Sklenené schody môžu byť v (mužskom) svete až prekvapivo zábavné!
Andyho svet

Prečo nemám rád Apple a prečo by sa mi páčil poschodový iStore v Auparku

V tomto blogu stručne vysvetlím, prečo by sa mi páčili sklenené schody v (košickom) Auparku. Ako to celé súvisí s mojím (starým aj novým zároveň) mobilným telefónom. A prečo tvrdím, že nemám rád Apple, keď som zamilovaný do pôvodného iPhone SE, z čoho vyplýva, že mám aktuálne podobný vzťah k jeho dizajnovej napodobenine, iPhone 13. (Aktualizované 08. 11. 2022)

Po rokoch, počas ktorých som sa vyhýbal konceptu Apple (iPhonu, iPadu aj všetkým ostatným “íčkam”), som si nakoniec predsa len kúpil iPhone SE verziu 2016. Je to jeden z najstarších ešte predávaných a softvérovo podporovaných modelov. (Platilo v čase vzniku článku, dnes už nie.) Avšak v mojich očiach je to dizajnovo najvydarenejší mobil vôbec, nie iba spomedzi tých jablčných. Celé roky som dúfal, že sa objaví nejaký android, ktorý bude aspoň výrazne podobný. A čo sa nakoniec v roku 2020 nestalo…?! Veru nič. Neobjavil sa.

Tak som teda bol príjemne dotlačený do (veľmi výhodnej) kúpy výrobku firmy, ktorú v princípe podporovať nechcem, lebo ju považujem za trocha zbytočne predraženú.

Sklenené schody s tým zdanlivo vôbec nesúvisia

Ale je to naozaj len zdanie. Keď som sa totiž dodatočne zamyslel nad tým, prečo vlastne dizajn tak úspešného mobilu nikto nenapodobnil, napadlo mi, že možno kvôli patentu. Tak som googlil, aké patenty drží spoločnosť Apple Inc. Čo všetko má chránené formou ochrannej značky * atď.

* Patent, ochranná značka, ™, copyright… V podstate sa pod viacerými rôznymi názvami skrýva to isté: potenciálne problémy, ak sa niekto pokúsi viac alebo menej skryto niečo napodobniť.

Čo mi nelezie do hlavy, to je fakt, že Apple má patent aj na zaoblené rohy mobilného telefónu. Ale tu mi zrejme ušiel nejaký detail. Lebo ČDP (od “čo-do-piče”)…! Veď zaoblené rohy predsa chtiac-nechtiac majú všetky mobilné telefóny. Ergo neviem, ako presne je to myslené. Ale, popravde, ani ma to nezaujíma až natoľko, aby som hĺbkovo študoval texty v angličtine okolo toho.

Ešte zarážajúcejším fakt je ten, že spoločnosť

Apple má patent na sklenené schody v predajniach.

Mám na mysli schody z číreho skla. Nie také so zaliatymi drôtikmi v tvare mriežky. Lebo také už v košickom Auparku – a padneš na riť, ale aj v iných nákupných centrách po celom Slovensku – sú a o tých nepíšem. Tie sú v tomto kontexte nanič. Čo tým myslím, to pochopíš už o chvíľu.

Sklenené schody z číreho skla smú teda mať v predajni (rozumej v obchodnom priestore) výhradne iba Apple Stores. Logicky len tie viacpodlažné “stores”. Preto by som v súlade s nadpisom článku chcel takú predajňu v Auparku.

A ak si chlap a ešte stále ti nedocvaklo, aký dôvod mám pre túto moju túžbu… tak si na takýchto schodoch predstav napr. tú štíhlu mladú susedku v krátkej sukni. (Každý na svete nejakú takú má.)

Ako po nich kráča a to ideálne smerom hore

Zatiaľ čo ty stojíš pod schodmi, prirodzene… No. Je ti už jasné, prečo je Apple považovaná za vysoko progresívnu spoločnosť s obrovským inovatívnym potenciálom?! 🙂


Ilustračné obrázky v tomto článku sú voľne použiteľné fotografie z Apple iStores po celých Spojených štátoch.

Ako na autora tohto webu na mňa môžeš nazerať optikou podľa vlastnej voľby. Ak budeš chcieť, uvidíš zdanlivo arogantného, holohlavého a výrazne tetovaného grázla. Médiami titulovaného "guruom erotického priemyslu" a za jednu jeho zložku kedysi dokonca stíhaného. Ak sa rozhodneš inak, uvidíš vo mne možno až prekvapivo duchovne založeného človeka s nadhľadom, žijúceho podľa karmických princípov. Fungujúceho vo vlastnom malom svete. Konajúceho s presvedčením, že každý je strojcom vlastnej spokojnosti a že hranica akéhokoľvek konania je presne tam, kde by mohlo uškodiť niekomu inému. Pestovateľa orchideí, držiteľa najvyššej čiže Kňazovického medaily za 100 bezplatných darovaní krvi (iba na Slovensku). Chlapa komunikujúceho na vysokej úrovni, keď aj bez najmenšej servítky pred ústami. Člena Mensy, ktorý nemá problém relevantne použiť vulgarizmus. Šikovného "textára" - blogera, copywritera, spisovateľa. Voľba uhla pohľadu - napokon, tak ako všetkého v živote - je len a len na tebe. A maj na pamäti, že tvoj výber optiky spätne veľa vypovedá o tebe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *