Nezaraditeľné témy

Marián Mihok: v mojich očiach falošný, nekorektný chlap, dlžník a špekulant

Koncom roka 2011 som bratovi mojej vtedajšej frajerky, polorómovi s menom Marián Mihok, požičal päťsto eur. Nepamätám si úplne presne celý vývoj, no jednoznačne aj vďaka mojim peniazom sa mu vtedy podarilo získať prácu v Rakúsku a odraziť sa od úplného dna, na ktorom vtedy bol.

Aktualizácia z 30. mája 2020: Marián Mihok bol z mnou nezisteného dôvodu niekedy v období pred rokom 2020 alebo na jeho začiatku medzi oficiálne hľadanými osobami. Dokazuje to fotografia v galérii nižšie. Do zoznamu Ministerstva vnútra a Okresných riaditeľstiev Polície SR sa dostávajú osoby, ktoré sú stíhané alebo už odsúdené za trestný čin a nenastúpili na svoj výkon trestu. Prípadne osoby nezvestné.

“Majo Mahony” Marián Mihok

bol vtedy mladým človekom bez poriadneho vzdelania, bez práce, bez skúseností a aj bez nejakých zvláštnych schopností či talentu. Peniaze mu nepožičali jeho oficiálni vychovávatelia, u ktorých žil, lebo jednoducho nemali takú čiastku k dispozícii. Stavali práve dom v Maďarsku, zariaďovali sa tak, ako

sa chcel v živote “zariadiť” aj Marián Mihok.

Jeho sestra žiadne peniaze nemala, nakoľko sama bola v tom čase bez práce a bez akéhokoľvek finančného či materiálneho zázemia.

Po dlhom čase, keď Marián Mihok istý čas skúšal fungovať ako “finančný poradca”, mi vrátil € 100. No a zvyšných € 400 mi dlží dodnes.

To “dodnes” je technicky vzaté vždy 100 %-ne aktuálny stav. V prípade, že by sa stal zázrak a Marián Mihok by svoj dlh u mňa splatil, hneď na mieste pred jeho zrakom by som tento blog zmazal.

Ako vidno na priloženom materiáli, svoj dlh nepopiera, ale vrátiť celú čiastku či začať aspoň po maličkých kúskoch splácať, ako som mu viackrát navrhoval, nemieni. A to napriek tomu, že

mi to kedysi sľúbil “pevným chlapským slovom”.

Tým sa mi, mimochodom, dodnes snaží zalepiť oči – rovnako ako svojim pokusom urobiť zo seba v mojich očiach človeka, ktorý “to má stále v hlave a hanbí sa za to” a ktorý “dáva slovo chlapa, že to “vráti, len nevie kedy a nechce si vymýšľať termíny”. Veľmi korektné, skutočne.

Začiatkom roka 2014 si môj dlžník Marián Mihok

založil živnosť “Marián Mihok – Corporation”

pod IČO-m 47673851 (pobyt a sídlo udáva v Senici, kde v podstate vyrastal). Táto živnosť jej dnes (aktualizované 11. 09. 2021) pozastavená.

Moja výzva pre teba, Majo, platí tak, ako som ti ju dal vedieť pri našej ostatnej komunikácii cez messenger. V prípade, že sa mi od teba na účte objaví splátka vo výške minimálne € 30, tento článok stiahnem. Od toho momentu budem pravidelne mesiac čo mesiac

očakávať splátku v minimálnej výške tridsať eur

až do splatenia. V momente, keď sa nejaká splátka omešká, text sa tu znova objaví. Aby tvoji potenciálni zamestnávatelia, obchodní partneri či spolupracovníci boli vopred varovaní. Ako som ja, na moju škodu a smolu, nebol.

Posledná poznámka: veľmi, naozaj veľmi nerád investujem čas do písania článkov, akým je tento a vôbec do riešenia problémov, akým je tento. Ale keďže je zverejnenie celej kauzy jediným reálnym prostriedkom tlaku, ktorý mám a ktorý chcem a mienim použiť, musím aj takéto texty produkovať.

Ako na autora tohto webu na mňa môžeš nazerať optikou podľa vlastnej voľby. Ak budeš chcieť, uvidíš zdanlivo arogantného, holohlavého a výrazne tetovaného grázla. Médiami titulovaného "guruom erotického priemyslu" a za jednu jeho zložku kedysi dokonca stíhaného. Ak sa rozhodneš inak, uvidíš vo mne možno až prekvapivo duchovne založeného človeka s nadhľadom, žijúceho podľa karmických princípov. Fungujúceho vo vlastnom malom svete. Konajúceho s presvedčením, že každý je strojcom vlastnej spokojnosti a že hranica akéhokoľvek konania je presne tam, kde by mohlo uškodiť niekomu inému. Pestovateľa orchideí, držiteľa najvyššej čiže Kňazovického medaily za 100 bezplatných darovaní krvi (iba na Slovensku). Chlapa komunikujúceho na vysokej úrovni, keď aj bez najmenšej servítky pred ústami. Člena Mensy, ktorý nemá problém relevantne použiť vulgarizmus. Šikovného "textára" - blogera, copywritera, spisovateľa. Voľba uhla pohľadu - napokon, tak ako všetkého v živote - je len a len na tebe. A maj na pamäti, že tvoj výber optiky spätne veľa vypovedá o tebe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *