Nevýhody online komunikácie v živote, cez ktoré to prosto "nejde"
Andyho svet

Prečo ma ani ponukou potenciálneho sexu nezlomíš na vypisovanie si s tebou

Toto vlastne nie je blog. Iba som sa rozhodol spísať nevýhody online komunikácie, aby som ti ako záujemkyni o dopisovanie vysvetlil, prečo nie som na to tým správnym náprotivkom. Bez ohľadu na to, či chceš komunikovať na súkromnej alebo obchodnej báze. Možno som ťa na tento článok odkázal, pretože som nadobudol dojem, že ma práve do takého niečoho ťaháš.

V čom vidím najväčšie nevýhody online komunikácie?

Vlastne tak trochu chudinke online komunikácii krivdím. Má totiž nevýhodu iba jedinú. Zato pomerne dosť zásadnú.

Spravidla absolútne, ale ABSOLÚTNE k ničomu nevedie. Je to bohapusté zajebávanie sa online. Skúsenosť ma naučila neotrasiteľné pravidlo: čím dlhšie online komunikácia a teda vzájomné vypisovanie si hore-dolu trvá, tým vyššia je pravdepodobnosť, že je to zabitý čas. V mojom súkromnom aj pracovnom živote vždy doteraz spoľahlivo platilo, že čím viac správ * som si s niekým vymenil, tým menšia bola šanca, že sme sa nakoniec reálne stretli. A teda zoznámili sa alebo rozbehli spoluprácu.

* Nehrá žiadnu rolu, či ide o písanie cez whatsapp, messenger, instagram, o výmenu mailov alebo akúkoľvek inú online komunikáciu. Dokonca aj keď sa to deje formou výmeny hlasových odkazov. Je to zakaždým presne to isté.

Po rokoch, poťažmo desaťročiach ťa to prestane baviť

Keď aj sporadicky prichádzajú momenty, kedy máš tendenciu prehodnotiť to. Upustiť od zásady a predsa len si začať s niekým dopisovať. A potom to ľutovať.

Z kontextu je jasné, že

ďalšie nevýhody online komunikácie ani netreba hľadať.

Natoľko fatálnou je tá uvedená. Načo nezmyselne mrhať časom? Radšej z neho ukrojím hodinu a napíšem tento článok. Na ktorý odkážem každého, u koho postrehnem tendenciu ťahať na do online komunikácie. Nevidím ani najmenší zmysel vo výmene dvoch stoviek mailov (osobná skúsenosť). Vysvetlím ti v nich všetko to, čo by som ti behom polhodiny porozprával od protiľahlej strany stola v kaviarni.

Je to jednoducho moja neotrasiteľná,

celé desiatkykrát overená a potvrdená skúsenosť.

Ak ma chceš spoznať ako človeka (za účelom kamarátstva, sexu či niečoho iného) alebo ak máš záujem niečo mojím prostredníctvom zarobiť – sadnime si a diskutujme zoči-voči. Tak či tak to online nejde. Jedno ani druhé.

  • Medziľudská chémia sa online neprenáša. Môžeme si mesiac písať, byť zo seba navzájom totálne nadšení a potom pri káve si obaja v duchu hovoriť, ako sme sa mohli v niekom takto ojebať.
  • Prácu žiadnou z foriem, ktoré sprostredkujem, ti nevybavím bez toho, aby som ťa videl naživo. Resp. je extrémne málo možností, pri ktorých nemusím mať s tebou osobnú skúsenosť či aspoň nejakú priamu interakciu.

Žiaľ, takto zažité nevýhody online komunikácie spôsobia,

že niekedy reagujem možno príliš stroho. S vedomím toho, že písanie rovnako ako výmena hlasoviek k ničomu nevedú, dosť ostro tlačím na stretnutie pri káve. * Niekedy až natoľko ostro, že tým odradím osobu na druhej strane. Ktorá – však, Sonka – to možno myslela dobre a naozaj ma chcela ze tým naším účelom spoznať. Lenže ja som ju prirýchlo odbil v zmysle “osobne alebo nič”. Nuž, aj to patrí medzi nevýhody online komunikácie.

* Nie doslova, samozrejme – resp. nemám na mysli výlučne posedenie pri káve. Môže to byť prechádzka okolo Kuchajdy či Štrkovca, ktorú mám rovnako rád a rovnako často ju môjmu náprotivku na akúkoľvek komunikáciu navrhujem.


Zdrojom titulnej fotografie a spolu s ňou takmer všetkých na tomto webe je môj vlastný archív. Zatiaľ sa ešte nedá napísať, že by som robil skutočnú fototvorbu v pravom zmysle slova. Zatiaľ iba pre vlastnú radosť a zábavu “lovím zaujímavé pohľady”.

Ako na autora tohto webu na mňa môžeš nazerať optikou podľa vlastnej voľby. Ak budeš chcieť, uvidíš zdanlivo arogantného, holohlavého a výrazne tetovaného grázla. Médiami titulovaného "guruom erotického priemyslu" a za jednu jeho zložku kedysi dokonca stíhaného. Ak sa rozhodneš inak, uvidíš vo mne možno až prekvapivo duchovne založeného človeka s nadhľadom, žijúceho podľa karmických princípov. Fungujúceho vo vlastnom malom svete. Konajúceho s presvedčením, že každý je strojcom vlastnej spokojnosti a že hranica akéhokoľvek konania je presne tam, kde by mohlo uškodiť niekomu inému. Pestovateľa orchideí, držiteľa najvyššej čiže Kňazovického medaily za 100 bezplatných darovaní krvi (iba na Slovensku). Chlapa komunikujúceho na vysokej úrovni, keď aj bez najmenšej servítky pred ústami. Člena Mensy, ktorý nemá problém relevantne použiť vulgarizmus. Šikovného "textára" - blogera, copywritera, spisovateľa. Voľba uhla pohľadu - napokon, tak ako všetkého v živote - je len a len na tebe. A maj na pamäti, že tvoj výber optiky spätne veľa vypovedá o tebe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *