Prenájom mačiek a mačiatok - pretože nie je múdre rovno kúpiť
Mačky

Požičovňa domácich zvieratiek – alebo „prenájom“ lásky, potešenia a šťastia

Existuje nespočet dôvodov, prečo môžeš túžiť po zvieratku. Alebo prečo po ňom túži tvoja milovaná polovička, dieťa, rodičia či niekto ďalší blízky. Podobné množstvo dôvodov však existuje aj na to, prečo (ešte) nemôžeš mať zvieratko doma – alebo aspoň nie na stálo. Preto je tu prenájom * mačiek a mačiatok. A možno aj nejakých iných zvieratiek.

* Aby sme si jasno a dôrazne vysvetlili, čo presne mám pod pojmom prenájom mačiek a mačiatok (a ďalších živých tvorov) na mysli. Samozrejme, že zvieratko nie je možné prenajať si ako auto alebo sekačku na trávu. V kontexte očakávania a/alebo vyžadovania nejakých služieb či výkonu. Prenájmom v tomto kontexte myslím kúpu času stráveného so zvieratkom.

Na tomto mieste spolu s mojou sesternicou, záchranárkou túlavých mačiek Zuzanou Hatala ponúkame prenájom mačiek a mačiatok. Inými slovami prenájom tej najúprimnejšej a najčistejšej lásky: zvieracej.

(Článok bol pôvodne súčasťou samostatného webu pod názvom “LáskaNaPrenájom”.) Čo presne si pod týmto prenájmom treba predstaviť, to vysvetlím onedlho.

Prenájom mačiek a mačiatok slúži na to,

aby sme ti napriek všetkým možným (aktuálnym) nepriaznivým okolnostiam poskytli možnosť aspoň na istý čas bezvýhradnú zvieraciu lásku pocítiť. Zuzka ako popredný odborník a bezkonkurenčný znalec mačacej duše a ja “iba” ako bezvýhradný milovník doslova všetkých zvierat, plus organizátor. (Ale predsa len aj maličký znalec pôvodne len psej, teraz už troška aj mačacej povahy.)

Ak vyhľadávaš prenájom mačiek a mačiatok,

príp. iného zvieraťa, môže to byť pre niektorý z nasledujúcich dôvodov.

  • Potrebuješ nechať tvoje dieťa vyskúšať si, aké je to mať miláčika, o ktorého sa treba starať a zažiť všetky s tým spojené povinnosti.
  • Chceš tvojmu potomkovi na čas dopriať potešenie a radosť zo živého tvora bez toho, aby ste ho hneď museli mať natrvalo doma.
  • Chceš rodičom, ktorí už sa možno nedokážu o mačičku starať plnohodnotne, dopriať zasa na chvíľu možnosť pohladiť a pritúliť si živé zvieratko.
  • Si odhodlaná/ý bojovať s vlastným strachom či dokonca fóbiou z hada či iného plaza a chceš na to ísť radikálnou cestou v bezpečí dohľadu majiteľa zvieraťa.
  • Chceš postupne zmierňovať prejavy alergie * na zvieraciu srsť postupne predlžovaným a zintenzívňovaným kontaktom.
  • Túžiš po tom potešiť priateľku na jej narodeniny prítomnosťou zvieratka, ktoré ona ešte nemôže sama chovať.
  • Chceš si nafotiť rodinné fotografie, kde by mal figurovať aj nejaký chlpatý domáci miláčik (pričom manželkin bobrík sa na tento účel tak celkom nehodí…).
  • Atď.

* Možno úspešnosti tohto postupu príliš neveríš. Presne takto na to však pôvodne išla aj Zuzana, ktorá tiež bola kedysi dávno na mačaciu srsť alergickou. Dnes zachráni doslova niekoľko desiatok mačiek ročne a sama ich má zo desať trvalo doma. Že sa teda jej telo – keď aj možno nie dokonalo a úplne trvalo – s alergiou vysporiadalo, snáď nemusím rozvádzať.

Nápad zorganizovať prenájom mačiek a mačiatok,

podobne ako sprostredkovať prenájom psíkov, králičkov, plazov či iných členov zvieracej ríše vznikal postupne. Najprv sme si so Zuzkou iba všimli, koľko radosti takmer úplne komukoľvek dokáže poskytnúť klbko maličkých mačeniec. Napríklad nejakých zachránených pred utopením či zamrznutím. Nevinné, bezstarostné tvory vo svojej najčistejšej forme skutočne iba málokoho nechajú chladným. Drobučké teplučké chlpaté telíčka pár týždňových mačičiek rozohrejú srdce naozaj snáď každému.

Následne mi ako špekulantskej duši napadlo skúsiť sesternici pomôcť zohnať na pomoc mačkám nejaké peniaze. Ako inak než napísaním niečoho. (Lebo veľa iného robiť neviem, čo si budeme navrávať. Resp. ak by som aj vedel, nechce sa mi.) 🙂

Mačky sa nakoniec dostanú pod kožu každému,

kto je s nimi v styku. Taký Zuzkin manžel Peťo v čase, keď ich známosť ešte len vznikala, vyslovene nemal mačky rád a nahlas to priznal. Dnes sú jeho najlepšími zvieracími kamarátmi. Robí ochotne a rád všetko, čím môže svojej manželke pomôcť v starostlivosti o ne. O ich vlastné rovnako ako o tie zachránené. Ktoré u nich alebo u niekoho iného – aktuálne v dosť veľkom množstve u mňa, pokým čakám na môj nový byt – čakajú na svoju adoptívnu rodinu.

Prenájom mačiek a mačiatok vnímajú ľudia

stojaci za týmto “projektom” – hneď po úspešnej záchrane a adopcii zvierat odsúdených na popravu či úmrtie – ako druhú najprospešnejšiu činnosť okolo zvierat.

V pokračovaní blogu sa dočítaš, ako presne požičovňa domácich miláčikov funguje. Ako je možné zaplatiť si čas v spoločnosti milého živého tvora. Ktorý ti dokáže nezištne dať toľko lásky, radosti, pohody, pokoja, šťastia, spokojnosti, tepla, citu, potešenia, zábavy, zdravia, no hlavne – áno, ešte raz – toľko lásky


Zdrojom titulnej fotografie a spolu s ňou takmer všetkých na tomto webe je môj vlastný archív. Zatiaľ sa ešte nedá napísať, že by som robil skutočnú fototvorbu v pravom zmysle slova. Zatiaľ iba pre vlastnú radosť a zábavu “lovím zaujímavé pohľady”.

Ako na autora tohto webu na mňa môžeš nazerať optikou podľa vlastnej voľby. Ak budeš chcieť, uvidíš zdanlivo arogantného, holohlavého a výrazne tetovaného grázla. Médiami titulovaného "guruom erotického priemyslu" a za jednu jeho zložku kedysi dokonca stíhaného. Ak sa rozhodneš inak, uvidíš vo mne možno až prekvapivo duchovne založeného človeka s nadhľadom, žijúceho podľa karmických princípov. Fungujúceho vo vlastnom malom svete. Konajúceho s presvedčením, že každý je strojcom vlastnej spokojnosti a že hranica akéhokoľvek konania je presne tam, kde by mohlo uškodiť niekomu inému. Pestovateľa orchideí, držiteľa najvyššej čiže Kňazovického medaily za 100 bezplatných darovaní krvi (iba na Slovensku). Chlapa komunikujúceho na vysokej úrovni, keď aj bez najmenšej servítky pred ústami. Člena Mensy, ktorý nemá problém relevantne použiť vulgarizmus. Šikovného "textára" - blogera, copywritera, spisovateľa. Voľba uhla pohľadu - napokon, tak ako všetkého v živote - je len a len na tebe. A maj na pamäti, že tvoj výber optiky spätne veľa vypovedá o tebe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *