Sklenené schody môžu byť v (mužskom) svete až prekvapivo zábavné!
Andyho svet

Prečo nemám rád Apple a prečo by sa mi páčil poschodový iStore v Auparku

V tomto blogu stručne vysvetlím, prečo by sa mi páčili sklenené schody v (košickom) Auparku. Ako to celé súvisí s mojím (starým aj novým zároveň) mobilným telefónom. A prečo tvrdím, že nemám rád Apple, keď som zamilovaný do iPhone SE (pôvodného aj verzie 2020).

Po rokoch, počas ktorých som sa vyhýbal konceptu Apple (iPhonu, iPadu aj všetkým ostatným “íčkam”), som si nakoniec predsa len kúpil iPhone SE verziu 2016. Je to jeden z najstarších ešte predávaných a softvérovo podporovaných modelov. Avšak v mojich očiach je to dizajnovo najvydarenejší mobil vôbec (nie iba spomedzi jablčných). Celé roky som dúfal, že sa objaví nejaký Android, ktorý bude aspoň výrazne podobný. A čo sa nestalo…?! No nič. Neobjavil sa.

Tak som teda bol príjemne dotlačený do (veľmi výhodnej) kúpy výrobku firmy, ktorú v princípe podporovať nechcem, lebo ju považujem za trocha zbytočne výrazne predraženú.

Sklenené schody s tým zdanlivo vôbec nesúvisia

Ale je to naozaj len zdanie. Keď som sa totiž dodatočne zamyslel nad tým, prečo vlastne dizajn tak úspešného mobilu nikto nenapodobnil, napadlo mi, že možno kvôli patentu. Tak som googlil, aké patenty má firma Apple. Čo všetko má chránené formou ochrannej značky * atď.

* Patent, ochranná značka, ™, copyright… V podstate sa pod viacerými rôznymi názvami skrýva to isté: potenciálne problémy, ak sa niekto pokúsi viac alebo menej skryto niečo napodobniť.

Čo mi nelezie do hlavy, to je fakt, že Apple má patent aj na zaoblené rohy mobilného telefónu. Ale tu mi zrejme ušiel nejaký detail. Lebo ČDP (od “Čo-Do-Piče”)…! Veď zaoblené rohy predsa chtiac-nechtiac majú všetky mobilné telefóny. Ergo neviem, ako presne je to myslené. Ale, popravde, ani ma to nezaujíma až natoľko, aby som hĺbkovo študoval texty v angličtine okolo toho.

Ešte zarážajúcejším fakt je ten, že spoločnosť

Apple má patent na sklenené schody v predajniach.

Mám na mysli schody z číreho skla. Nie také so zaliatymi drôtikmi v tvare mriežky. Lebo také už v košickom Auparku – a padneš na riť, ale aj v iných nákupných centrách po celom Slovensku – sú a o tých nepíšem. Tie sú v tomto kontexte nanič. Čo tým myslím, to pochopíš už o chvíľu.

Sklenené schody z číreho skla smú teda mať v predajni (rozumej v obchodnom priestore) výhradne iba Apple Stores. Logicky len tie viacpodlažné “stores”. Preto by som v súlade s nadpisom článku chcel takú predajňu v Auparku.

A ak si chlap a ešte stále ti nedocvaklo, aký dôvod mám pre túto moju túžbu… tak si na takýchto schodoch predstav napr. tú štíhlu mladú susedku v krátkej sukni. (Každý na svete nejakú takú má.)

Ako po nich kráča a to ideálne smerom hore

Ty stojíš pod schodami, prirodzene. Máš? A chápeš to už? Je ti teda jasné, prečo je Apple považovaná za vysoko progresívnu spoločnosť s obrovským inovatívnym potenciálom?!


Ilustračné obrázky v tomto článku sú voľne použiteľné fotografie z Apple iStores po celých Spojených štátoch.

Krátkozraký a/alebo zadubený človek vníma holohlavého a potetovaného grázla. Drzého a pôsobiaceho v erotickom priemysle, za čo bol dokonca stíhaný. Inteligentný človek s nadhľadom vidí na úrovni komunikujúceho a distingvovane sa vyjadrujúceho blogera a copywritera, píšuceho bez servítky pred ústami. Držiteľa Diamantovej Janského plakety za 80 bezplatných darovaní krvi. Zvoleného a aktívneho zástupcu vlastníkov v bytových domoch, kde vlastní byty. Médiami titulovaného guruom za prínos a angažovanosť - keď aj vo vyslovene háklivej oblasti. Ja sám seba vnímam ako človeka, ktorý žije v hlbokej viere v potrebu dodržiavania karmických zásad. V overenom presvedčení, že každý je strojcom vlastnej životnej spokojnosti. A s pokorou pred tým, že hranica akéhokoľvek konania je presne tam, kde by mohlo uškodiť niekomu inému. No a drzo sa považujem tak trocha aj za spisovateľa. Nakoľko píšem a publikujem už od strednej školy a čiastočne ma to dokonca živí. Ako excelentný copywriter za rozumné náklady viem nielen o čom píšem, ale hlavne ako písať tak, aby to čitateľ na šíravách internetov vôbec našiel.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *