Stand-up vystúpenie, žiaľ, nezrealizované. "Take me out" po mojom
Andyho svet

“Take Me Out” po slovensky alebo môj prvý, zúfalý pokus o niečo ako stand-up

Istá moja známa pracujúca pre tv joj sa na mňa raz obrátila s otázkou, či som dostatočne šialený na to, aby som súhlasil (aj) s účinkovaním v zoznamovacej šou. Úplne novej na našom trhu, robenej podľa nadnárodného formátu “Take me out”. Za účelom “voľnej disciplíny” som si pre tento účel napísal niečo ako pokus o stand-up vystúpenie. (Pôvodne publikované 01. 05. 2017)

Píšem skutočne iba o pokuse o stand-up vystúpenie

Nielenže sa totiž neodvysielalo, ono sa napokon ani len nenafilmovalo. Dostatočne šialený na účasť v niečom podobnom som, som v podstate za každú pičovinu, ktorá nemôže nikomu ublížiť. Napokon, mal som a stále mám záujem účinkovať v inej erotickej televíznej šou. A to má byť šialenosť diametrálne ostrejšieho rozmeru. Avšak späť k “Take me out”.

Stand-up vystúpenie malo byť “voľnou disciplínou”

Predstavením mojich schopností. Dal som sa na to. Bol som single rovnako ako dnes. Navyše ponúkaný zárobok nebol nezaujímavý.

Štáb so mnou nafilmoval upútavku, ktorá mala v skratke predstaviť môj život. V nej som okrem iného predviedol, ako u mňa doma fotím sporo odetú modelku. Tomu som sa technicky vzaté nevenoval, aspoň nie priamo v tomto zmysle. Keď aj istú fototvorbu robím. Avšak akou inou,

divácky atraktívnou formou predstaviť moje pôsobenie

v zábavnom a erotickom priemysle?

Ďalej som ako známy otužilec predviedol, ako sa v petržalskom jazere Draždiak kúpem v diere, vysekanej v ľade. Konalo sa to v treskúcej zime a v ten deň bolo počasie zvlášť “vydarené”. Inými slovami, “prosto šťastie” ako sa hovorí v istom vtipe o nádhernej ukrajinskej prostitútke.

Súčasťou v štúdiu filmovanej časti toho “môjho” dielu malo byť aj

zábavné vystúpenie pred kandidátkami na zoznámenie.

V tom som mal predviesť spev, tanec, športovú aktivitu či niečo v tomto duchu… Až tak šialený však nie som, aby som sa na obrazovke strápnil niečím podobným. Nič z uvedeného neovládam na takej úrovni, aby som si s tým – naviac pri mojej prirodzenej plachosti – dovolil vystúpiť pred kamerou. Rozhodol som sa teda urobiť niečo ako

stand-up vystúpenie, ktorého text som si sám napísal.

Televízia sa nakoniec, ako som už vysvetlil vyššie, rozhodla toto moje “performance” ani nenafilmovať. Ja som sa, naopak, rozhodol neukrátiť ťa o možnosť zoznámiť sa s mojim skvelým výtvorom. (Veľmi slabý vtip, viem, a je to zámer – aspoň vieš, čo ťa čaká ďalej.)

Nasleduje teda

mini stand-up vystúpenie v podaní Andyho Morávka,

potenciálnej hviezdy večerných klubov. Keď aj na tomto mieste, prekvapivo, iba v textovej forme:

“Dovoľte mi na úvod niečo povedať – ešte skôr, než začnem rozprávať. Aby bolo jasné: stand-up robím veľmi krátko na rozdiel od tých, ktorí…

ho robia dlho. Začal by som príbehom “nastavujúcim zrkadlo manželskému spolužitiu v dnešnej dobe”. Inými slovami a jednoduchšie vyjadrené, je to príbeh o orálnom sexe. Znie nasledovne:

Boli raz manželia
Zdena a Honza.
Ona bola proti,
on za.

Nasledujúca časť bude zrejme vystrihnutá,

ale komu by to vadilo… Totiž, mám zato, že moje zaradenie do zoznamovacej šou svedčí o dočasnom výpadku súdnosti niekoho z produkcie. Pretože, povedzme si to na rovinu: ja som ak nie úplne najhorším, tak určite jedným z najhorších kandidátov na zoznámenie v Bratislave.

Veď ja vôbec nemám auto! A nemať v Bratislave auto – to je očami miestnych zlatokopiek vnímané približne rovnako ako nemať penis. Kecám, samozrejme. Bez penisu môže predsa vzťah s moderným dievčaťom úplne normálne fungovať.

Ale bez auta?! Čo na tom, že vlastním dva byty v Bratislave – plus jeden v Košiciach – keď sa medzi tými v hlavnom meste presúvam pešo. A už zasa kecám. Jasné, že nechodím pešo – to by v mojom veku bolo trápne.

V skutočnosti jazdím na kolobežke. Seriózne

Teda seriózne to tvrdím, niežeby som seriózne jazdil. Totiž ten pocit slobody, keď človeku pri rýchlej jazde vejú vlasy vo vetre… Tak to je presne ten pocit… ktorý ja už nikdy nezažijem.

Prezentujem názor, že vy ženy by ste nemali používať rôzne skrášľovacie procedúry ako napríklad súvislú a nepriehľadnú vrstvu mejkapu na tvári. Maskujete tým nedostatky, ktoré raz tak či tak vyplávajú na povrch. Ale že o tom mudrujem práve ja, ktorý si holím hlavu. Prečo to robím?! Aby som snáď takouto nenápadnou formou maskoval prvé šediny?

To skôr plešinu.

Dovi!”

Ako na autora tohto webu na mňa môžeš nazerať optikou podľa vlastnej voľby. Ak budeš chcieť, uvidíš zdanlivo arogantného, holohlavého a výrazne tetovaného grázla. Médiami titulovaného "guruom erotického priemyslu" a za jednu jeho zložku kedysi dokonca stíhaného. Ak sa rozhodneš inak, uvidíš vo mne možno až prekvapivo duchovne založeného človeka s nadhľadom, žijúceho podľa karmických princípov. Fungujúceho vo vlastnom malom svete. Konajúceho s presvedčením, že každý je strojcom vlastnej spokojnosti a že hranica akéhokoľvek konania je presne tam, kde by mohlo uškodiť niekomu inému. Pestovateľa orchideí, držiteľa najvyššej čiže Kňazovického medaily za 100 bezplatných darovaní krvi (iba na Slovensku). Chlapa komunikujúceho na vysokej úrovni, keď aj bez najmenšej servítky pred ústami. Člena Mensy, ktorý nemá problém relevantne použiť vulgarizmus. Šikovného "textára" - blogera, copywritera, spisovateľa. Voľba uhla pohľadu - napokon, tak ako všetkého v živote - je len a len na tebe. A maj na pamäti, že tvoj výber optiky spätne veľa vypovedá o tebe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *