Najvtipnejšie slovenské pesničky nebolo doteraz ani trocha jednoduché vygoogliť
Nezaraditeľné témy

Usmiať sa pri počúvaní (slovenského) textu a nedokázať obsedieť bez pohybu

To boli a sú moje požiadavky. Chcel som si totiž pred časom rozšíriť zbierku, tak som googlil „najvtipnejšie slovenské pesničky“. Našiel som všetky možné a aj zopár totálne nemožných rebríčkov. Avšak žiadny taký, čo by zahŕňal humor a vtip v pôvodných skladbách slovenských interpretov a skupín. Tak ho teda prinášam ja. (Aktualizované 01. 02. 2023)

Podľa mňa najvtipnejšie slovenské pesničky

resp. ich zoznam či poradie jednoznačne vedú Heľenine oči s ich „Obchádzkou“. Ostatné skladby nie sú zoradené vyslovene v poradí, v akom mňa osobne bavia. V tomto zmysle sú prinajmenšom v mojich ušiach pomerne rovnocenné.

Prosto – a toto sú vlastne dve kritériá môjho výberu – majú vtipný text, ktorý prinúti skutočne sa aspoň pousmiať pri jeho počúvaní. A zároveň majú melódiu či šmrnc, nevypočuješ si ich bez toho, aby si si aspoň nepokyvkal/a hlavičkou.

To sú moje požiadavky na skladbu, ak sa má dostať medzi najvtipnejšie slovenské pesničky. Teda aspoň medzi tie moje.

 • Heľenine oči – „Obchádzka
 • Polemic – „Poď s nami“
 • Horkýže slíže – „R n’B soul
 • Inekafe – „Svätý pokoj“
 • S hudbou vesmírnou – „Je nám teplo
 • Smola a hrušky – „Vývrtka
 • Mafia Corner vs. Rytmaus – „Neslop“ *
 • Radošínci – „Včely“ (mp3 súbor na stiahnutie)

Link na klip uvádzam pomerne logicky iba v tých prípadoch, keď nejaký existuje. * Výnimkou je link na Rytmausa – ten je bez videa, avšak video verzie na YouTube sú cenzurované a tým pádom sračky bez skutočnej šťavy. Aj šťavnatosť (bez servítky, ako to ja mám rád) originálneho textu robí túto skladbu zaujímavou a vtipnou.

Zoznam doplním zakaždým, ako si spomeniem na ďalšiu originálnu slovenskú pesničku spĺňajúcu uvedené kritériá. Ďalšími kandidátmi

do rebríčka „najvtipnejšie slovenské pesničky“

sú nasledovné skladby.

 • Heľenine oči – „NAKA
 • Heľenine oči – „Marian(n)a“
 • Horkýže slíže – „Silný refrén“

Do môjho vyššie spísaného základného, hlavného poradia sa nedostali z jediného dôvodu. A síce, že som nechcel opakovať kapely. Preto takto „pod čiarou“ sú skladby rovnako dobré – vtipné a veselé zároveň – ako hore, ale ich interpret sa v rebríčku už nachádza s iným dielom.

A áno, je zjavné, že za najvtipnejšie slovenské pesničky považujem tie od „Heľeniných očí“, nakoľko sú v mojom rebríčku zastúpené 3 dielami spomedzi jedenástich. Teda ak som tie počty nezabudol upraviť po doplnení ďalších skladieb.

Samozrejme, za každý ďalší tip budem vďačný

Priestor na komentáre pod textom alebo ktorýkoľvek z mojich kontaktov je k dispozícii.

Ako autora tohto webu ma môžeš vidieť optikou podľa tvojej voľby. Ak budeš chcieť, uvidíš zdanlivo arogantného, potetovaného, holohlavého grázla. Médiami titulovaného "guruom erotického priemyslu" a za jednu jeho zložku kedysi dokonca stíhaného. Ak sa rozhodneš inak, uvidíš vo mne (aj) pokorného a duchovne založeného človeka s nadhľadom, žijúceho podľa karmických princípov. Žijúceho vo vlastnom malom svete. Konajúceho s presvedčením, že každý je strojcom vlastnej spokojnosti a že hranica akéhokoľvek konania je presne tam, kde by mohlo uškodiť niekomu inému. Pestovateľa orchideí, držiteľa najvyššej, Kňazovického medaily za 100 bezplatných darovaní krvi (na Slovensku). Chlapa komunikujúceho na vysokej úrovni, keď aj bez servítky pred ústami. Člena Mensy, ktorý nemá problém relevantne použiť vulgarizmus. Šikovného "textára" - blogera, copywritera, spisovateľa. Voľba uhla pohľadu - napokon, tak ako všetkého v živote - je len a len na tebe. A maj na pamäti, že tvoj výber optiky spätne veľa vypovedá o tebe.

2 komentáre

 • Mejtil

  Zdravím Andy, škoda, že v článku chýba skupina Karpina so skladbami ako Nekromanca alebo Ing. Horváth, prípadne s notoricky známymi ako Prievidza alebo Dr. Fico. Príjemné počúvanie ;-).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *