CORWIN SK a.s. ako staviteľ a moja šokujúca skúsenosť. Odpadneš!
Andyho svet

Dosiahol som úspech, ktorý sa predo mnou podaril iba Tomovi Cruisovi!

Tak ti ma jedného krásneho dňa pobavilo zistenie, že som v istom zmysle rovnakou hviezdou ako Tom Cruise. Úplne vážne. Vieš o tom, že spoločnosť Rolls Royce údajne odmietla tejto moviestar predať auto? Vec sa má tak, že táto značka je od vekov známa overovaním si svojej klientely. A teda niežeby som snáď developerskú spoločnosť CORWIN SK a.s. považoval vyslovene za Rolls Royce medzi slovenskými staviteľmi… * Ak však od nej kupuješ nehnuteľnosť alebo to máš v úmysle, zbystri pozornosť. (Aktualizované 18. 06. 2024)

* Nedá mi nenapísať, že si firmu Corwin v podstate vážim. Napriek tomu, že jej musím napísať túto nie práve pozitívnu referenciu či recenziu. Ako staviteľ údajne kvalitných – také vraj majú renomé – a architektonicky vydarených stavieb – to vidím aj sám – má táto spoločnosť môj rešpekt. Som rád, že v meste, kde žijem, tvoria stavby, akou je napr. aj komplex “Blumental Rezidencia” na Námestí Mateja Korvína v Bratislave, kde spoločnosť CORWIN SK a.s. sídli a pohľad na ktorý je na titulnej fotografii. Avšak.

Na jeseň 2020 som objavil rozostavaný komplex pod názvom

Guthaus z portfólia spoločnosti Corwin.

Práve som sa po mojom návrate z exitu (mám na mysli východné Slovensko) pomaly obzeral po novom bývaní v hlavnom meste. Bytový dom Guthaus sa mi mega zapáčil. Na tomto mieste to nebudem zbytočne (opakovane) rozvíjať. Nakukni do uvedeného blogu, je to v ňom opísané tak detailne, až moje nadšenie nebudeš môcť nezdieľať.

Vybraný byt som si rezervoval predbežne a nezáväzne. Dohodol som si stretnutie pár dní nato za účelom podpisu rezervačnej zmluvy. V tom štádiu, bezbreho zásobený entuziazmom aj voľným časom, napísal som hneď aj zmienený chválospev. Sám som po jeho prečítaní mal dojem, akoby som bol napísal

PR článok na zákazku spoločnosti Corwin.

Uznávam, možno trošička choroba z povolania, keďže sa živím okrem iného aj ako copywriter. (Na druhej strane, možno fajn recenzia, keď aj vlastná.) Následne som objavil fórum, kde sa diskutuje o stavbách a kde má stavba Guthaus vlastnú tému. Hneď som v nej rozpútal činnosť za účelom nadviazania kontaktov s potenciálnymi budúcimi susedmi. S tým istým zámerom som založil na sociálnej sieti skupinu.

Predmetná diskusia (mám na mysli príspevky v súvislosti so mnou) bola extrémne promptne zmazaná moderátorom. Však ti ani nenapadlo, že by v tom mohla mať prsty spoločnosť Corwin…? 🙂 Boli v nej aj relevantné informácie. Sotva mohla reálne prekážať niekomu inému. Ja sám som sa viacerými príspevkami zapojil do debaty o využiteľnosti a výhodnosti spoločnej práčovne, ktorá má v komplexe Guthaus byť. Z tých zostal publikovaný presne jeden. Alebo o riešení odtekania dažďovej vody z balkónov atď. Po tých nezostal ani smrad.

Robil som to všetko (blog, fórum, skupinu – a hlavne samotnú kúpu bytu) s tými najlepšími úmyslami. V byte som chcel, na rozdiel od zopár predchádzajúcich, prežiť peknú hromádku nasledujúcich rokov.

Napokon, aj to bolo dôvodom, prečo som si tento raz už vybral “dvojizbák” za 212 tisíc eur namiesto tých úsporných kamrlíkov (keď aj pekných), ktoré som zbieral dovtedy. A mal som naň pripravenú hotovosť. Čiže developerovi nehrozilo ani len minimálne riziko zlyhania nákupu z titulu neúspechu s hypotékou rovnako ako žiadne ťahanice a riešenie formalít s ňou spätých.

Čo čert nechcel, všimol si to celé niekto.

Asi nie Corwin a dokonca možno ani nie istý Dušan,

ktorý to následne celé oficiálne a verejne začal. Či aj úplne pôvodná myšlienka bola z jeho hlavy, o tom mám pochybnosti. Nie je to však dôležité. Prosto: začalo sa o mne diskutovať.

Na svetlo sveta vyšlo info, ktoré sa o mne dá vygoogliť a to z 90 % v mojich vlastných blogoch. Pretože vediem transparentný život, na nič sa nehrám a nič neskrývam.

(Okrem veľkosti môjho penisu. Lenže to iba tak machrujem, pretože tá zasa vôbec nikoho okrem mňa nezaujíma.) Objavilo sa však aj info, ktoré je podľa môjho kamaráta, policajta zistiteľné len v špeciálnych databázach. Do ktorých nemá prístup nielenže verejnosť, ale ani ktokoľvek z orgánov štátnej moci.

V mžiku sa zo mňa pre Corwin stala persona non grata

Hneď v ďalšie predpoludnie mi prišiel mail, kde mi zástupca stavebnej spoločnosti Corwin oznámil, že mám ťahať dopiče a ich bytu dať svätý pokoj. Nie týmito slovami, naopak. Veľmi distingvovane a slušne, samozrejme. Ale s touto jasnou podstatou. (Úplne kompletnú komunikáciu s CORWIN SK a.s. mám odloženú. Nemám problém kedykoľvek a komukoľvek relevantnému moju diskusiu s nimi priamo ukázať.)

Pretože údajne po zverejnení môjho úmyslu kúpiť byt v Guthaus-e

pohrozili odstúpením od úmyslu kúpiť od nich byty

iní klienti. Veď kto už by si len želal za suseda przniteľa 12-ročných dievčat a vydierača. Pretože práve za tieto zločiny som určite bol stíhaný. (Bol by som si vymyslel vraždu, ale to by som inkasoval doživotie. Pre Corwin by bolo po probléme a tento blog by nemusel vzniknúť. Ale uvedená fikcia snáď stačí.)

Príbeh sa ďalej rozvíjal tým, že:

  • navrhol som developerovi možnosť zatajiť moju kúpu resp. moju identitu, čo odmietli;
  • navrhol som v podstate predať byt mojej mamičke, čo odmietli rovnako;
  • a mojím posledným pokusom bolo kúpiť podobný alebo ten “môj” byt treťou, absolútne nezávislou osobou – aj tento technicky vzaté úplne cudzí človek, nesúvisiaca tretia osoba bola pokojne a bez mihnutia oka šéfom predaja (Head of Sales) poslaná do hajzlu.

Nehanbím sa priznať: v boji s Corwin a.s. som kapituloval

Osobne to ani omylom nepovažujem za prehru. Vnímam udalosti v mojom živote v zmysle mott, že po prvé, všetko zlé je na niečo dobré a po druhé, že všetko sa mi deje za nejakým účelom. Vždy tak, aby to pre mňa v konečnom dôsledku vypálilo (ešte viac) pozitívne, než ako som to sám chcel urobiť.

Z neúspešnej kúpy som vycúval bez hnevu na kohokoľvek. (O čom ľudí, ktorí ma skutočne poznajú, ani nemusím ubezpečovať.) Nehnevám sa na CORWIN SK a.s., * nehnevám sa na Dušana. (Ten sa mi medzičasom dokonca ospravedlnil s vysvetlením, že vyslovene prekaziť mi kúpu vraj nikdy nebolo jeho úmyslom. Čomu veriť môžem a dokonca chcem – ale nemusím, prirodzene.)

* Napísaním a publikovaním tohto textu neventilujem hnev v pravom zmysle. Som bloger a publicista – mne to jednoducho nedá nezverejniť čokoľvek zaujímavé, čo sa mi v živote deje. Už som písal a ty si možno čítal/a o podstatne väčších (i keď technicky vzaté vlastne skôr menších) pičovinách a mali čitateľský úspech. Aj tento nezmysel zo života našej malomeštiackej, úzkoprsej a upätej spoločnosti ho mať môže. Na druhej strane, nech spoločnosť CORWIN SK a.s. vie, čo si o nej myslím. Keď jej to aj, samozrejme, úplne oprávnene je a navždy zostane totálne “lautr”. Ja nevidím dôvod dusiť to v sebe.

A nehnevám sa ani na toho, kto

podľa viacerých indícií v skutočnosti za tým celým stojí.

Rozvíjať to tu nebudem, nezaujatému človeku by to mohlo smrdieť konšpiráciou a to si neželám. Myslieť si však budem – keďže to môžem – svoje.

Som si veľmi dobre vedomý toho, aká veľká časť Slovače sa po zisteniach z tohto článku (po)teší a praje mi to. Veď som (bol) kurva kupliarska, (bol) som stíhaný a teda zaslúžil som si dostať zaucho od života (a od developerskej spoločnosti Corwin). Pretože kto už by len mňa čo aj v najdivokejšom sne mohol považovať za potenciálne dobrého suseda?! (Osobne sa síce domnievam, že každý dostatočne inteligentný a zároveň uvažujúci človek, ktorý si uvedený blog prečíta. Ale to si možno len hladím ego.)

Rovnako viem, že sa nájde množstvo ľudí, ktorí si ak nie skôr tak po dočítaní sa na toto miesto povedia, že trpím sebaľútosťou a/alebo som (už v mojom veku) večným frflošom. A/alebo že si podobné výlevy mám nechať pre seba.

Lenže ja som bloger. Tak ako Corwin sťaby developer

považuje za svoju povinnosť stavať (a predávať – keď aj hrubo selektívne, ako vidno práve na mojom prípade), ja považujem za moju povinnosť písať. O tom, čo sa v mojom živote odohrá(va). Bez ohľadu na moju evtl. domnienku, či to niekto bude čítať a čo si o tom bude myslieť.

Napísal som aj skrátenú verziu tohto môjho blogu pre blogovú sekciu webu sme.sk. Takisto ako takú v podstate

verejnú recenziu firmy CORWIN SK a.s.

Som celkom zvedavý, či sa nájde nejaký dôvod (napr. v niektorých “podmienkach”) na jeho zmazanie. Radšej som si urobil náhľad v dvoch formátoch.

Aby bolo jasné: o tom odmietnutí Toma Cruisa prestížnym výrobcom áut som len počul. Nič sa mi o tom nepodarilo vygoogliť. Ergo buď mi niekto povedal nezmysel alebo sa to celé týkalo inej hviezdy a/alebo iného výrobcu. Fakt je, že značka Rolls Royce odmietla predať auto indickej filmovej hviezde Mallike. To by ale ako titulka tohto blogu nebolo také pútavé. Pretože po Mallike – pri všetkej úcte k nej – na Slovensku ani pes neštekne.

Doplnené: vtip na záver na odľahčenie

Skôr než moderátor stihol zmazať diskusiu na vyššie zmienenom fóre, objavila sa v ňom hláška: “… Ktovie, či ten PR tanček s Corwinom nebol dohodnutý…” Pobavila ma natoľko, až som si povedal, že si z aktérov debaty trocha vystrelím. Stačilo naznačiť, že by na tom mohlo niečo byť a hneď sa toho zopár ľudí chytilo. Dokonca “odborník z online marketingu” sa vyjadril, že je to podľa jeho mienky tak. 🙂 Doslovné znenie diskusie si prečítaj na náhľade:

CORWIN SK a.s. ako staviteľ a šokujúca recenzia, referencia čí skúsenosť

Musím však poznamenať, že ku dňu 8. november 2022 je tento článok piatym najčítanejším na tento mojej stránke. Napriek jeho mladosti. Zjavne naozaj dosť ľudí googli názov “corwin” a podobne dosť ľudí číta túto moju “recenziu”.


Zdrojom titulnej fotografie a spolu s ňou takmer všetkých na tomto webe je môj vlastný archív. Zatiaľ sa ešte nedá napísať, že by som robil skutočnú fototvorbu v pravom zmysle slova. Zatiaľ iba pre vlastnú radosť a zábavu “lovím zaujímavé pohľady”.

Ako na autora tohto webu na mňa môžeš nazerať optikou podľa vlastnej voľby. Ak budeš chcieť, uvidíš zdanlivo arogantného, holohlavého a výrazne tetovaného grázla. Médiami titulovaného "guruom erotického priemyslu" a za jednu jeho zložku kedysi dokonca stíhaného. Ak sa rozhodneš inak, uvidíš vo mne možno až prekvapivo duchovne založeného človeka s nadhľadom, žijúceho podľa karmických princípov. Fungujúceho vo vlastnom malom svete. Konajúceho s presvedčením, že každý je strojcom vlastnej spokojnosti a že hranica akéhokoľvek konania je presne tam, kde by mohlo uškodiť niekomu inému. Pestovateľa orchideí, držiteľa najvyššej čiže Kňazovického medaily za 100 bezplatných darovaní krvi (iba na Slovensku). Chlapa komunikujúceho na vysokej úrovni, keď aj bez najmenšej servítky pred ústami. Člena Mensy, ktorý nemá problém relevantne použiť vulgarizmus. Šikovného "textára" - blogera, copywritera, spisovateľa. Voľba uhla pohľadu - napokon, tak ako všetkého v živote - je len a len na tebe. A maj na pamäti, že tvoj výber optiky spätne veľa vypovedá o tebe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *