Najvtipnejšie slovenské pesničky nebolo doteraz ani trocha jednoduché vygoogliť
Nezaraditeľné témy

Usmiať sa pri počúvaní (slovenského) textu a nedokázať obsedieť bez pohybu

To boli a sú moje požiadavky (tie z nadpisu článku). Chcel som si totiž pred časom rozšíriť zbierku, tak som googlil “najvtipnejšie slovenské pesničky”. Našiel som všetky možné a aj zopár totálne nemožných rebríčkov. Avšak žiadny taký, čo by zahŕňal humor a vtip v pôvodných skladbách slovenských interpretov a skupín. Tak ho teda prinášam ja. (Aktualizované 03. 01. 2024)

Podľa mňa najvtipnejšie slovenské pesničky,

resp. ich zoznam či poradie jednoznačne vedú Heľenine oči s ich “Obchádzkou”. (A zjavne Heľenine oči ako kapela, viď počet ich skladieb v texte celkovo a poznámku o tom nižšie.) Ostatné skladby nie sú zoradené vyslovene v poradí, v akom mňa osobne bavia. V tomto zmysle sú prinajmenšom v mojich ušiach pomerne rovnocenné.

Prosto – a toto sú vlastne dve kritériá môjho výberu – majú vtipný text, ktorý prinúti skutočne sa aspoň pousmiať pri jeho počúvaní. A zároveň majú melódiu či šmrnc – nevypočuješ si ich bez toho, aby si si aspoň nepokyvkal/a hlavičkou.

To teda sú moje požiadavky na skladbu, ak sa má dostať medzi najvtipnejšie slovenské pesničky. Teda aspoň medzi tie moje.

 • Heľenine oči – “Obchádzka
 • Polemic – “Poď s nami”
 • Horkýže slíže – “R n’B soul
 • Inekafe – “Svätý pokoj”
 • S hudbou vesmírnou – “Je nám teplo
 • Smola a hrušky – “Vývrtka
 • Mafia Corner vs. Rytmaus – “Neslop” *
 • Radošínci – “Včely” (mp3 súbor na stiahnutie)

Link na klip uvádzam pomerne logicky iba v tých prípadoch, ak nejaký existuje, resp. ak o ňom viem. Výnimkou je link na Rytmausa – nejde o klip v pravom zmysle slova, nakoľko video verzie na YouTube sú cenzurované a tým pádom sračky bez skutočnej šťavy. A práve aj šťavnatosť originálneho textu bez servítky, ako to ja mám rád, robí túto skladbu zaujímavou a vtipnou.

Zoznam doplním zakaždým, ako si spomeniem či natrafím na ďalšiu originálnu slovenskú pesničku spĺňajúcu uvedené kritériá. Ďalšími kandidátmi

do rebríčka “najvtipnejšie slovenské pesničky”

sú nasledovné skladby:

 • Heľenine oči – “NAKA
 • Heľenine oči – “Marian(n)a”
 • Horkýže slíže – “Silný refrén”

Do môjho vyššie spísaného základného, “hlavného” poradia sa nedostali z jediného dôvodu. A síce, že som nechcel opakovať kapely. Preto takto “pod čiarou” sú skladby rovnako dobré – vtipné a veselé zároveň – ako hore, ale ich interpret sa v rebríčku už nachádza s iným dielom.

A áno, je zjavné, že za najvtipnejšie slovenské pesničky považujem tie od “Heľeniných očí”, nakoľko sú v mojom rebríčku zastúpené tromi dielami spomedzi jedenástich. Teda ak som tie počty nezabudol upraviť po doplnení ďalších skladieb.

Samozrejme, za každý ďalší tip budem vďačný

Priestor na komentáre pod textom alebo ktorýkoľvek z mojich kontaktov je k dispozícii.

Ako na autora tohto webu na mňa môžeš nazerať optikou podľa vlastnej voľby. Ak budeš chcieť, uvidíš zdanlivo arogantného, holohlavého a výrazne tetovaného grázla. Médiami titulovaného "guruom erotického priemyslu" a za jednu jeho zložku kedysi dokonca stíhaného. Ak sa rozhodneš inak, uvidíš vo mne možno až prekvapivo duchovne založeného človeka s nadhľadom, žijúceho podľa karmických princípov. Fungujúceho vo vlastnom malom svete. Konajúceho s presvedčením, že každý je strojcom vlastnej spokojnosti a že hranica akéhokoľvek konania je presne tam, kde by mohlo uškodiť niekomu inému. Pestovateľa orchideí, držiteľa najvyššej čiže Kňazovického medaily za 100 bezplatných darovaní krvi (iba na Slovensku). Chlapa komunikujúceho na vysokej úrovni, keď aj bez najmenšej servítky pred ústami. Člena Mensy, ktorý nemá problém relevantne použiť vulgarizmus. Šikovného "textára" - blogera, copywritera, spisovateľa. Voľba uhla pohľadu - napokon, tak ako všetkého v živote - je len a len na tebe. A maj na pamäti, že tvoj výber optiky spätne veľa vypovedá o tebe.

2 komentáre

 • Mejtil

  Zdravím Andy, škoda, že v článku chýba skupina Karpina so skladbami ako Nekromanca alebo Ing. Horváth, prípadne s notoricky známymi ako Prievidza alebo Dr. Fico. Príjemné počúvanie ;-).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *