Fototvorba Andyho Morávka: portrét, príroda, architektúra, akt aj erotika, tfp

Áno, (už zasa) rýpem aj do fotenia – alebo pár ukážok z fototvorby Andyho Morávka

Uvádzam to v blogoch, kde som použil ako ilustračné obrázky moje vlastné fotky. A zopakujem to aj tu. Nefotím v tom pravom zmysle slova alebo aspoň zatiaľ si to tak ani omylom nedovolím napísať. Ani pri mojej kurevskej drzosti. 🙂 Len sa tak z času na čas vyberiem uloviť nejaké pekné alebo zaujímavé alebo aspoň pozerateľne “upraviteľné” zábery. A toť, je z toho fototvorba Andyho Morávka. (Aktualizované 22. 06. 2022)

Chceš (ďalšie) pekné fotky do tvojho portfólia úplne zadarmo? Resp. oslovili ťa portrétové fotografie z mojej galérie nižšie? A zároveň máš to šťastie, že si (milá a sympatická) osoba ženského pohlavia? * Máš dve možnosti, pokračuj v čítaní.

* Nejde o žiadny prvoplánový sexizmus. Len si prosto nedokážem predstaviť, ako dirigujem, staviam do póz a hrám sa cez objektív s mužom. Fakt je, že som to doteraz neskúsil – a možno by som bol, príp. raz budem prekvapený.

Prvou možnosťou je pozrieť si ponuku písanú oranžovým písmom pri konci blogu. Druhou možnosťou je rozkliknúť “fajočku” pri nápise “fototvorba” v hlavnom menu hore. Zobrazíš si tak zoznam zopár najzaujímavejších aktuálnych projektov. Ponuky fotenia na princípe tfp * ale aj projekty honorované. Dokonca – poznámka aktuálna ku dňu 22. 04. 2022 – ak

je ti fototvorba Andyho Morávka sympatická,

môžeš sa dostať aj do knihy!

* Ak tfp systém nepoznáš, tu je presnejšie info.

Poznámka ku galérii vyššie: mám oči a je mi jasné, že toto zobrazenie má veľmi ďaleko od ideálu. Myslím tento náhľad, kým človek klikne na niektorý z obrázkov a zväčší si ho tým. Instagram je na tom dosť podobne. Avšak tam moju fototvorbu príliš netlačím skôr z toho dôvodu, že chcem mať moju tvorbu hlavne na mojej vlastnej webstránke. Nikdy nevieš, čo si kedy Zuckerberg vymyslí… Apropo, nové dielka pridávam vždy na koniec galérie. Posledné zábery sú teda z najnovších.

Aby bolo jasné:

fototvorba Andyho Morávka nevznikla v roku 2020.

V skutočnosti som s fotením začal už na základnej škole. O ničom digitálnom sa vtedy nesnívalo asi ani vedcom zo “savky”, takže klasika: kinofilm a vyvolávanie fotiek v tmavej komore. Celý ten proces som naozaj ovládal. Či som vedel aspoň ako-tak fotiť, to si jednoducho nepamätám.

Prirodzene,

žiadna fototvorba Andyho Morávka z tých čias

sa nezachovala. Na to som sa medzičasom sťahoval už priveľa krát. (Než som môj domov prinajmenšom na zopár budúcich rokov našiel v bytovom dome Guthaus). A pri mojej priam až mánii stále niečo vytrieďovať, vyraďovať a vyhadzovať… No, nebola šanca.

Fotografovaniu som sa síce venoval aj neskôr a prešlo mi cez ruky zopár digitálnych zrkadloviek. Ale vždy som to bral len ako blbinu, ako totálne okrajovú zábavku. Vytváral som hlavne prezentačné fotografie dievčatám, ktoré mali záujem o sprostredkovanie diskrétneho zárobku, ktorému som sa venoval a venujem.

Až začiatkom jesene 2020 som sa

do fotografovania (zasa) pustil poriadnejšie.

A cielene. Zaobstaral som si starší, ale šikovný canonček 450-tku a cvakám, kade chodím. Troška aj študujem teóriu fotografovania, i keď radšej sa učím praxou. A to najradšej od majstrov. Som si vedomý toho, že to tak zatiaľ aj vyzerá – ale veď ja ešte zamútim nejaké tie vody. 🙂

V každom prípade, ak ťa nebodaj (už teraz)

moje fotografie nejakým spôsobom zaujali

a chceš so mnou čokoľvek, čo sa fotografovania ako takéto týka riešiť, neváhaj kontaktovať ma. Že by si stál/a o to, aby som ti nafotil svadbu či iný tragický životný omyl (haha), tomu sa mi veľmi nechce veriť ani pri mojej vrodenej a cielene pestovanej drzosti. Na druhej strane, mal som už tú česť fotiť pár v posteli. Myslím pri sexe, nepíšem o svadobných portrétoch.

Ale dokážem si predstaviť, že ťa ako ženu nejakým spôsobom oslovili moje portréty z galérie. Rád ti podobné (vlastne určite lepšie, medzičasom som sa chtiac-nechtiac musel niečo ďalšie naučiť) nafotím úplne zadarmo. Na princípe už zmieneného tfp. Pri nej ty získaš fotky do tvojho a ja zasa zábery do môjho portfólia. Obaja na našu vlastnú propagáciu. Ergo výhra pre oboch.

Mám na zozname zopár zaujímavých lokácií. Podľa toho, aký typ si po stránke výzoru, štýlu a imidžu, ti vyberieme tú najvhodnejšiu. A môžeme ísť cca na dve hodinky tvoriť. Fototvorba Andyho Morávka sa rada rozšíri aj o tvoje zábery. A tvoje portfólio sa zasa určite poteší mnou vytvoreným foto-dielam.

Sám som (bol) prekvapený, ale stretol som sa už aj so záujmom o publikovanie mojej fotografie. Fototvorba Andyho Morávka sa teda zjavne môže niekomu reálne páčiť. Rád ti

na vyžiadanie pošlem vybraný záber vo väčšom rozlíšení.

A nechcem za to vôbec nič. Ak pri online publikovaní zmieniš, že zdrojom je Andy Morávek alebo web AndyMoravek.sk, príp. skrátený link bit.ly/fototvorba, budem sa ohromne, ale že ohromne tešiť. Nič sa však nestane, ak to neurobíš a dáš mi iba vedieť, kde moje dielko visí. Urobíš mi tým veľkú radosť zo samotného faktu, že môj záber teší oči nejakých (akýchkoľvek) čitateľov.

Modelkami – aspoň tými, ktoré je vhodné menovať – sú: moja sestra Michaela, kamarátka Martina a aktívna slovenská pornoherečka Gia Tvoricceli.

(2022-04-22-953)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *