Pravidlá pre ženy na prežitie v mužskom svete
Nezaraditeľné témy

Pravidlá pre ženy na prežitie v mužskom svete

Nasledujúce pravidlá pre ženy kolujú internetom snáď už celé roky. V rôznych formách a podobách. V mnohých modifikáciách. Mnohé ženy sa po prečítaní tohto zoznamu už urazili či čoskoro urazia. Áno, veľa mužov bude dnes spať na gauči. Našťastie nám to nevadí. Vážne. Je to pre nás podstatne menej stresujúce = menej trestajúce než by ste si priali. 🙂

Podobne ako zoznam porovnaní, prečo je pes lepší ako žena (nové okno). Aj v jeho prípade som zozbieral všetky verzie, ktoré sa mi podarilo vygoogliť a spojil som ich do jedného dielka. A aj tieto

pravidlá pre ženy som upravil vlastným jazykom.

Tiež som doplnil zopár pochádzajúcich viac-menej z mojej hlavy. No a formuloval som ich osobnejším štýlom, kvázi “odo mňa pre teba”. Aby boli pochopiteľné aj pre tie jednoduchšie spomedzi vás.

Verím, že ich zoberú s humorom všetky, ktoré na ne narazia. (I keď zaujímalo by ma, čo si googlila, keď si našla tento článok. Žeby naozaj nejaké “pravidlá pre ženy”? To vážne?!) Ale poďme konečne na samotné

pravidlá  pre ženy na prežitie

v zložitom a náročnom testosterónovom svete:

1. Už si veľké dievča. Nauč sa pracovať so záchodovou doskou. Ak je hore, jednoducho si ju daj dolu. Nie je to až taká veľká veda. Ja ju potrebujem hore, ty ju potrebuješ dolu. Mňa nikdy nepočuješ sťažovať sa, že som ju našiel dolu, keď som išiel močiť.

2. Niekedy na teba nemyslím.

Nauč sa s tým žiť

3. Nedeľa = športy + koníčky. Je to ako spln alebo príliv a odliv. Prosto to tak je a vždy bude. Nechaj to tak.

4. Neskracuj si vlasy. Nikdy. Dlhé vlasy sú na žene jednoznačne atraktívnejšie. Jeden dôležitý z dôvodov, prečo sa muži boja oženiť, je ten, že vydaté ženy si vždy ostrihajú vlasy.

5. Nepamätám si dátumy. Vyznač narodeniny a výročia do kalendára a nebudú problémy. Jedine, že by ti išlo práve o to, nejaké problémy úplne zbytočne vytvoriť.

6. Plač je vydieranie.

A to je v civilizovanom svete trestné

7. Požiadaj priamo o to, čo chceš. Jemné narážky nefungujú – budeš sa diviť – ani silné narážky nefungujú.

8. Väčšina mužov má troje topánky a tri kombinácie oblečenia. Prečo si myslíš, že budem schopný poradiť ti, ktoré z 30-ich topánok budú dobre vyzerať s tvojimi novými šatami…?

9. “Áno” a “nie” sú akceptovateľné odpovede na prevažnú väčšinu otázok.

10. Ak máš obavy, že si tučná, pravdepodobne naozaj si. Nepýtaj sa ma na to. Mám zdravý rozum ergo odmietam odpovedať.

11. V úzkej súvislosti s predchádzajúcim bodom: mrzí ma to aj za teba, ale nakupovanie skutočne nie je športom. Ani v Dubaji.

12. Nechaj ma obzerať sa za inými. Obzriem sa tak či tak, mám to geneticky dané.

Veď chuť si snáď môžem robiť aj vonku

Pokým sa najem doma, prirodzene. A s genetikou nevydrbeš.

13. Môžeš ma požiadať, aby som niečo urobili. Ale nie diktovať mi, ako to má byť urobené. Ak máš naozaj pocit, že sama najlepšie vieš, ako to urobiť… urob si to sama.

14. Krištof Kolumbus nepotreboval smerovky.

Ani ja ich na prázdnej ceste nepotrebujem

15. Vzťah nikdy nebude taký, ako bol počas prvých troch mesiacov chodenia. Prekonaj to a zmier sa s tým, bude sa ti ľahšie žiť.

16. Muži vidia len v 16-ich farbách, ako to je napr. aj v základnom nastavení Windows. Marhuľa je ovocie alebo domáca pálenka, nie farba. Ani len netuším, čo je to terakota alebo purpur.

17. Uvedom si, že neviem čítať myšlienky a nikdy to vedieť nebudem. To neznamená, že by som ťa nemiloval.

18. Ak sa pýtam “Čo sa stalo?” a ty odpovieš, že “Nič” – chovám sa, akoby sa nič nestalo. Je to úplne logické.

19. Teraz vážne: nepýtaj sa ma, na čo myslím, ak nie si skutočne pripravená debatovať o automobilových pretekoch, počítačoch alebo práci.

20. Pivo je pre štandardného muža

rovnako vzrušujúce ako pre teba kabelka.

21. Buď si istá, že máš nezdravo veľa topánok. Pokojne si ušetri peniaze (napr. na ďalšie topánky…?) a nepýtaj sa na to psychológa.

22. Močenie v stoji je náročnejšie než ten tvoj ženský spôsob. Mám teda nespochybniteľné morálne právo občas minúť.

23. Pol roka trvajúca bolesť hlavy je už skutočným problémom. Navštív neurológa.

24. Nepredstieraj (ty dobre vieš čo).

Naozaj budem radšej sklamaný než klamaný

25. Čokoľvek povedané pred šiestimi mesiacmi nie je argumentom prípustným v diskusii.

26. Keď čokoľvek mnou vyslovené môže mať dva významy, pričom jeden z nich ťa zarmúti či naštve – bolo to jednoznačne myslené tým druhým spôsobom.

27. Keď mi povieš “Kúp pár vajec”, nečuduj sa, ak prinesiem dve. Ak chceš desať vajec, povedz “Kúp desať”.

Ako na autora tohto webu na mňa môžeš nazerať optikou podľa vlastnej voľby. Ak budeš chcieť, uvidíš zdanlivo arogantného, holohlavého a výrazne tetovaného grázla. Médiami titulovaného "guruom erotického priemyslu" a za jednu jeho zložku kedysi dokonca stíhaného. Ak sa rozhodneš inak, uvidíš vo mne možno až prekvapivo duchovne založeného človeka s nadhľadom, žijúceho podľa karmických princípov. Fungujúceho vo vlastnom malom svete. Konajúceho s presvedčením, že každý je strojcom vlastnej spokojnosti a že hranica akéhokoľvek konania je presne tam, kde by mohlo uškodiť niekomu inému. Pestovateľa orchideí, držiteľa najvyššej čiže Kňazovického medaily za 100 bezplatných darovaní krvi (iba na Slovensku). Chlapa komunikujúceho na vysokej úrovni, keď aj bez najmenšej servítky pred ústami. Člena Mensy, ktorý nemá problém relevantne použiť vulgarizmus. Šikovného "textára" - blogera, copywritera, spisovateľa. Voľba uhla pohľadu - napokon, tak ako všetkého v živote - je len a len na tebe. A maj na pamäti, že tvoj výber optiky spätne veľa vypovedá o tebe.

2 komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *