Nezaraditeľné témy

Parkujem ako debil – alebo šialené fakty o vodičoch

Je smutné, ako často by si mnohí vodiči mali aspoň v duchu povedať “Parkujem ako debil”. A v záujem zachovania vlastnej dobrej povesti rýchlo preparkovať. Lenže nerobia to.

Príde mi to už ako taký slovenský národný šport. Popri chľastaní a nadávaní na neprajný osud či ešte lepšie na vládu. (Lebo veď nemáme možnosť voliť, my chudáci.)

→ Na článku sa práve pracuje

Slovné spojenie “parkujem ako debil”

našlo svoje trvalé miesto v našom každodennom slovníku. Už si možno ani neuvedomujeme, akým spôsobom zľudovenie tej vety svedčí o našom národnom charaktere. xxx

O úrovni našej fantázie a tvorivosti svedčí jedno. A síce to, akou rôznorodou formou

dokážeme heslo “parkujem ako debil” naplniť.

Uvediem len zopár príkladov, na ktoré si takto v rýchlosti spomeniem:

  • na parkoviskách pred “biznis centrami” sa staviame NA čiaru medzi parkovacími boxmi namiesto MEDZI ne;
  • staviame sa na cudzie miesta, jasne a zreteľne označené ako “vyhradené” alebo “súkromné”, často v presvedčení, že keď zapneme výstražné smerovky (akože “som tu hneď”), tak vôbec nenaserieme majiteľa, ktorý práve prifrčal domov a potrebuje si rýchlo vziať z bytu zabudnutý mobil…;

Po viac ako 15 rokoch písania a publikovania som bol oslovený s ponukou písať copywriterské texty. Nakoľko vysvitlo, že ma to nielenže baví, ale som v tom aj kurva dobrý - robím to teraz na zákazku. Som však (zatiaľ) lacným copywriterom, pretože ma to nemusí živiť a stále to vnímam ako platené hobby.

2 komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.