Požičovňa domácich miláčikov je projekt, ktorý prináša "iba" radosť
Mačky

Ako funguje prenájom mačičiek, psíkov a ďalších živých domácich miláčikov

Táto tak napíšuc “požičovňa domácich miláčikov” má slúžiť jednému jedinému účelu: tebe má urobiť radosť a zvieratku, ktorého lásku chceš či potrebuješ pocítiť… no, vlastne takisto. Má a musí teda ísť o obojstrannú pohodu, radosť a spokojnosť. V žiadnom inom prípade nemá tento kvázi projekt význam a dôvod existovať. Určite tu nejde o zisk a preto na tomto webe ani nenájdeš nič ako explicitný cenník služieb. Akýkoľvek výťažok je použitý na pomoc túlavým mačkám.

Titulok “požičovňa domácich miláčikov”

je formulácia, ktorá možno na prvé počutie znie zvláštne. Akoby sa jednalo o nejaký tovar. Ako som však vysvetlili v texte o prenájme mačiek a mačiatok: technicky vzaté neponúkame s mojou sesternicou prenájom zvieratiek ako takých. Výrazom “požičovňa domácich miláčikov” mám na mysli ponuku času stráveného v spoločnosti zvieratka.

Za istý poplatok * môžeš vďaka tejto stránke ty sám, tvoja partnerka, ktorej chceš urobiť radosť, možno tvoje dieťa, ktoré túži po kontakte so zvieratkom alebo ktokoľvek iný stráviť čas hraním sa a prípadne aj opaterou malého živého tvora. Alebo veľkého, ak si namiesto mladučkého maličkého mačiatka želáš dospelého prerasteného bernardína. 🙂

* Ako bolo spomenuté:

v tomto projekte neexistuje nič ako cenník či požičovné.

Suma, za ktorú čas so zvieratkom získaš, je výlučne vecou aktuálnej dohody. Jej výška závisí

  • od druhu zvieratka: inú čiastku si Zuzana vypýta za niektorú z mačičiek, ktoré má doma a inú čiastku musíme žiadať, ak chceš od nás zabezpečenie akéhokoľvek iného druhu;
  • od vzdialenosti, ktorú treba so zvieratkom za tebou precestovať;
  • v malej miere od času, ktorý si želáš so zvieratkom stráviť a to z toho dôvodu, že pri dlhšej dobe bude majiteľ zvieraťa veľmi pravdepodobne chcieť priebežne navštíviť a skontrolovať, či je o jeho miláčika dobre postarané a či je skutočne všetko v poriadku.

Odmenu za prenájom času so zvieratkom nechávame často navrhnúť tebe ako zákazníkovi. Môžeš mať srdce a teda ponúknuť ju relatívne vyššiu, než ti príde tak nejako “primerané” – pretože vieš, že tie peniaze nejdú na nikoho komfort, ale výlučne na pomoc (ďalším) zvieratám. Ako príklad pre tvoju predstavu uvediem, že minimálna suma, za ktorú má zmysel priviezť ti mačiatko v rámci Bratislavy je € 30. (V tejto čiastke sú zahrnuté dve cesty autom k tebe a od teba – dovoz a odvoz mačiatka. Plus všetky ostatné náklady s tým spojené.)

Po technickej stránke

funguje požičovňa domácich miláčikov takto:

prvý kontakt s tebou ako klientom riešim spravidla ja, Andy Morávek. Zodpoviem ti otázky, odpovede na ktoré si nenašla/nenašiel v sekcii “mačky“. Informujem ťa o všetkých podrobnostiach a o aktuálnych, príp. okamžitých možnostiach – podľa toho, ako promptne potrebuješ riešiť prenájom zvieratka a teda času s ním stráveného. V prípade, že ti ide o mačaciu spoločnosť, pravdepodobne ťa bezprostredne skontaktujem so Zuzkou Hatala. Mačky (aktuálne zo desať) má ona sama ako ich nadšený a obetavý záchranca a opatrovateľ doma.

Aké druhy má požičovňa domácich miláčikov k dispozícii?

Okamžite a v princípe kedykoľvek sme schopní zabezpečiť mačičky. S dospelými mačkami nie je problém nikdy, menšie mačky alebo vyslovene mačiatka nemusíme mať doma úplne nonstop. V každom prípade však vieme akékoľvek mačičky a v relatívne akomkoľvek počte zabezpečiť doslova vždy.

Čo sa ostatných druhov domácich miláčikov týka, permanentne hľadáme ľudí na spoluprácu. Prostredníctvom siete záchrancov mačiek sa dokážeme obrátiť na milovníkov zvierat a pokým na to máme dostatok času, spravidla dokážeme “vypátrať” niekde nejaké zvieratko toho druhu, ktorý hľadáš alebo ktorý si želáš.

Na aký účel ide prípadný výnos z tohto projektu?

Na jeden jediný.

Na financovanie pomoci zachráneným mačkám. Do posledného eura. Ja sám ako tvorca a prevádzkovateľ tohto webu a teda aj “projektu” si pre seba nenechávam ani cent. Je to zrejme jediná moja aktivita, ktorú živím z vlastného vrecka čisto so zámerom pomôcť nevinným zvieratám.

A mojej sesternici. Ak chceš jej a teda zachráneným mačkám pomôcť úplne mimo tohto celého, môžeš poslať ľubovoľnú sumu na Zuzkin transparentný účet. Vo Fio banke sa môžeš po zadaní mena „Hatala, Zuzana“ ako majiteľa účtu a následne kliknutí na „prezri účet“ pozrieť na detaily pohybov na ňom. Od koho a aké sumy prijala, no najmä na čo presne prijaté dary použila a používa. Iban účtu je SK4283300000002902292881. Za každý príspevok bude Zuzana – a rovnako aj ja osobne – nesmierne vďačná.


Zdrojom titulnej fotografie a spolu s ňou takmer všetkých na tomto webe je môj vlastný archív. Zatiaľ sa ešte nedá napísať, že by som robil skutočnú fototvorbu v pravom zmysle slova. Zatiaľ iba pre vlastnú radosť a zábavu “lovím zaujímavé pohľady”.

Ako na autora tohto webu na mňa môžeš nazerať optikou podľa vlastnej voľby. Ak budeš chcieť, uvidíš zdanlivo arogantného, holohlavého a výrazne tetovaného grázla. Médiami titulovaného "guruom erotického priemyslu" a za jednu jeho zložku kedysi dokonca stíhaného. Ak sa rozhodneš inak, uvidíš vo mne možno až prekvapivo duchovne založeného človeka s nadhľadom, žijúceho podľa karmických princípov. Fungujúceho vo vlastnom malom svete. Konajúceho s presvedčením, že každý je strojcom vlastnej spokojnosti a že hranica akéhokoľvek konania je presne tam, kde by mohlo uškodiť niekomu inému. Pestovateľa orchideí, držiteľa najvyššej čiže Kňazovického medaily za 100 bezplatných darovaní krvi (iba na Slovensku). Chlapa komunikujúceho na vysokej úrovni, keď aj bez najmenšej servítky pred ústami. Člena Mensy, ktorý nemá problém relevantne použiť vulgarizmus. Šikovného "textára" - blogera, copywritera, spisovateľa. Voľba uhla pohľadu - napokon, tak ako všetkého v živote - je len a len na tebe. A maj na pamäti, že tvoj výber optiky spätne veľa vypovedá o tebe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *