Cenník copywritera Andyho Sebastiana Morávka
Copywriting

Úplne objektívne: som copywriterom s najlepším pomerom ceny a výkonu

Nadpis tohto textu by mohol byť aj úplne krátky. Mohol by znieť: “cenník copywritera”. Ak sa vôbec o niečom tak zdanlivo rozvláčnom ako je “cenník” dá vôbec v tomto prípade písať. V mojom prípade totiž ide vlastne iba o jediné číslo. A ja si naozaj nie som istý, či sa za…

… cenník copywritera dá považovať jedna cifra.

Pre uistenie: tento článok je priebežne aktualizovaný (naposledy 04. 03. 2023) a uvedená suma je spoľahlivo aktuálna aj práve v tejto chvíli.

Môj cenník copywritera – to je jednoducho suma € 20. Je to cena za jeden môj článok v rozsahu jednej normostrany. Pre tvoju jasnú predstavu: normostrana je takmer presne dĺžka tohto konkrétneho článku.

Je to podľa mojich skúseností optimálna dĺžka článku, ktorý zaujme, informuje, pobaví alebo poučí – ale nestihne nudiť. Dlhšie blogy sú potrebné a vhodné na špecifické účely, kedy je pomerne pevný predpoklad, že si ho čitateľ chtiac-nechctiac “musí” prečítať celý. Mám na mysli recepty, odborné články a pod.

Moja cena je pevná bez ohľadu na typ článku *

Môže ísť o blog, odľahčený a zábavný alebo seriózny a vážny. Alebo o odbornejší článok o čomkoľvek, k čomu sa informácie dajú vygoogliť alebo mi ich poskytneš. Prípadne o PR-článok na propagáciu tovaru, služby atď.

* Jedinou výnimkou sú blogy na tému pikantnú. Texty z oblasti erotiky, sexu, erotického priemyslu atď. napíšem len za sumu vyššiu. Z jednoduchého dôvodu. Ak by som mal za článok s takýmto námetom dostať iba dvadsať eur, radšej by som si ho nechal a publikoval na mojom vlastnom webe s blogmi zo sexbisnizu.

Inak cena zostáva na sume € 20 za unikátny článok

Neobjaví sa nikdy nikde inde než tam, kde ho ty sám zverejníš. To z mojej strany garantujem ako absolútnu samozrejmosť. V princípe je táto unikátnosť jedným zo základných pilierov práce copywritera.

Predpokladám, že k tomuto textu si sa dostal na báze odkazu/linku z iného môjho článku a teda máš už predstavu o tom, kto presne som a čo vlastne ponúkam. Môj cenník copywritera uvádzam aj v niektorých z ostatných textov o mne a o mojej práci. Napriek tomu som považoval za potrebné zhrnúť info ešte raz a publikovať tento

cenník copywritera v samostatnom článku.

Nielen pre teba, ale do značnej miery aj kvôli googlu. Ten si totiž cenník copywritera dosť rád (a tým pádom často) číta. 🙂


Zdrojom titulnej fotografie a spolu s ňou takmer všetkých na tomto webe je môj vlastný archív. Zatiaľ sa ešte nedá napísať, že by som robil skutočnú fototvorbu v pravom zmysle slova. Zatiaľ iba pre vlastnú radosť a zábavu “lovím zaujímavé pohľady”.

Ako na autora tohto webu na mňa môžeš nazerať optikou podľa vlastnej voľby. Ak budeš chcieť, uvidíš zdanlivo arogantného, holohlavého a výrazne tetovaného grázla. Médiami titulovaného "guruom erotického priemyslu" a za jednu jeho zložku kedysi dokonca stíhaného. Ak sa rozhodneš inak, uvidíš vo mne možno až prekvapivo duchovne založeného človeka s nadhľadom, žijúceho podľa karmických princípov. Fungujúceho vo vlastnom malom svete. Konajúceho s presvedčením, že každý je strojcom vlastnej spokojnosti a že hranica akéhokoľvek konania je presne tam, kde by mohlo uškodiť niekomu inému. Pestovateľa orchideí, držiteľa najvyššej čiže Kňazovického medaily za 100 bezplatných darovaní krvi (iba na Slovensku). Chlapa komunikujúceho na vysokej úrovni, keď aj bez najmenšej servítky pred ústami. Člena Mensy, ktorý nemá problém relevantne použiť vulgarizmus. Šikovného "textára" - blogera, copywritera, spisovateľa. Voľba uhla pohľadu - napokon, tak ako všetkého v živote - je len a len na tebe. A maj na pamäti, že tvoj výber optiky spätne veľa vypovedá o tebe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *