Životná zvláštnosť, ktorá ma priviedla najprv k Trenčínu a potom do Košíc
Andyho svet

Pikoška, ktorá zo mňa spravila Košičana. A možno len úplne trápna náhoda

Uvedomil som si, že existuje istá životná zvláštnosť. Úzko súvisiaca s mojím presídlením sa do Košíc po 37-ich rokoch života v hlavnom meste. Možno je to hlúposť. Ale v mojich očiach svedčí o tom, že podobné milé komploty zo strany našich anjelov strážnych sa v našich životoch skutočne dejú.

Na tomto mieste nie je podstatné, v čom konkrétne som v hlavnom meste dlhodobo a úspešne podnikal. Fakt však je, že

svojho času som mal dve prevádzky v Bratislave.

Prvú na adrese (a práve tie adresy sú dôležité) Trenčianska ulica číslo 37 a druhá trocha neskôr pribudla na adrese Košická ulica číslo 50. Že sú tie dve adresy vzdialené od seba doslova 150 metrov a teda dve minúty pešou chôdzou – to nie je tá prevratná životná zvláštnosť, o ktorej chcem písať.

Životná zvláštnosť hodná zamyslenia

je v tom celom nasledovná. Dominika pochádza z Trenčína. A ja som sa po dlhých rokoch života v Bratislave presťahoval za ňou (a len kvôli nej) do Košíc, kde ona v tom čase už cca šesť rokov žila. Apropo, rozhodnutie o mojom kompletnom presunutí sa do Košíc vzniklo v priebehu pár minút. A to na diaľnici ústiacej do talianskej Bolone. To už je však námet na ďalší článok.

Tak ako, je to

životná zvláštnosť, ktorá je prinajmenšom úsmevnou?

Jasné, nie je to žiadny zázrak a je istá (možno aj dosť veľká) šanca, že je to vlastne celé úplná hovadina. Ale ja mám takéto “hovadiny” rád.

A tebe sa ospravedlňujem za tých 50 sekúnd života, o ktoré som ťa ubral. Keďže som ťa v podstate hrubým násilím donútil prečítať si tento presne 21-vetný mini-blog. 🙂


Ilustračnú fotografiu k tomuto článku mi poskytol môj dobrý kamarát, veľmi šikovný košický fotograf Dávid Mahút.

Krátkozraký a/alebo zadubený človek vníma holohlavého a potetovaného grázla. Drzého a pôsobiaceho v erotickom priemysle, za čo bol dokonca stíhaný. Inteligentný človek s nadhľadom (snáď) vidí na úrovni komunikujúceho a distingvovane sa vyjadrujúceho blogera a copywritera, píšuceho bez servítky pred ústami. Držiteľa Diamantovej Janského plakety za 80 bezplatných darovaní krvi. Zvoleného a aktívneho zástupcu vlastníkov v bytových domoch, kde vlastní byty. Médiami titulovaného guruom za prínos a angažovanosť - keď aj vo vyslovene háklivej oblasti. Ja sám seba vnímam ako človeka, ktorý žije v hlbokej viere v potrebu dodržiavania karmických zásad. V overenom presvedčení, že každý je strojcom vlastnej životnej spokojnosti. A s pokorou pred tým, že hranica akéhokoľvek konania je presne tam, kde by mohlo uškodiť niekomu inému. No a drzo sa považujem tak trocha aj za spisovateľa. Nakoľko píšem a publikujem už od strednej školy a čiastočne ma to dokonca živí. Ako excelentný copywriter za rozumné náklady viem nielen o čom píšem, ale hlavne ako písať tak, aby to čitateľ na šíravách internetov vôbec našiel.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *