Životná zvláštnosť, ktorá ma priviedla najprv k Trenčínu a potom do Košíc
Andyho svet

Pikoška, ktorá zo mňa spravila Košičana. A možno len úplne trápna náhoda

Uvedomil som si, že existuje istá životná zvláštnosť. Úzko súvisiaca s mojím presídlením sa do Košíc po 37-ich rokoch života v hlavnom meste. Možno je to hlúposť. Ale v mojich očiach svedčí o tom, že podobné milé komploty zo strany našich anjelov strážnych sa v našich životoch skutočne dejú.

Na tomto mieste nie je podstatné, v čom konkrétne som v hlavnom meste dlhodobo a úspešne podnikal. Fakt však je, že

svojho času som mal dve prevádzky v Bratislave.

Prvú na adrese (a práve tie adresy sú dôležité) Trenčianska ulica číslo 37 a druhá trocha neskôr pribudla na adrese Košická ulica číslo 50. Že sú tie dve adresy vzdialené od seba doslova 150 metrov a teda dve minúty pešou chôdzou – to nie je tá prevratná životná zvláštnosť, o ktorej chcem písať.

Životná zvláštnosť hodná zamyslenia

je v tom celom nasledovná. Dominika pochádza z Trenčína. A ja som sa po dlhých rokoch života v Bratislave presťahoval za ňou (a len kvôli nej) do Košíc, kde ona v tom čase už cca šesť rokov žila. Apropo, rozhodnutie o mojom kompletnom presunutí sa do Košíc vzniklo v priebehu pár minút. A to na diaľnici ústiacej do talianskej Bolone. To už je však námet na ďalší článok.

Tak ako, je to

životná zvláštnosť, ktorá je prinajmenšom úsmevnou?

Jasné, nie je to žiadny zázrak a je istá (možno aj dosť veľká) šanca, že je to vlastne celé úplná hovadina. Ale ja mám takéto “hovadiny” rád.

A tebe sa ospravedlňujem za tých 50 sekúnd života, o ktoré som ťa ubral. Keďže som ťa v podstate hrubým násilím donútil prečítať si tento presne 21-vetný mini-blog. 🙂


Ilustračnú fotografiu k tomuto článku mi poskytol môj dobrý kamarát, veľmi šikovný košický fotograf Dávid Mahút.

Ako na autora tohto webu na mňa môžeš nazerať optikou podľa vlastnej voľby. Ak budeš chcieť, uvidíš zdanlivo arogantného, holohlavého a výrazne tetovaného grázla. Médiami titulovaného "guruom erotického priemyslu" a za jednu jeho zložku kedysi dokonca stíhaného. Ak sa rozhodneš inak, uvidíš vo mne možno až prekvapivo duchovne založeného človeka s nadhľadom, žijúceho podľa karmických princípov. Fungujúceho vo vlastnom malom svete. Konajúceho s presvedčením, že každý je strojcom vlastnej spokojnosti a že hranica akéhokoľvek konania je presne tam, kde by mohlo uškodiť niekomu inému. Pestovateľa orchideí, držiteľa najvyššej čiže Kňazovického medaily za 100 bezplatných darovaní krvi (iba na Slovensku). Chlapa komunikujúceho na vysokej úrovni, keď aj bez najmenšej servítky pred ústami. Člena Mensy, ktorý nemá problém relevantne použiť vulgarizmus. Šikovného "textára" - blogera, copywritera, spisovateľa. Voľba uhla pohľadu - napokon, tak ako všetkého v živote - je len a len na tebe. A maj na pamäti, že tvoj výber optiky spätne veľa vypovedá o tebe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *