Cenník copywritera Andyho Sebastiana Morávka
Copywriting

Objektívne: zatiaľ ešte nie som najlepší. Ale už čoskoro

A skrátená verzia nadpisu znie: cenník copywritera. Ak sa o niečom tak zdanlivo rozvláčnom ako je “cenník” dá vôbec hovoriť. Nie som si totiž istý, či sa za

cenník copywritera dá považovať jedna cifra.

Pre uistenie: tento článok je permanentne aktualizovaný a uvedená suma je spoľahlivo aktuálna aj práve v tejto chvíli.

Môj “cenník copywritera” – to je jednoducho suma € 20. Je to cena za jeden môj článok v rozsahu jednej normostrany. Pre tvoju jasnú predstavu: normostrana je takmer presne dĺžka tohto článku. (Zdroj: normostrana.sk)

Je to podľa mojich skúseností optimálna dĺžka článku, ktorý zaujme, informuje, pobaví alebo poučí – ale nestihne nudiť. Dlhšie blogy sú potrebné a vhodné na špecifické účely, kedy je pomerne pevný predpoklad, že si ho čitateľ chtiac-nechctiac “musí” prečítať celý. Mám na mysli recepty, odborné články a pod.

Cena je pevná bez ohľadu na typ článku. Môže ísť o blog, odľahčený a zábavný alebo seriózny a vážny. Môže ísť o odbornejší článok o čomkoľvek, k čomu sa informácie dajú vygoogliť alebo mi ich poskytneš. Môže ísť o PR-článok na propagáciu tovaru, služby atď.

Cena zostáva na sume € 20 za unikátny článok

Neobjaví sa nikdy nikde inde než tam, kde ho ty sám zverejníš. To z mojej strany garantujem ako samozrejmosť.

Predpokladám, že k tomuto textu si sa dostal preklikom z iného môjho článku a teda máš už predstavu o tom, kto presne som a čo vlastne ponúkam. Ak náhodou nie, otvor si niektorú z liniek v novom okne prehliadača a dozvieš sa. Ceny mojej práce uvádzam aj v niektorých z ostatných textov o mne a o mojej práci. Napriek tomu som považoval za potrebné zhrnúť info ešte raz a

publikovať tento cenník copywritera v samostatnom článku.


Zdrojom ilustračnej fotografie a spolu s ňou takmer všetkých na tomto webe je môj vlastný archív. Nefotím v tom pravom zmysle slova. Iba pre vlastnú radosť a zábavu “lovím zaujímavé pohľady”.

Po viac ako 17 rokoch písania a publikovania som bol oslovený s ponukou písať copywriterské texty. Nakoľko vysvitlo, že ma to nielenže baví, ale som v tom aj kurva dobrý - robím to teraz na zákazku. Stal som sa excelentným copywriterom za rozumné náklady, pretože ma to nemusí živiť a stále to vnímam ako platené hobby. Okrem toho som sa po kratšej prestávke vrátil k pôsobeniu v zábavnom priemysle. Pokračujem teda v napĺňaní môjho mediálneho titulu "guru slovenskej erotiky". Aktuálne žijem v Košiciach.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *