Najvtipnejšie slovenské pesničky nebolo doteraz ani trocha jednoduché vygoogliť
Nezaraditeľné témy

Usmiať sa pri počúvaní (slovenského) textu a nedokázať obsedieť bez pohybu

To boli a sú moje požiadavky. Chcel som si totiž pred časom rozšíriť zbierku, tak som googlil “najvtipnejšie slovenské pesničky”. Našiel som všetky možné a aj zopár totálne nemožných rebríčkov. Avšak žiadny taký, čo by zahŕňal humor a vtip v pôvodných skladbách slovenských interpretov a skupín. Tak ho teda prinášam ja.

Podľa mňa najvtipnejšie slovenské pesničky

resp. ich zoznam či poradie jednoznačne vedú Heľenine oči s ich “Obchádzkou”. Ostatné skladby nie sú zoradené vyslovene v poradí, v akom mňa osobne bavia. V tomto zmysle sú prinajmenšom v mojich ušiach pomerne rovnocenné.

Prosto – a toto sú vlastne dve kritériá môjho výberu – majú vtipný text, ktorý prinúti skutočne sa aspoň pousmiať pri jeho počúvaní. A zároveň majú melódiu či šmrnc, nevypočuješ si ich bez toho, aby si si aspoň nepokyvkal/a hlavičkou.

To sú moje požiadavky na skladbu, ak sa má dostať medzi najvtipnejšie slovenské pesničky. Teda aspoň medzi tie moje.

 • Heľenine oči – “Obchádzka
 • Polemic – “Poď s nami”
 • Horkýže slíže – “R n’B soul
 • Inekafe – “Svätý pokoj”
 • S hudbou vesmírnou – “Je nám teplo
 • Smola a hrušky – “Vývrtka
 • Mafia Corner vs. Rytmaus – “Neslop” *
 • Radošínci – “Včely” (mp3 súbor na stiahnutie)

Link na klip uvádzam pomerne logicky iba v tých prípadoch, keď nejaký existuje. * Výnimkou je link na Rytmausa – ten je bez videa, avšak video verzie na YouTube sú cenzurované a tým pádom sračky bez skutočnej šťavy. Aj šťavnatosť (bez servítky, ako to ja mám rád) originálneho textu robí túto skladbu zaujímavou a vtipnou.

Zoznam doplním zakaždým, ako si spomeniem na ďalšiu originálnu slovenskú pesničku spĺňajúcu uvedené kritériá. Ďalšími

kandidátmi do rebríčka “najvtipnejšie slovenské pesničky”

sú nasledovné skladby.

 • Heľenine oči – “NAKA
 • Heľenine oči – “Marian(n)a”
 • Horkýže slíže – “Silný refrén”

Do môjho vyššie spísaného základného, hlavného poradia sa nedostali z jediného dôvodu. A síce, že som nechcel opakovať kapely. Preto takto “pod čiarou” sú skladby rovnako dobré – vtipné a veselé zároveň – ako hore, ale ich interpret sa v rebríčku už nachádza s iným dielom.

A áno, je zjavné, že za najvtipnejšie slovenské pesničky považujem tie od “Heľeniných očí”, nakoľko sú v mojom rebríčku zastúpené 3 dielami spomedzi jedenástich. Teda ak som tie počty nezabudol upraviť po doplnení ďalších skladieb.

Samozrejme, za každý ďalší tip budem vďačný

Priestor na komentáre pod textom alebo ktorýkoľvek z mojich kontaktov je k dispozícii. K správe ale poprosím priložiť certifikát, prirodzene. Inak ju nečítam. Nikto spoľahlivo nepotvrdil, že sa covid nešíri aj mailovými prílohami. Takže radšej som opatrný.

Krátkozraký a/alebo zadubený človek vníma holohlavého a potetovaného grázla. Drzého a pôsobiaceho v erotickom priemysle, za čo bol dokonca stíhaný. Inteligentný človek s nadhľadom (snáď) vidí na úrovni komunikujúceho a distingvovane sa vyjadrujúceho blogera a copywritera, píšuceho bez servítky pred ústami. Držiteľa Diamantovej Janského plakety za 80 bezplatných darovaní krvi. Zvoleného a aktívneho zástupcu vlastníkov v bytových domoch, kde vlastní byty. Médiami titulovaného guruom za prínos a angažovanosť - keď aj vo vyslovene háklivej oblasti. Ja sám seba vnímam ako človeka, ktorý žije v hlbokej viere v potrebu dodržiavania karmických zásad. V overenom presvedčení, že každý je strojcom vlastnej životnej spokojnosti. A s pokorou pred tým, že hranica akéhokoľvek konania je presne tam, kde by mohlo uškodiť niekomu inému. No a drzo sa považujem tak trocha aj za spisovateľa. Nakoľko píšem a publikujem už od strednej školy a čiastočne ma to dokonca živí. Ako excelentný copywriter za rozumné náklady viem nielen o čom píšem, ale hlavne ako písať tak, aby to čitateľ na šíravách internetov vôbec našiel.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *