Nápis "Netlačiť" a jeho blízke príbuzné "Padajúce kamenie/omietka/sneh"
Nezaraditeľné témy

Ako nájsť ešte väčších tupoňov než ľudí tlačiacich priamo do nápisu “Netlačiť”?!

V bratislavskom Auparku – ale deje sa to veľmi podobne na viacerých miestach aj v Košiciach a určite kdekoľvek na Slovensku – je kaviareň. V jej tesnej blízkosti sa z istého dôvodu (vysvetlím) nachádza nápis “Netlačiť”. Keď v tej kaviarni človek sedí sám alebo s nejakou hovadsky záživnou spoločnosťou a teda nemá na práci nič zaujímavejšie, môže pozorovať živých tupoňov. * (Aktualizované 10. 09. 2023)

* Vlastne som v pôvodnom koncepte použil výraz “idiotov”. Zmenil som ho však, lebo mi v žiadnom prípade neprináleží hodnotiť ľudí. A výraz “tupoň” nevnímam v tomto kontexte ako hodnotiaci. Má slúžiť na označenie kategórie ľudí, ktorí sú nevšímaví a/alebo hlúpi, príp. aspoň extrémne zamyslení. A preto iba podvedome vnímajú svet okolo seba a dianie v ňom.

Z niektorých miest v nefajčiarskom oddelení tejto kaviarne je perfektný výhľad na presklený otáčavý vstupný turniket do nákupného centra. Je tragikomické sledovať, ako urputne niektorí ľudia

dokážu tlačiť doslova priamo na nápis “Netlačiť!”

nalepený cca vo výške očí na každej jednej zo štyroch sklených stien portálu. Napr. v Košiciach, kde som v rokoch 2018 až 2020 žil, som takéto správanie registroval pri vstupe do Cassovar business centra (odkiaľ je aj moje titulné foto, kde práve nápis “Netačiť” pekne vidno).

Pripomína mi to podobnú vec: nápisy “Pozor, padá omietka” evtl. “Pozor, padá sneh” na stenách niektorých bytových domov v mestách.

Prípadne “Pozor, padajúce kamenie” pri cestách

Roky uvažujem nad ich reálnym významom. Už som síce pár ľudí videl prechádzať popri stene s takýmto upozornením s hlavou vysoko zdvihnutou. Ťažko si však dokážem predstaviť, ako niekto stíha zareagovať a utiecť, keď naozaj padá kusisko omietky alebo sa valí obrovská guča snehu.

A v aute… Spomalím a tiež sledujem vrcholec kopca, z ktorého by sa potenciálne nejaká tá skala mohla skotúľať?! A keď takú zbadám, urobím čo? Vydupem z tých 39-tich koní pod kapotou fabie 1.0 zrýchlenie z nula na sto za sekundu a pol… A kamo-kere-utekačka?

No, neviem.

K téme značky “Pozor, padajúce kamenie”

(ktorej takou malou sestrou je práve predmetný nápis “Netlačiť” z dnešnej témy) sa vtipne vyjadril stand-up komik Michael Szatmáry.

Údajne by celkom rád vedel, ako by sa vyjadrili jeho známi, keby sa jedného dňa dozvedeli, že mu takýto “padajúci kameň” drbol na auto, spôsobiac fatálnu tragédiu. Či by vraj reagovali nejako ako: “Teda, ten Mišo… To bol ale nepozorný vodič!” 😀 😀


Zdrojom titulnej fotografie a spolu s ňou takmer všetkých na tomto webe je môj vlastný archív. Zatiaľ sa ešte nedá napísať, že by som robil skutočnú fototvorbu v pravom zmysle slova. Zatiaľ iba pre vlastnú radosť a zábavu “lovím zaujímavé pohľady”.

Ako na autora tohto webu na mňa môžeš nazerať optikou podľa vlastnej voľby. Ak budeš chcieť, uvidíš zdanlivo arogantného, holohlavého a výrazne tetovaného grázla. Médiami titulovaného "guruom erotického priemyslu" a za jednu jeho zložku kedysi dokonca stíhaného. Ak sa rozhodneš inak, uvidíš vo mne možno až prekvapivo duchovne založeného človeka s nadhľadom, žijúceho podľa karmických princípov. Fungujúceho vo vlastnom malom svete. Konajúceho s presvedčením, že každý je strojcom vlastnej spokojnosti a že hranica akéhokoľvek konania je presne tam, kde by mohlo uškodiť niekomu inému. Pestovateľa orchideí, držiteľa najvyššej čiže Kňazovického medaily za 100 bezplatných darovaní krvi (iba na Slovensku). Chlapa komunikujúceho na vysokej úrovni, keď aj bez najmenšej servítky pred ústami. Člena Mensy, ktorý nemá problém relevantne použiť vulgarizmus. Šikovného "textára" - blogera, copywritera, spisovateľa. Voľba uhla pohľadu - napokon, tak ako všetkého v živote - je len a len na tebe. A maj na pamäti, že tvoj výber optiky spätne veľa vypovedá o tebe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *