Andy Sebastian Morávek: sám o sebe ergo životopis ergo curriculum vitae
Andyho svet

Andy Sebastian Morávek. Neoficiálne CV – alebo čo je autor tohto webu zač

Moje meno je Andy Sebastian Morávek. Na jednej strane možno nič podobné ako nejaké moje predstavenie sa v podstate nikoho nezaujíma. Na strane druhej, toto je moja webstránka a keď chcem, uverejním si tu nasilu aj to, o čom som presvedčený, že to nikto nechce čítať. (Aktualizované 15.09.2020)

Narodil som sa a rané detstvo som strávil na Záhorí. Od roku 2018, po 37-ich rokoch života v hlavnom meste zo mňa na dva roky nebol

“Andy Sebastian Morávek z Bratislavy”,

ale stal sa zo mňa “Bratislavčan v Košiciach“. Viem, že VŠETCI * to robia opačne – z východu sa ťahajú do rušnejšieho sveta s možnosťami, čiže na západ. Ja som to však chcel takto. Čiastočne možno aj z toho dôvodu, že sa rád líšim. Viac o tom nižšie.

* Nemyslím si, že zveličujem. Nepoznám NIKOHO, kto sa do Košíc prisťahoval z Bratislavy natvrdo/natrvalo. Najbližšie k tomu má môj strýko. Ten sa ale do metropoly východu priženil z mestečka s päťtisíc obyvateľmi. Ergo on si nespochybniteľne rapídne polepšil. Na rozdiel odo mňa (?).

Dva roky však stačili a už som aj z východu zasa ušiel. 🙂 Skúsenosť do života maximálne a výlučne pozitívna, s množstvom získaných benefitov a dobrých kamarátstiev. Ale východ nie je nič pre mňa. Skutočný život – keď aj len v tom mikroskopickom a zúfalo konzervatívnom slovenskom merítku – sa zjavne v tejto republike žije len v hlavnom meste. Preto som sa vrátil a pôsobím zasa v Bratislave.

Vraj som komplikovaný človek. Bude na tom niečo pravdy. Na jednej strane som plachý a relatívne málo zhovorčivý. Na druhej strane dať mi tému, ktorá ma skutočne zaujíma – a ťažko ma zastaviť. Takými témami sú pre mňa napr. partnerské vzťahy (keď aj ten vlastný nezvládam) a súčasný životný štýl. Tiež duchovný náhľad na svet okolo nás, fungovanie sveta v súvislosti s reinkarnáciou i karmou a týmto námetom blízke témy.

Rád sa učím (najmä na vlastných chybách) a nemám problém

akceptovať logické a rozumné argumenty.

Netrvám skostnateno na mojich pôvodných názoroch, ale prispôsobujem sa. Za “tým svojim” si pevne stojím vtedy, keď som presvedčený o správnosti môjho postoja. Vtedy očakávam presvedčivú argumentáciu a na jej podklade zvažujem a prehodnocujem. Mám, domnievam sa, celkom dobré postrehy k životu okolo mňa a rád ich konfrontujem s ľuďmi, ktorí majú vlastný názor a adekvátne skúsenosti.

Nemám rád formálnosť, preferujem tykanie

si s ľuďmi, nerád sa prehnane elegantne a teda zároveň (v mojom vnímaní) nepohodlne obliekam, mám rád pocit voľnosti a slobody. Nenechávam sa zväzovať konvenciami a mnohými zbytočnými, podľa môjho subjektívneho názoru neefektívnymi pravidlami.

Striktne sa dištancujem od akejkoľvek cirkvi a nie som ani pokrstený. Avšak považujem sa za hlboko veriaceho človeka (pretože tie dve veci spravidla ani najmenej nesúvisia): mám vlastné – veľmi silné životné, morálne a duchovné zásady.

Viem si vychutnať posedenie pri kvalitnej káve či dobrom aromatickom čaji v príjemnej kaviarni. A to rovnako dobre ako si viem užiť náročnú turistiku v prírode. Milujem zvieratá od psov, cez mačky až po… plazy a pavúky. Mám v sebe štipku herca a dokážem sa vžiť do role, ak treba niečo pred niekým predstierať. Napriek tomu, že paradoxne veľmi nerád klamem a ani to nerobievam. Podobne ako nerobím žiadne zbytočné tajnosti okolo mňa a môjho v podstate aj tak pomerne nudného života.

Rád sa (často drzo) líšim od väčšiny

Podriaďujem tomu do určitej miery môj výzor, niektoré postoje a občas aj správanie. Táto moja povahová črta sa prejavuje aj tým, že ani ako profesionálny a to objektívne veľmi kvalitný copywriter nedodržiavam 100 %-ne všetky gramatické pravidlá slovenčiny tak, ako sú mi známe. Sú detaily, ktoré píšem podľa môjho vlastného vkusu a robím to cielene. Na čitateľnosť a správnosť mojich textov nemajú vplyv a napokon: nikoho neinšpirujem k tomu, aby ma nejakým spôsobom kopíroval. (Ide zväčša len o hlúposti, napr. nepáčia sa mi skratky ako bmw, usb a podobne písané veľkými písmenami.)

Andy Sebastian Morávek a serióznosť

V rozpore s tým ako vyzerám a ako mojím výzorom a/alebo prejavom niekedy pôsobím na okolie, vďaka môjmu konaniu nemám problémy s budovaním dôvery u ľudí okolo mňa.

Na jednej strane sú tu tie kvázi negatívne skutočnosti. Po prvé, dlhoročne pôsobím v oblasti háklivého či kontroverzného erotického priemyslu. Po druhé, bol som vyšetrovaný a stíhaný za niečo, s čím nemajú problém zákony takmer žiadnej krajiny EÚ, iba – na moju smolu – tie slovenské. Avšak aj v sexbiznise pre dlhodobé fungovanie

je nevyhnutným základom renomé a hodnovernosť.

Vďaka tomu, že tie moje sú nepoškvrnené, obracajú sa na mňa ľudia s ponukami spolupráce na vydaní ich knihy, na správe ich databázy domáceho porna či na predaji ich panenstva. Pretože s tým všetkým som mal alebo dodnes mám dočinenia.

Na strane druhej sú tu jasné doklady toho, že skutočne som serióznym, hodnoverným a korektným človekom. Ako napr. fakt, že som zvoleným zástupcom vlastníkov voči správcovským spoločnostiam v bytových domoch, kde vlastním byty. Alebo fakt, že ako copywriter dostávam zákazky zo všemožných serióznych spoločností a inštitúcií. Na písanie textov, formulárov, žiadostí pre úrady a pod. Tie vyžadujú maximálnu možnú formálnosť a slušnosť čo sa ich dojmu týka. A mám v tom úspech. A v neposlednom rade je tu fakt, že už viac ako dve desaťročia obchodujem s rôznym tovarom * a nikdy nikto nemal a nemá problém poslať mi platbu a počkať si na (spoľahlivé) dodanie. Nie som žiadnym odrbávačom, ktorého identita je nedopátrateľná a ktorý sa skrýva. Vediem transparentný život, ktorý je (v rozumnej miere) knihou otvorenou komukoľvek.

* Aktuálne (od augusta 2019 až podnes) predávam aj na priamo čiže mimo sietí kníhkupectiev a za najlepšiu cenu na trhu ako e-knihu tak aj tlačenú verziu mnou editovanej a svojpomocne vydanej knihy “Radodajka“. Žiadnemu záujemcovi nikdy ani len nenapadlo pýtať sa, či nemusí mať obavy poslať mi platbu. Či skutočne dostane to, čo si odo mňa objednáva a za čo mi vopred platí.

Čo sa mojej obchodnej činnosti týka: v dnešnej dobe už sa

venujem iba veciam, ktoré sú akceptované zákonom.

Keď sa s ním aj občas vôbec nestotožňujem. Nebolo tomu tak vždy – ako už som zmienil, bol som stíhaný za jednu zložku môjho podnikania, za kupliarstvo. Tej konkrétnej oblasti už sa nevenujem, k podnikaniu ako takému som sa však po istej pauze na budovanie vzťahu vrátil. O mojom pobyte vo vyšetrovacej väzbe možno niekedy znovu napíšem, pretože staršie blogy na túto tému som medzičasom zmazal. Skutočnosťou ako takou sa však netajím, naopak: rád ju obhájim.

V nasledujúcom podcaste rozprávam o tom, čomu presne sa aktuálne v oblasti erotického priemyslu venujem a ako presne to robím. Tiež čo celkovo myslím o sexbiznise na Slovensku a o postoji nás, Slovákov k tomuto odvetviu.

Dvojvetné a pre niekoho snáď aj úsmevné zhrnutie na záver:

volám sa Andy Sebastian Morávek

a snažím sa nepatriť medzi “gádže (čo) nemíňajú lóve”. My s istým nemenovaným zmrdom s perfektnou prdelou (a to tvrdím bez ohľadu na okolnosti aj dnes, 9-teho júla 2020) a so všeobecne známym Patrikom z jednej z fotiek vieme, o čom točím. 😉


Titulné foto (z roku 2020) a tiež posledné foto v galérii vyššie z okolia košického hradu stvoril môj kamarát Dávid Mahút.

Krátkozraký a/alebo zadubený človek vníma holohlavého a potetovaného grázla, ktorý je drzý a pôsobí v erotickom priemysle. Za čo bol dokonca stíhaný. Inteligentný človek s nadhľadom vidí excelentne komunikujúceho a distingvovane sa vyjadrujúceho blogera a copywritera, píšuceho bez servítky pred ústami. Držiteľa Diamantovej Janského plakety za 80 bezplatných darovaní krvi. Zvoleného a aktívneho zástupcu vlastníkov v bytových domoch, kde vlastní byty. Médiami titulovaného guruom za prínos a angažovanosť - keď aj vo vyslovene háklivej oblasti. No a Andy Morávek sám seba vníma ako človeka, ktorý žije v hlbokej viere v potrebu dodržiavania karmických zásad. V overenom presvedčení, že každý je strojcom vlastnej životnej spokojnosti. A s pokorou pred tým, že hranica akéhokoľvek konania je presne tam, kde by uškodilo niekomu inému.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *