Príjmy prostitútok a naivné predstavy verejnosti o nich
Slovenský svet erotiky

Príjmy či skôr profit prostitútok – jeden z najväčších spoločenských mýtov

Nedávno sa mi v súvislosti s knihou o sexe a prostitúcii, ktorú som editoval a ktorá pred časom vyšla v tlačenej forme, dostala do rúk istá poviedka. V podstate príbeh dvoch dievčat, z ktorých jedno už vlastným prostituovaním sa zarobilo na menší domček, auto a odložilo si aj nejaké tie úspory. A druhé sa práve na podklade tejto motivácie do sexbiznisu vrhlo. Inými slovami poviedka (aj) o tom, aké sú podľa niekoho predstáv príjmy prostitútok. (Aktualizované 24. 10. 2022)

Poviedka je milá. U mňa osobne ako u človeka, ktorý v erotickom priemysle pôsobí – keď aj s dvoma prestávkami – v tejto chvíli už dvadsiaty rok, vyvolala široký úsmev na tvári. Je totiž táááááááákto (nádherne) naivná.

Príjmy prostitútok sú v realite niekde úplne inde

Aby som bol presný: vlastne ani nie príjmy, ale profit. Totiž jedným z najsilnejších prvkov, ktoré mi v súvislosti s pôsobením (dievčat a žien) v sexbiznise rezonuje v hlave, je všeobecne vžitý obraz širokej verejnosti o tom, ako ťažko finančne a materiálne za vodou sú prostitútky či slovenské pornoherečky. A ako obrovsky, ale že OB-ROV-SKY mylnou táto predstava je.

Je tomu cca dvadsať rokov, čo som ako mladý chlapec pracoval v zahraničí. Naučil som sa toho relatívne málo.

Pochopil som však jednu dôležitú životnú pravdu. A síce, že nie je až takým umením peniaze ZAROBIŤ. Neporovnateľne ťažšie podľa mojich skúseností je vedieť s nimi HOSPODÁRIŤ. Vedieť zarobené spravovať.

Ak nerozumieš rozdielu, patríš zrejme práve do tej skupiny, ktorá hospodáriť nevie. Pretože domnievam sa, že kto s financiami pracovať vie, ten moje vyjadrenie chápe. A pomerne neskromne až drzo (veď to som údajne celý ja) som presvedčený o tom, že s ním aspoň do istej miery aj súhlasí.

Ako príklad uvediem Vladimíra Fruniho. Tento človek spolu so zopár spoločníkmi rafinovaným podvodom

ukradol obyvateľom Slovenska približne 500 miliónov eur.

(Nerobím si piču, vygoogli si to.) Štát mu nezabavil takmer nič, keď ho za to odsúdili a šupli za mreže. Už nebolo z čoho, samozrejme. Nebolo treba Bašternákovu školu na to, aby majetok zašil kde-kade.

No a ako tento človek skončil? Bezprostredne pred smrťou pracoval ako skladník vo Veľkej Británii za krásnu hodinovú mzdu v prepočte cca € 9.20. Na podklade toho by som tipoval, že veľa si toho na staré kolená neodložil…

Presne to je princípom fungovania (slovenských) kuriev a “umelkýň” pôsobiacich v prostitúcii príbuzných odvetviach erotického priemyslu. Príjmy prostitútok sú obrovské – tieto dievčatá otáčajú ťažké peniaze, to je nesporné. Lenže spravidla NIČ NEMAJÚ.

Ďalší konkrétny príklad. Svojho času som spolupracoval s istou mladou dámou. (Výraz “dámou” neuvádzam v cynickom zmysle. To len že “slečnou” po rozvode už nebola a výraz “paňou” prosto nemám rád.) Nebudem sa rozpisovať o detailoch našej spolupráce – nie je to pre účely tohto blogu dôležité. Podstatným je fakt, že v mesiaci, kedy ja som sprostredkovaním zákaziek pre ňu zarobil povedzme € 3.000, zarobila ona odhadom 7 až 10 tisíc. Záviselo to od konkrétnych okolností a aktuálneho nastavenia našej spolupráce – presne tým sa ale na tomto mieste nechcem zapodievať.

Môj totálne hrubý odhad je, že za cca rok a pol nášho spoločného podnikania musela urobiť obrat okolo 100 až 120 tisíc eur. Lebo v takých

výškach sa dokážu príjmy prostitútok pohybovať.

Nie sú však ešte zaúčtované nevyhnutné životné náklady a výdavky za podobne “nevyhnutný” komfort.

Na jednej miske váh sedím ja. Na mojom podieli z nášho spoločného biznisu som zarobil a odložil dosť na to, aby som po pridaní nejakých predchádzajúcich úspor kúpil v hotovosti pekný menší byt v širšom centre hlavného mesta. O jeho reálnej trhovej hodnote bez ohľadu na pôvodnú kúpnu cenu vypovedá fakt, že som ho po šiestich rokoch (a nech aj po slušnej investícii do úprav) v roku 2018 predal za € 123.000.

Na druhej miske váh sedí predmetná mladá dáma. (No, “mladá”… V začiatkoch spolupráce už cez tridsať, ergo v sexbiznise vek značne pokročilý. Napriek tomu obrovsky úspešná. Dôvodmi sa tu tiež zapodievať nebudem.) Tá bola na tom finančne tak, že keď mala v istom momente doplatiť exmanželovi alimenty za dcéru za 3 mesiace naraz (necelých tisíc eur), musela si majoritnú časť tejto relatívne smiešnej čiastky požičať odo mňa. “Smiešnej” v pomere k obratu, samozrejme. Ani omylom nemachrujem, že by snáď € 1.000 bolo pre mňa generálne smiešnou čiastkou.

Takto hospodária slečny v sexbiznise,

takéto sú náklady a príjmy prostitútok.

Dnes mám balík, tak ho rozdrbem. Pretože chcem okamžite vlastniť najnovší iPhone a “menej značková” kabelka ako Michael Kors moje príručné haraburdy neodnesie. Granulky pre moju čivavu za dva litre zásadne objednávam z najsilnejšie sponzorovaného (a teda najdrahšieho) eshopu pre zvieratá, ktorý mi google ponúkne na prvom mieste v zozname. A čo bude zajtra…?

Koho to trápi?! Zajtra takisto roztiahnem nohy ako dnes a peniaze zasa budú. Nejako už len prehliadnem fakt, že tých peňazí je z mesiaca na mesiac menej a menej.

A že teraz si žijem relatívne kráľovsky, ALE…

  • V byte, v ktorom bývam, splácam mojím nájmom hypotéku jeho majiteľovi – a ten ho tým pádom po 30 rokoch získa akoby zadarmo. Zatiaľ čo ja strechu nad hlavou nevlastním.
  • Jediné, na čo som dokázala naškrabať nejaké úspory, je ojazdený golf. Havarijnú poistku sa mi však platiť nechce (veď je to predražené zderstvo). Preto až ho nedajbože rozdrbem, keď sa rozmachrovaná rútim 150-kou po zľadovatelej diaľnici a robím si pritom mejkap, prídem o celú “investíciu”.
  • Pohotovostná hotovosť na vedľajšom sporiacom účte je sci-fi, ktorého významu, no najmä zmyslu absolútne nerozumiem.

V dolnej časti iného môjho blogu sa zaoberám životným štandardom mojich rodičov. Píšem v ňom o tom, s akými čiastkami za minimálnu organizačnú prácu sa nedokážu uspokojiť niektorí sprostredkovatelia. Zatiaľ čo moja mamička dokáže z rozpočtu cca € 750 na mesiac pre dve osoby (dokopy, nie pre každú) pravidelne odkladať. A nasporiť tak za rok veľmi zaujímavú čiastku.

Zamysli sa: máš predstavu o tom, aké sú príjmy prostitútok. Každý ju má. Ak si ju doteraz nemal/a, máš ju na podklade práve prezentovaných informácií. Z nespochybniteľne kurevsky dobre informovaného zdroja. Veď som bol stíhaný práve za to,

koľko peňazí som umožnil kurvám zarobiť.

Resp. za to, aký údajný podiel mi z toho vyšetrovateľ vykalkuloval.

No a v náväznosti na to: vieš o nejakej aktívnej či bývalej profesionálke, ktorá by bola finančne zabezpečená? Lebo ak náhodou áno, tak máš tú česť, poznať jednu z tisícky. Zvyšných 999 absolútne spoľahlivo rozdrbali všetko, čo si ťažko vytrtkali. A to “ťažko” nie je myslené až natoľko ironicky, ako by sa mohlo zdať.


Zdrojom titulnej fotografie a spolu s ňou takmer všetkých na tomto webe je môj vlastný archív. Zatiaľ sa ešte nedá napísať, že by som robil skutočnú fototvorbu v pravom zmysle slova. Zatiaľ iba pre vlastnú radosť a zábavu “lovím zaujímavé pohľady”.

Ako na autora tohto webu na mňa môžeš nazerať optikou podľa vlastnej voľby. Ak budeš chcieť, uvidíš zdanlivo arogantného, holohlavého a výrazne tetovaného grázla. Médiami titulovaného "guruom erotického priemyslu" a za jednu jeho zložku kedysi dokonca stíhaného. Ak sa rozhodneš inak, uvidíš vo mne možno až prekvapivo duchovne založeného človeka s nadhľadom, žijúceho podľa karmických princípov. Fungujúceho vo vlastnom malom svete. Konajúceho s presvedčením, že každý je strojcom vlastnej spokojnosti a že hranica akéhokoľvek konania je presne tam, kde by mohlo uškodiť niekomu inému. Pestovateľa orchideí, držiteľa najvyššej čiže Kňazovického medaily za 100 bezplatných darovaní krvi (iba na Slovensku). Chlapa komunikujúceho na vysokej úrovni, keď aj bez najmenšej servítky pred ústami. Člena Mensy, ktorý nemá problém relevantne použiť vulgarizmus. Šikovného "textára" - blogera, copywritera, spisovateľa. Voľba uhla pohľadu - napokon, tak ako všetkého v živote - je len a len na tebe. A maj na pamäti, že tvoj výber optiky spätne veľa vypovedá o tebe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *