Odstávka teplej vody je vtipnou každoročnou Košickou tradíciou. Bavíš sa?
Bratislavčan v Košiciach

Odstávka teplej vody v Košiciach ako životná príležitosť

Páčia sa mi tieto Košické všeobecné otužovacie dni (KVOD).* Naozaj sa teším z toho, že toto mesto pristupuje seriózne k téme “zdravotná prevencia obyvateľstva”. Odstávka teplej vody v takmer celom meste je v tomto zmysle v mojich očiach vyslovene pokrokovým nápadom.

Hovoríš si: “ČDP?!” (Sotva. Je to totiž len moja vlastná slovenská verzia anglického “WTF”, ktoré nechcem používať – pretože sa principiálne snažím používať slovenčinu. Je to skratka výrazu “čo-do-piče”.)

Odstávka teplej vody ako pozitívum?!

To už si naozaj musím z mojich čitateľov robiť prdel…!

Jasné, niečo na tom je. Úplne vážne to nemyslím, samozrejme. Faktom ale zostáva, že by sa to takto dalo brať. Prečo by ktorýkoľvek Košičan nemohol tento “problém” zobrať ako výzvu či motiváciu?! Ja sám sa cca od mojich 20-ich rokov sprchujem takmer výhradne len studenou vodou. (Teplú si spravidla “doprajem” iba po sexe s aktuálnou priateľkou, ak práve nejakú mám.) A mám dojem, že mi to celkom prospieva. Údajne vyzerám mladšie, vraj mám pevnú a pružnú pleť. A v neposlednom rade

sa ma odstávka teplej vody nijako nedotkne.

Nebyť oznamu na správcovskej nástenke vo vchode alebo nebyť mailového upozornenia od správcu, ktorý bolo potrebné sprostredkovať susedom v našej fb-skupine Rezidencia pri radnici, ani by som na to zopár dní nebýval prišiel. Maximálne keď tak pri umývaní riadu. To nie je zlý benefit, spojený navyše s finančnou úsporou. Ta ňe?

V každom prípade, táto odstávka teplej vody v Košiciach

je zvláštna vec. Netuším, koľkí z mojich čitateľov žili aspoň trocha dlhodobejšie mimo Košíc či dokonca snáď dokonca mimo Slovenska. Ja osobne som žil 37 rokov v hlavnom meste a v priebehu tej doby dokopy viac ako dva roky vo väčšom nemeckom meste a necelé dva roky neďaleko švajčiarskeho Zürichu. Za celý ten čas som sa nikdy a nikde nestretol s tým, žeby nastala či nastávala každoročná a/alebo pravidelná a/alebo opakovaná a/alebo “nevyhnutná” odstávka teplej vody. Plánovaná celé mesiace vopred.

Sranda, tieto veci tu na východe. A tieto KVOD zvlášť.

To by v Bratislave nestalo 🙂

Už len preto nie, že tam by potom na niektorom sídlisku asi zlynčovali primátora. A to buď Bratislavčania… alebo prisťahovalci z Košíc, haha. Za to, že pred problémom s názvom “odstávka teplej vody” neutiekli ani presťahovaním sa 456 km od svojho bydliska.

* Ale jasné, že som si tú skratku vymyslel. 😀


Zdrojom ilustračnej fotografie a spolu s ňou takmer všetkých na tomto webe je môj vlastný archív. Nefotím v tom pravom zmysle slova. Iba pre vlastnú radosť a zábavu “lovím zaujímavé pohľady”.

Pomerne drzo si dovolím nazvať sám seba blogerom, copywriterom a tak trocha aj spisovateľom. Píšem od strednej školy. Nakoľko vysvitlo, že ma to nielenže baví, ale som v tom aj kurva dobrý - robím to teraz na zákazku. Stal som sa excelentným copywriterom za rozumné náklady, pretože ma to nemusí živiť a stále to vnímam ako platené hobby. Ergo som človekom, ktorý vie nielen o čom píše, ale hlavne ako to napísať tak, aby si to ty ako čitateľ na internete vôbec našiel. Médiá mi prisúdili titul "guru erotického priemyslu na Slovensku". Po bezmála 20-ich rokoch pôsobenia v oblasti zábavy skutočne viem o tejto brandži prvé aj posledné. Som označovaný tiež za "priekopníka", "znalca" a "odborníka" na sexbiznis a všetko súvisiace. Preto sa v mnohých blogoch vyjadrujem práve k týmto témam. Netajím sa tým a ani sa za to nehanbím, naopak.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *