aby ma nejakým spôsobom kopíroval.

Napokon, ide zväčša len o hlúposti. Napr. nepáčia sa mi skratky ako mhd, bmw, usb a podobne písané veľkými písmenami a preto ich píšem tak ako tu. Všade. Okrem copywriterských textov na zákazku, prirodzene. Ani svojhlavý Andy Sebastian Morávek nepotrebuje odovzdávať (platenú) prácu, v ktorej presadzuje vlastné maniere a ktorá by následne vyžadovala opravy.

Najjednoduchšie (pre mňa) je líšiť sa výzorom. Potetovaný a to aj dosť masívne a výrazne je dnes už kde-kto. Napriek tomu je moje tetovanie v tvare šesťuholníkov pomerne atypické a zriedkavé. Je milé, keď v mojich šesťuholníkových kerkách ľudia niečo hľadajú. Resp. je vtipné, čo v nich nachádzajú. Od futbalovej lopty cez zobrazenie atómov nejakých prvkov až po včelí plást. Apropo, vieš, že bunky včelích plástov sú kruhové a vôbec nie šesťuholníkové, ako som sa aj ja sám ešte donedávna domnieval?

Andy Sebastian Morávek a serióznosť

V rozpore s tým ako vyzerám a ako mojím výzorom a/alebo prejavom niekedy pôsobím na okolie, vďaka môjmu konaniu nemám problémy s budovaním dôvery u ľudí okolo mňa.

Na jednej strane sú tu tie kvázi negatívne skutočnosti. Po prvé, dlhoročne pôsobím v oblasti háklivého či kontroverzného erotického priemyslu. Po druhé, bol som vyšetrovaný a stíhaný za niečo, s čím nemajú problém zákony takmer žiadnej krajiny EÚ, iba – na moju smolu – tie slovenské. Avšak aj v sexbiznise pre dlhodobé fungovanie

je nevyhnutným základom renomé a hodnovernosť.

Vďaka tomu, že tie moje sú nepoškvrnené, obracajú sa na mňa ľudia s ponukami spolupráce na vydaní ich knihy, na správe ich databázy domáceho porna či na predaji ich panenstva. Pretože s tým všetkým som mal alebo dodnes mám dočinenia.

Na strane druhej sú tu jasné doklady toho, že skutočne som serióznym, hodnoverným a korektným človekom. Ako napr. fakt, že som zvoleným zástupcom vlastníkov voči správcovským spoločnostiam v bytových domoch, kde vlastním byty. Alebo fakt, že ako copywriter dostávam zákazky zo všemožných serióznych spoločností a inštitúcií. Na písanie textov, formulárov, žiadostí pre úrady a pod. Tie vyžadujú maximálnu možnú formálnosť a slušnosť čo sa ich dojmu týka. A mám v tom úspech. A v neposlednom rade je tu fakt, že už viac ako dve desaťročia obchodujem s rôznym tovarom * a nikdy nikto nemal a nemá problém poslať mi platbu a počkať si na (spoľahlivé) dodanie. Nie som žiadnym odrbávačom, ktorého identita je nedopátrateľná a ktorý sa skrýva. Vediem transparentný život, ktorý je (v rozumnej miere) knihou otvorenou komukoľvek.

* Aktuálne (od augusta 2019 až podnes) predávam aj na priamo čiže mimo sietí kníhkupectiev a za najlepšiu cenu na trhu ako e-knihu tak aj tlačenú verziu mnou editovanej a svojpomocne vydanej knihy „Radodajka„. Žiadnemu záujemcovi nikdy ani len nenapadlo pýtať sa, či nemusí mať obavy poslať mi platbu. Či skutočne dostane to, čo si odo mňa objednáva a za čo mi vopred platí.

V tejto súvislosti je na mieste doplniť nasledovné info. V snahe predísť tomu, aby sa niekto vydával za mňa (už sa to párkrát v rôznych súvislostiach stalo) a nechal si poslať akékoľvek peniaze na účet, ktorý so mnou nemá nič spoločné. Účet, na ktorý si v 99-ich % prípadov nechávam posielať platby: SK0383605207004200196050 (mBank).

Čo sa mojej (obchodnej) činnosti týka: v dnešnej dobe už sa Andy Sebastian Morávek

venuje(m) iba veciam, ktoré sú akceptované zákonom.

Keď sa s ním aj občas vôbec nestotožňujem. Nebolo tomu tak vždy – ako už som zmienil, bol som stíhaný za jednu zložku môjho podnikania, za kupliarstvo. Tej konkrétnej oblasti už sa nevenujem, k podnikaniu ako takému som sa však po istej pauze na budovanie vzťahu vrátil. O mojom pobyte vo vyšetrovacej väzbe možno niekedy znovu napíšem, pretože staršie blogy na túto tému som medzičasom zmazal. Skutočnosťou ako takou sa však netajím, naopak: rád ju obhájim.

V nasledujúcom podcaste rozprávam o tom, čomu presne sa aktuálne v oblasti erotického priemyslu venujem a ako presne to robím. Tiež čo celkovo myslím o sexbiznise na Slovensku a o postoji nás, Slovákov k tomuto odvetviu.

Fakt je, že ľudia, ktorí ma nepoznajú a mnohí z tých, ktorí

si myslia, že ma poznajú, vo mne vidia len grázla

(vraj tak aj vyzerám). Ktorý sa venuje doslova pičovinám v oblasti erotiky, okolo ktorého sa určite krútia (holé) baby, ktorý tým pádom určite vedie promiskuitný život atď. Len málokto má predstavu o…

  • hĺbke mojej viery v karmu a jej princípy;
  • mojej neotrasiteľnej viere (podloženej skúsenosťami z vlastného života), že si moju realitu tvorím sám vo svojej hlave;
  • mojej pevnej viere v anjela strážneho;
  • mojej úcte k rodičom a o tom, že s mojou mamičkou zvyknem hodiny diskutovať o duchovných veciach (v hĺbke, ktorej by – pri všetkej úcte a rešpekte – len máloktorý z mojich čitateľov vôbec rozumel);
  • či o tom, že mi už v mojom veku a teda ani nie v polovici života chýba doslova pár odberov na získanie najvyššieho ocenenia darcu krvi, Kňazovického medaile za 100 bezplatných darovaní. (Aj to len na Slovensku, reálne sú ich o celé desiatky viac.)

A ešte o všeličom ďalšom v mojom živote. Veci prosto niekedy nie sú také, aké sa na prvý pohľad zdajú byť.

Príjemný článok o mne vo forme rozhovoru spolu s čerstvými fotografiami z jeho dielne publikoval bratislavský fotograf Tono Zorád. Ako popis k článku, ktorý sa, žiaľ, zobrazuje zrejme viac-menej len na sociálnych sieťach, použil jedno z mojich základných životných mott: „Chceš byť šťastný? Buď.“ (L. N. Tolstoj)

Dvojvetné a pre niekoho snáď aj úsmevné zhrnutie na záver:

volám sa Andy Sebastian Morávek

a snažím sa nepatriť medzi „gádže (čo) nemíňajú lóve“. Ako v jednej zo svojich skladieb tvrdí všeobecne známy Patrik – tak sa mi pri našom zoznamovaní sa predstavil – z jednej z nasledujúcich fotiek.


Titulné foto (z roku 2020) a tiež posledné foto v galérii vyššie z okolia košického hradu stvoril môj kamarát Dávid Mahút.

Ako autora tohto webu ma môžeš vidieť optikou podľa tvojej vlastnej voľby. Ak budeš chcieť, uvidíš zdanlivo arogantného, potetovaného, holohlavého grázla. Médiami titulovaného "guruom erotického priemyslu" a za jednu jeho zložku kedysi dokonca stíhaného. Dá sa však vidieť vo mne aj pokorného a duchovne založeného človeka s nadhľadom, žijúceho podľa karmických princípov. Konajúceho s presvedčením, že každý je strojcom vlastnej spokojnosti a že hranica akéhokoľvek konania je presne tam, kde by mohlo uškodiť niekomu inému. Držiteľa najvyššej, Kňazovického medaily za 100 bezplatných darovaní krvi a to iba na Slovensku. Chlapa komunikujúceho na vysokej úrovni, keď aj bez servítky pred ústami, šikovného "textára" - blogera, copywritera a tak trocha aj spisovateľa. Voľba uhla pohľadu - tak ako všetkého v živote - je len a len na tebe. A maj na pamäti, že tvojím výberom hovoríš niečo najmä sama/sám o sebe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *