Argumenty lásky Andyho Morávka k expriateľke v 13-ich bodoch
Vzťah, partnerstvo, sex

Šťastných (naozaj?!) 13 argumentov dokladujúcich lásku k mojej expriateľke

Niky, nech už budú moje tzv. “argumenty lásky” vyzerať z tvojho pohľadu akokoľvek, mne samému dávajú práve tieto detaily pocit, že si pre mňa niekým výnimočným. Si prvou a jedinou, kvôli ktorej som prevažnú väčšinu tých vecí urobil či robím. To je dokladom toho, že môj vzťah k TEBE je iný, logicky silnejší než ktorýkoľvek môj vzťah v minulosti. (Aktualizované 13. 01. 2024)

Hneď po úvode musím info z nasledovného textu uviesť na pravú mieru. Dvoma slovami: UŽ NEPLATÍ. 🙂 A viacerými slovami: vzťah s Dominikou stroskotal na konci 2019-eho. Nevidím však dôvod tento blog mazať. Je to moje dielo, niečo ako moja referencia, recenzia copywritera. A v neposlednom rade ukazuje, že viem byť aj romantik. Až by niekedy predsa len prišlo k tomu, že článok zmizne alebo sa v ňom zmení meno (to bol vtip), bude to znamenať, že som zrejme zasa raz šialene zaláskovaný. Pretože moje zoznamovanie sa je kapitolou samou osebe. Apropo, texty kurzívou sú doplnky/poznámky z dňa aktualizácie článku.

Tým pádom som predtým buď v skutočnosti nemiloval vôbec alebo aspoň podstatne menej než TEBA. Mne to dáva hlavu a pätu a zostáva mi iba dúfať, že snáď raz, niekedy, časom a postupne to dá aj TEBE.

Zoradím moje dôvody podľa nejakej pomyselnej “závažnosti” = na začiatok možno nie príliš podstatné hlúposti, na záver tie

v mojich očiach najdôležitejšie argumenty lásky.

1. Iba kvôli TEBE robím a nechávam na sebe robiť drobné zmeny, ktorým som sa doteraz zubami-nechtami bránil: nosím elegantnejšie oblečenie (na moje zvyklosti) a topánky, ktoré mi vyberáš takmer výlučne len ty, nechávam si občas narásť krátke vlasy atď.

2. Myslím na TEBA úplne stále. Naozaj len málokedy sa pristihnem, že práve aspoň okrajovo nemyslím na to, ako bývame spolu v našom byte,

pracujeme, cestujeme, chodíme von s naším psíkom…

3. Až TY si partnerkou, na ktorú sa nedokážem a hlavne nechcem dlho hnevať, dlho trucovať, presadzovať vlastné ego a pod. Jasné, že to ešte ani zďaleka nie je dokonalé – ale pracujem na tom.

4. Nikdy pre nikoho som netočil videá, aké robím pre TEBA. Jasné, že ma to baví, keď… 🙂 Veď vieš. Ale aj tak.

5. Si prvou ženou v mojom živote vrátane mojej vlastnej mamičky (!), ktorú naozaj počúvam (v zmysle poslúchania) a s ktorou sa radím. Nie je to len mojím prejavom úcty voči TEBE, lebo ctím si, ako dobre vieš, aj moju mamičku.

Úcta plus láska sú dôvodmi, prečo to robím

6. Až a len od TEBA si nechávam nakladať. V tom zmysle, že počúvam, keď ma kritizuješ a síce často to mnou ešte lomcuje a chcel by som sa hádať, odporovať, útočiť (moja forma obrany) alebo hnevať sa – ja sa pri TEBE naozaj snažím spracovať to a poučiť sa. Vytvoriť si nadhľad nad vlastné ego a neriešiť viac to, čo netreba. Nedramatizovať.

7. Len pri TEBE a len pre TEBA som natoľko starostlivým, že sa stále snažím byť schopný poskytnúť ti komfort a úľavu. Zaobstarávam pre TEBA lieky, ktoré potrebuješ na fungovanie, energeťáky, stravu. Nechal som kvôli TEBE namontovať klimatizáciu do môjho bývalého bytu, aby ti bolo dobre. V takej miere, v akej to robím v našom vzťahu, som to ani zďaleka nikdy predtým nerobil.

Moje argumenty lásky pokračujú tým, že…

8. … až kvôli TEBE som úplne prestal pozerať porno. S výnimkou toho nášho, samozrejme. 🙂 Z úcty k TEBE a v záujme toho, aby som s TEBOU fungoval “normálne” alebo povedzme štandardne. Až pri TEBE som pocítil natoľko silný záujem o zmenu toho, ako fungujem v posteli, až TY si mi stála za to, vzdať sa dlhoročného zlozvyku, ktorý má každý jeden chlap na svete s prístupom na internet.

9. Kvôli TEBE som sa v podstate vzdal všetkých kamarátok. Bez ohľadu na to, či som uznal alebo neuznal, že tie dotyčné mohli mať ku mne vzťah iný než kamarátsky. Akceptoval som to, že si nemala dobrý pocit z môjho

kontaktu s niektorými ženami a z ich správania sa

voči mne. A zrušil som takmer akýkoľvek kontakt s nimi. (A ty vieš, že som to urobil dokonca na rozdiel od teba.) Pokojná partnerka bez dôvodov na žiarlivosť je mi jednoznačne prednejšia než akokoľvek dobrá kamarátka. Navyše máš dosť dôvodov na žiarlivosť, čo sa mojej minulosti týka. Naozaj nepotrebujem pridávať ti dôvody na zamýšľanie sa, čo za vzťah mám s nejakou ženskou. V dnešnom svete, kde čisto kamarátsky vzťah medzi osobami rôzneho pohlavia je zázrakom a to vôbec nie malým.

(Vyššie uvedené konanie v skutočnosti nepatrí medzi argumenty lásky, samozrejme. Ale v čase písania pôvodného textu som sám seba o tom presvedčil.)

10. Až pri TEBE dokážem byť absolútne otvorený, úprimný, čestný. Až s TEBOU konečne dokážem komunikovať férovo a rovnocenne. A dokážem to preto, lebo veľmi chcem, lebo mi stojíš za to, uvažovať nad všetkým, čo som povedal a prehodnocovať to. A pomerne často prichádzať na to, že som sa mýlil.

Vtedy si priznať chybu a ospravedlniť sa

Naozaj často… Až ma to štve. Ale je to tak, bohužiaľ.

11. Si tou najlepšou a najúžasnejšou milenkou, akú som kedy mal. Vieš mi poskytnúť veci, po ktorých som túžil a ktorých sa mi nedostávalo. Moje telo práve na TEBA reaguje tak, ako na nikoho doteraz. A tento argument možno nevyznieva ako doklad toho, že ťa milujem. Ale je to aj o tom. Vieš, že som v tomto pomerne citlivý a bez nejakého psychického základu a naladenia si neviem naplno užiť sex. Avšak k TEBE mám taký vzťah, ktorý môj postoj vždy upraví, aby som si to užil.

A práve to svedčí o tom, že ŤA naozaj ľúbim

12. Kvôli TEBE som absolútne a definitívne skončil s erotickým priemyslom a s akoukoľvek činnosťou, ktorá s ním čo i len okrajovo súvisí. Asi 13 rokov sa o to pokúšali iné partnerky a nabili si nos. Až TY a len TY si mi stála za to, urobiť ten krok. Napriek tomu, že viem, že bol správny a asi som ho mal urobiť už dávno. No neurobil som. Až pre TEBA.

13. A posledný argument, z môjho osobného pohľadu najsilnejší: prevraciam môj doterajší život totálne hore nohami a len a len kvôli TEBE a pre TEBA odchádzam žiť do Košíc. Nič podobné som si nevedel predstaviť nikdy pred TEBOU a vlastne aj pri TEBE mi dosť dlho trvalo, kým som pochopil, že v našom vzťahu JA mám byť tým, kto urobí tento krok. Ja viem, že tomu zatiaľ ani trochu neveríš. Preto sa tým viac nebudem zapodievať. Uveríš, až sa začnú diať reálne kroky.

Som si vedomý toho, že väčšine normálnych ľudí sa mnohé tieto moje

argumenty lásky budú zdať ako smiešne pičoviny.

Lenže ja nie som normálny, to vieme obaja. A obaja vieme aj to, že ani ty nemôžeš byť úplne normálna. Už len preto, že si išla do tak vážne mysleného vzťahu so mnou. 😉

Dominika F., skvelá košická kaderníčka. (Tou úplne objektívne vzaté zostáva #DFHS naďalej, na tom sa nemá čo zmeniť – poznámka z dňa aktualizácie, kedy už nejde o “zaľúbený” obdiv, ale o triezve zhodnotenie schopností.)

Chcem ti deň čo deň dať na vedomie

aspoň niečo z nasledovného:

Ako veľmi ťa ľúbim a záleží mi na tebe.
Ako si ťa vážim a obdivujem ťa za tvoju prácu a za životné odhodlanie.
Aká si nádherná a akú úžasnú postavu máš, ako ťa zbožňujem.
Akou radosťou a tak trocha aj cťou je to pre mňa, že ťa šukám. 🙂
Ako chcem pevne a spoľahlivo stáť pri tebe a podporovať ťa.
Že sa snažím a budem snažiť dokázať ti, že som zrelý a uvedomelý chlap s nadhľadom a so silou – hlavne psychickou a morálnou.
Ako od teba už nikdy neodídem a nenechám ani teba nikam odísť.
Ako som si vedomý toho, že k sebe patríme napriek naším občasným sporom.


Ešte poznámka pod čiaru. A síce komentár k hornému ilustračnému obrázku: aj fakt, že pri TEBE som – iba občas a v zmysle našej vzájomnej dohody zásadne len a len v TVOJEJ spoločnosti – začal konzumovať v rozumnej miere víno a alkohol.

Aj to patrí medzi moje argumenty lásky

Nech sa to pokojne niekomu zdá byť tou najväčšou pičovinou z celého tohto článku.

(Jasné, že to bola pičovina ako ruský tank. K príležitostnému pitiu – takmer výhradne – primitiva som sa “vrátil” v nedávnej minulosti. Ale už z úplne iného dôvodu. A tým “príležitostným” myslím cca deci denne. Ako liek, ktorým skutočne je – pre mňa a pri mojej spotrebe.)

Ako na autora tohto webu na mňa môžeš nazerať optikou podľa vlastnej voľby. Ak budeš chcieť, uvidíš zdanlivo arogantného, holohlavého a výrazne tetovaného grázla. Médiami titulovaného "guruom erotického priemyslu" a za jednu jeho zložku kedysi dokonca stíhaného. Ak sa rozhodneš inak, uvidíš vo mne možno až prekvapivo duchovne založeného človeka s nadhľadom, žijúceho podľa karmických princípov. Fungujúceho vo vlastnom malom svete. Konajúceho s presvedčením, že každý je strojcom vlastnej spokojnosti a že hranica akéhokoľvek konania je presne tam, kde by mohlo uškodiť niekomu inému. Pestovateľa orchideí, držiteľa najvyššej čiže Kňazovického medaily za 100 bezplatných darovaní krvi (iba na Slovensku). Chlapa komunikujúceho na vysokej úrovni, keď aj bez najmenšej servítky pred ústami. Člena Mensy, ktorý nemá problém relevantne použiť vulgarizmus. Šikovného "textára" - blogera, copywritera, spisovateľa. Voľba uhla pohľadu - napokon, tak ako všetkého v živote - je len a len na tebe. A maj na pamäti, že tvoj výber optiky spätne veľa vypovedá o tebe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *