Pozitíva vzťahu - alebo pozor na kydanie na partnera
Vzťah, partnerstvo, sex

Hádanka dňa – alebo keď mu pred nimi nakladáš, nečakaj podporu

Tento blog nie je pre mojich kamarátov. My, chlapi štandardne iba veľmi výnimočne riešime s priateľmi negatíva či pozitíva vzťahu. Nielen toho vlastného, ale akéhokoľvek. Zato ženy si nenechajú ujsť ani najmenšiu príležitosť zdrbať pred kamarátkou toho svojho hajzlíka. Nech ho akokoľvek ľúbia.

A môžem ťa ako ženskú čitateľku ubezpečiť, že to píšem so všetkou láskou a úctou, ktorú cítim k mojej vlastnej priateľke Dominike. Ale takto sa veci prosto majú, viem to.

Tým “zdrbávaním” myslím nasledovné.

Pozitíva vzťahu ženy spolu spravidla nepreberajú

osobne, naživo. Že kamarátka dostala krásnu kyticu či partner ju zobral na fajn výlet, to sa dozvedajú takmer výlučne z fotiek na fb či na insta. Dokonca aj zasnúbenie alebo tehotenstvo sa

v dnešnej dobe dáva primárne vedieť cez sociálne siete.

Komentáre pod statusom nepovažujem za plnohodnotnú diskusiu. Hlavne v zmysle jej úprimnosti a otvorenosti. Navyše, čo si budeme nahovárať: statusy sú na machrovanie. Na to, aby sme náš život prezentovali v tak ružových farbách, ako nám to len

editor fotografií, ktorý práve používame, umožní.

Prezentácia žien na sociálnych sieťach nie je ani zďaleka reálnym odrazom ich skutočných životov. Je prehliadkou toho pozitívneho v nich. A aj to často až krikľavo vylepšeným – zvlášť po obrazovej stránke.

(U mužov je to často naopak: bežný slovenský chlap sa na môj vkus zarážajúco rád pochváli tým, ako extrémne sa rozbil na včerajšej nadrbávačke na chate. Alebo koľko hodín strávil, určite na radosť jeho partnerky, pri Resident Evil 7. Ale o tom tento blog nie je.)

Naproti tomu o tom negatívnom čo sa udialo, zreferuje bežná slovenská žena partii

svojich najlepších kamarátok v skupinovej správe.

Na whatsapp-e, nie na messengeri. (Pretože nabúrať sa do messengera ako do “počítačovej” platformy je pre jej partnera relatívne jednoduchšie a teda je to na rozdiel od čisto “mobilového” whatsapp-u riskantnejšie. Krúť si nad tým hlavou, koľko len chceš – takto uvažujú aj verné a oddané ženy.) Zreferuje veľmi podrobne a často aj vrátane screenov tých najvychytanejších častí ich hádky. Samozrejme, väčšinou bez kontextu. Lebo kontext by mohol ukázať, že to

nie je celkom tak, ako to dotknutá žena prezentuje.

Hups. Čo už. Čert to ber, mohol by som si ako predmetný “vyjebanec rovnaký ako všetci chlapi” povedať. Je to medzi nimi, babami. Vzaté s nadhľadom, ani sa ma to vlastne netýka.

Lenže raz sa ma to “týkať” môže

Vlastne je to výrazne pravdepodobné, že raz si to odskáčem. A nie tak celkom ja sám osebe. Odskáče si to náš vzťah. A toto je presne ten moment, kedy by si sa ako žena mala zamyslieť. Či robíš dobre, že

tvojho partnera zhadzuješ v očiach tvojich kamarátok.

Raz sa to totiž môže kurevsky škaredo obrátiť proti tebe.

Raz môže prísť moment, keď budeš potrebovať podporu. Keď budeš potrebovať, aby niekto vyzdvihol tie pozitíva vzťahu. Keď budeš chcieť od priateľky počuť, že ten tvoj hajzlík je vlastne len takým občasným truľkom. Že tie hovadiny, čo občas vyvedie, jednak nestoja za dlhú debatu a jednak ich robí každý muž a teda nepomôžeš si. Môžeš sa len snažiť liať doňho postupne rozum. Nenápadne a nenásilne, aby sa nebúril – tak, ako to robia inteligentné ženy.

Lebo tu nepíšem o nevere či

o niečom podobne fatálne devastujúcom vzťah.

Píšem o prešľapoch, ktoré si bežný slovenský chlap:
– niekedy, žiaľ, ani nevšimne;
– niekedy urobí s najlepším úmyslom;
– niekedy nerozumie tomu, prečo je niečo považované za prešľap a treba mu to najprv dôkladne vysvetliť. Následne mu nechať priestor a čas na to, aby mu to docvaklo. A potom ešte ďalší čas, kým mu dôjde, že sa má ospravedlniť. No tak sme tupelá, no.

Háčik je v tom, že keď kamarátky dlhodobo kŕmiš informáciami o tom, akým chrapúňom tvoj starý je, ony tomu uveria. A keďže im na tebe relatívne záleží, rady ťa potom v prípade problému utvrdia. A síce v tom, že je najvyšší čas zabaliť to s ním. Čo tebe samej ani nenapadlo, lebo ty vieš, že ide o jednorazovú chybu. Ale tvoje kamarátky

poznajú viac-menej len tieto chyby.

Nepoznajú pozitíva vzťahu. Preto majú pocit, že už “toho bolo naozaj dosť”. Už ti predsa vyviedol toto a toto, a toto, a toto. Lebo v takýchto veciach ženská pamäť funguje fascinujúco spoľahlivo a presne. Že už by si naďalej nemala sama seba mučiť a terorizovať. A tlačia na teba, aby si si našla niekoho (pauza na fanfáry)… lepšieho.

Lebo ťa majú rady a z ich pohľadu majú pravdu

Áno, dramatizujem a zveličil som to celé. V záujme toho, aby sme si uvedomili, čo sa môže stať. Takže: chápeš už, prečo si za následný “nevyhnutný” rozchod môžeš z veľkej časti sama?!

Ako na autora tohto webu na mňa môžeš nazerať optikou podľa vlastnej voľby. Ak budeš chcieť, uvidíš zdanlivo arogantného, holohlavého a výrazne tetovaného grázla. Médiami titulovaného "guruom erotického priemyslu" a za jednu jeho zložku kedysi dokonca stíhaného. Ak sa rozhodneš inak, uvidíš vo mne možno až prekvapivo duchovne založeného človeka s nadhľadom, žijúceho podľa karmických princípov. Fungujúceho vo vlastnom malom svete. Konajúceho s presvedčením, že každý je strojcom vlastnej spokojnosti a že hranica akéhokoľvek konania je presne tam, kde by mohlo uškodiť niekomu inému. Pestovateľa orchideí, držiteľa najvyššej čiže Kňazovického medaily za 100 bezplatných darovaní krvi (iba na Slovensku). Chlapa komunikujúceho na vysokej úrovni, keď aj bez najmenšej servítky pred ústami. Člena Mensy, ktorý nemá problém relevantne použiť vulgarizmus. Šikovného "textára" - blogera, copywritera, spisovateľa. Voľba uhla pohľadu - napokon, tak ako všetkého v živote - je len a len na tebe. A maj na pamäti, že tvoj výber optiky spätne veľa vypovedá o tebe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *