Cenník copywritera Andyho Sebastiana Morávka
Copywriting

Objektívne: zatiaľ ešte nie som najlepší. Ale už čoskoro

A skrátená verzia nadpisu znie: cenník copywritera. Ak sa o niečom tak zdanlivo rozvláčnom ako je „cenník“ dá vôbec hovoriť. Nie som si totiž istý, či sa za

cenník copywritera dá považovať jedna cifra.

Pre uistenie: tento článok je permanentne aktualizovaný a uvedená suma je spoľahlivo aktuálna aj práve v tejto chvíli.

Môj „cenník copywritera“ – to je jednoducho suma € 20. Je to cena za jeden môj článok v rozsahu jednej normostrany. Pre tvoju jasnú predstavu: normostrana je takmer presne dĺžka tohto konkrétneho článku. (Zdroj: normostrana)

Je to podľa mojich skúseností optimálna dĺžka článku, ktorý zaujme, informuje, pobaví alebo poučí – ale nestihne nudiť. Dlhšie blogy sú potrebné a vhodné na špecifické účely, kedy je pomerne pevný predpoklad, že si ho čitateľ chtiac-nechctiac „musí“ prečítať celý. Mám na mysli recepty, odborné články a pod.

Cena je pevná bez ohľadu na typ článku. Môže ísť o blog, odľahčený a zábavný alebo seriózny a vážny. Môže ísť o odbornejší článok o čomkoľvek, k čomu sa informácie dajú vygoogliť alebo mi ich poskytneš. Môže ísť o PR-článok na propagáciu tovaru, služby atď.

Cena zostáva na sume € 20 za unikátny článok

Neobjaví sa nikdy nikde inde než tam, kde ho ty sám zverejníš. To z mojej strany garantujem ako samozrejmosť.

Predpokladám, že k tomuto textu si sa dostal preklikom z iného môjho článku a teda máš už predstavu o tom, kto presne som a čo vlastne ponúkam. Ak náhodou nie, otvor si niektorú z liniek v novom okne prehliadača a dozvieš sa. Ceny mojej práce uvádzam aj v niektorých z ostatných textov o mne a o mojej práci. Napriek tomu som považoval za potrebné zhrnúť info ešte raz a publikovať tento

cenník copywritera v samostatnom článku.


Zdrojom ilustračnej fotografie a spolu s ňou takmer všetkých na tomto webe je môj vlastný archív. Nefotím v tom pravom zmysle slova. Iba pre vlastnú radosť a zábavu „lovím zaujímavé pohľady“.

Ako autora tohto webu ma môžeš vidieť optikou podľa tvojej voľby. Ak budeš chcieť, uvidíš zdanlivo arogantného, potetovaného, holohlavého grázla. Médiami titulovaného "guruom erotického priemyslu" a za jednu jeho zložku kedysi dokonca stíhaného. Ak sa rozhodneš inak, uvidíš vo mne (aj) pokorného a duchovne založeného človeka s nadhľadom, žijúceho podľa karmických princípov. Konajúceho s presvedčením, že každý je strojcom vlastnej spokojnosti a že hranica akéhokoľvek konania je presne tam, kde by mohlo uškodiť niekomu inému. Pestovateľa orchideí, držiteľa najvyššej, Kňazovického medaily za 100 bezplatných darovaní krvi (na Slovensku). Chlapa komunikujúceho na vysokej úrovni, keď aj bez servítky pred ústami. Člena Mensy, ktorý nemá problém relevantne použiť vulgarizmus. Šikovného "textára" - blogera, copywritera, spisovateľa. Voľba uhla pohľadu - napokon, tak ako všetkého v živote - je len a len na tebe. Maj však na pamäti, že tvoj výber optiky spätne veľa vypovedá o tebe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *