Rôzne

Marián Mihok: nekorektný dlžník a falošný chlap

Koncom roka 2011 som bratovi mojej vtedajšej frajerky, polorómovi, ktorý sa volá Marián Mihok, požičal päťsto eur. Nepamätám si úplne presné okolnosti vývoja, ale vďaka mojim peniazom sa mu vtedy podarilo získať prácu v Rakúsku a odraziť sa od úplného dna, na ktorom vtedy bol.

Marián “Majo Mahony” Mihok

bol vtedy mladým človekom bez poriadneho vzdelania, bez práce, bez skúseností a aj bez nejakých zvláštnych schopností či talentu. Peniaze mu nepožičali jeho oficiálni vychovávatelia, u ktorých žil, lebo jednoducho nemali takú čiastku k dispozícii. Stavali práve dom v Maďarsku, zariaďovali sa tak, ako

sa chcel v živote “zariadiť” aj Marián Mihok.

Jeho sestra žiadne peniaze nemala, nakoľko sama bola v tom čase bez práce a bez akéhokoľvek finančného či materiálneho zázemia.

Po dlhom čase, keď Marián Mihok istý čas skúšal fungovať ako “finančný poradca”, mi vrátil € 100. No a zvyšných € 400 mi dlží dodnes. Ako vidno na priloženom materiáli, svoj dlh nepopiera, ale vrátiť celú čiastku či začať aspoň po maličkých kúskoch splácať, ako som mu viackrát navrhoval, nemieni. A to napriek tomu, že

mi to kedysi sľúbil “pevným chlapským slovom”.

Tým sa mi, mimochodom, dodnes snaží zalepiť oči – rovnako ako svojim pokusom urobiť zo seba v mojich očiach človeka, ktorý “to má stále v hlave a hanbí sa za to” a ktorý “dáva slovo chlapa, že to “vráti, len nevie kedy a nechce si vymýšľať termíny”. Veľmi korektné, skutočne.

Začiatkom roka 2014 si môj dlžník Marián Mihok

založil živnosť “Marián Mihok – Corporation”

pod IČO-m 47673851 (pobyt a sídlo udáva v Senici, kde v podstate vyrastal). Táto živnosť jej dodnes (ostatný update: 24.01.2018) funkčná a aktívna.

Moja výzva pre teba, Majo, platí tak, ako som ti ju dal vedieť pri našej ostatnej komunikácii cez facebook. V prípade, že sa mi od teba na účte objaví splátka vo výške minimálne € 30, tento článok stiahnem. Od toho momentu budem pravidelne mesiac čo mesiac

očakávať splátku v minimálnej výške tridsať eur

až do splatenia. V momente, keď sa nejaká splátka omešká, text sa tu znova objaví. Aby tvoji potenciálni zamestnávatelia, obchodní partneri či spolupracovníci boli vopred varovaní. Ako som ja, na moju škodu a smolu, nebol.

Posledná poznámka: veľmi, naozaj veľmi nerád investujem čas do písania článkov, akým je tento a vôbec do riešenia problémov, akým je tento. Ale keďže je zverejnenie celej kauzy jediným reálnym prostriedkom tlaku, ktorý mám a ktorý chcem a mienim použiť, musím aj takéto texty produkovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.