Výroba vakcíny proti kovidu je zaujímavou témou vydrbaného konšpirátora
Nezaraditeľné témy

Ako ma prekvapilo, že keď chceme, vieme pracovať v priam neuveriteľnom tempe

Výroba vakcíny proti kovidu * nádherne ukazuje, že niekedy dokáže ľudstvo fakt zamakať. Ale že brutálne. Uvedomil som si to, keď som si zrátal čísla a vyšiel mi jasný a nespochybniteľný fakt. Totiž, že keď naozaj chceme, dokážeme každú sekundu vyrobiť 44 dávok. Zamysli sa na pár sekúnd: štyridsaťštyri dávok liečiva, ktoré si picháme priamo do žily, každú božiu sekundu v piatich fabrikách…

* Podobne ako píšem skratky ako usb, mhd či bmw malými písmenami, ergo vedome proti pravidlám slovenského pravopisu, tak som si do môjho slovníka zaviedol výraz “kovid”. Pretože keď sa raz niečo číta kovid, tak to ako kovid mienim aj písať a hotovo.

Tento blog začnem vzdaním úcty človeku, ktorého som nepoznal. A zároveň kondolenciou jeho dcére, mojej skvelej, aktuálne najlepšej a najdôvernejšej kamarátke, ktorá si ho zrejme nikdy neprečíta. (Nečíta moje bláboly a napriek tomu – možno práve preto – ju mám neopísateľne rád.) Zomrel jej otec. Zaradený bude do štatistiky úmrtí na kovid, pretože to v jeho prípade zrejme skutočne bol posledný klinček do rakvy. Stačí predsa bohapusto odignorovať všetky jeho dlhoročné veľmi vážne zdravotné problémy a v záujme nárastu “čísiel” si to takto fascinujúco zjednodušiť. K tomu ešte poznámka na konci článku.

A teraz k jasným faktom: výroba vakcíny proti kovidu

K dnešnému dňu, k 19-emu decembru 2021 bolo aplikovaných 8 670 000 000 dávok vakcíny proti kovidu (zdroj). Áno, podaných dávok je už dávno citeľne viac, než je ľudí na zemeguli. Prvá vakcína bola údajne vyrobená dňa 20. 11. 2020 (zdroj). Je to dátum, kedy spoločnosť Pfizer-BioNTech podala na americkom Úrade pre potraviny a liečivá žiadosť o “povolenie na núdzové použitie” pre údajne prvú existujúcu alebo aspoň medzinárodne uznávanú vakcínu. Pre zjednodušenie a sprehľadnenie výpočtu budem tento dátum brať ako proklamovaný “vznik” vakcíny.

Poďme na matematiku z prvého stupňa základnej školy:

výroba vakcíny proti kovidu v presných číslach.

  • Od 20-eho novembra 2020 dodnes uplynulo 394 dní. Každý deň údajnej existencie/produkcie vakcíny sa teda vyrobilo niečo cez 22 miliónov dávok.
  • Deň má 86 400 sekúnd. 22 005 076,14 deleno 86 400 rovná sa 219,28.
  • Výroba vakcíny proti kovidu prebieha v piatich spoločnostiach. Každá jedna z nich teda vyrobí necelých 44 dávok za sekundu, ako píšem v úvode.

Samozrejme, okrem počtu sekúnd za 24 hodín nie je ani jedno číslo z výpočtu absolútne exaktným. Počet dávok je zaokrúhlený na celé stovky miliónov. A počet dní, počas ktorých údajne výroba vakcíny proti kovidu prebieha, je vlastne totálne fiktívny. Vychádza však z oficiálne prezentovaných správ. Pre predstavu o šialenom tempe verejne proklamovanej produkcie tohto liečiva je to takto v poriadku. Inými slovami: pre ilustráciu je to relevantné.

A to je vlastne v podstate všetko, čo som týmto blogom chcel vyjadriť. Predaj – ach, pardon, “podávanie” – vakcíny sa ani zďaleka nekončí. Naopak, vlastne sa ledva rozbehlo. Zober si, že na Zemi v tejto chvíli žije 7 914 5xx xxx, čiže bezmála 8 miliárd ľudí (zdroj). (Číslo rastie každú stotinu sekundy, pribúdame rýchlejším tempom než baktérie v Petriho miske na radiátore.)

Vakcína proti kovidu je bezkonkurenčne a absolútne nespochybniteľne najlepším obchodným artiklom všetkých čias. Na Zemi aj v priľahlom vesmíre. Má totiž 8-miliardovú cieľovú skupinu, ktorej sa ani nemusí ponúkať či predávať. Keďže vlády mnohých štátov po celom svete sa rozhodli znásilniť (svojich) občanov, ktorí si ich zvolili, do kúpy/aplikácie * tohto produktu.

* Či si to uvedomuješ alebo nie a či sa ti to páči alebo nie, vakcínu si každý jeden z nás poctivo kúpil a zaplatil.

Pri všetkej úcte a rešpekte: ľudí trpiacich rakovinou je cca 18 miliónikov (zdroj). To sú úplne zhruba

úbohé 2 promile (!) z cieľovej skupiny odberateľov vakcíny.

Ešte stále sa divíš, že je výroba vakcíny proti kovidu podstatne (aké smiešne slovo v tomto kontexte) zaujímavejšia než vývoj liekov proti rakovine? Chceš porovnávať 100 percent s dvomi promile…?! To potom musí tvoj podnikateľský duch stáť za úplné hovno, haha.

Avšak aj v prípade, že veríš výpočtu, že sme skutočne dokázali

produkovať 44 dávok každú jednu jedinučkú sekundu

počas uplynulých 394 dní, 24/7, 365 dní v roku, bez jediného dňa výpadku. Pričom ani zďaleka nejde “len” o výrobu ako takú. Vakcíny treba aj baliť, distribuovať do celého sveta a vykonať kopu ďalších činností okolo toho. A toto všetko sa musí diať za špeciálnych okolností. (Mám dojem, že ich treba permanentne držať v kontrolovanej teplote – ale nie si tým istý a nechce sa mi po tom pátrať.) Plus, samozrejme, stále sa bavíme o “liečive” a teda celá produkcia musí – alebo povedzme, že mala by – prebiehať v hygienicky dokonale nezávadných podmienkach… … …

Stále ti tak nejako sedí “fakt”, že produkujeme 44 dávok za sekundu? Naozaj ti nič na tej v úvode zmienenej nespochybniteľnosti nesmrdí? 🙂

Finále – sľúbená poznámka ohľadom “čísiel”. Váhal som, či o tom skutočne písať. Naozaj by som nechcel byť za totálneho a prepnutého konšpirátora. * Nedá mi však nenapísať, že dve kamarátky – zdravotníčky mi úplne nezávislo od seba rozprávali v princípe identický príbeh. Keď na ich oddelení zomrie človek, stačí, aby mu bol

behom hospitalizácie robený test na kovid

na to, aby ho povinne museli zaradiť do štatistiky pod “úmrtia na SARS-CoV-2”. Nikoho nezaujíma po prvé, či bol výsledok testu vôbec pozitívny a po druhé, ak aj, či kovid skutočne bol príčinou alebo aspoň sa podieľal na predmetnom úmrtí. Jednoducho: bol ti urobený test? Ideš do “čísiel” a hotovo. Potom aby sme ich nemali jedny z najvyšších na svete. Úplne odhliadnuc od toho, na čom sú akékoľvek štatistiky okolo kovidu od svojej podstaty stavané.

* Za “obyčajného” konšpirátora som už len na podklade existencie môjho výpočtu hore, samozrejme. Veď dobre vieme, že dnes na to stačí prosto iba kriticky uvažovať. Napokon, tento môj článok sa pokojne už čoskoro môže stať vyslovene ilegálnym.

V prípade, že si človek s podobne kritickým myslením ako ja – a znovu sa v tomto blogu ospravedlňujem, mal som, prirodzene, použiť správne novodobé označenie vydrbaný konšpirátor – možno si pátral po tom,

čo majú všetci výrobcovia vakcíny proti kovidu spoločné.

Úplne nespochybniteľne a zjavne. Zverejňovať to tu nebudem, lebo ukameňovaným na ulici sa stať nechcem. Napíš mi to cez niektorý môj kontakt.

Predsa len ešte jedna večerná aktualizácia. Dobrá kamarátka z Košíc mi dala spätnú väzbu, že cíti “trocha hnevu” z môjho textu. Pridám preto poznámku zábavného charakteru (aspoň podľa mňa). Príde mi pomerne vtipné, že ak sa jedného rána zobudím s tým, že som zrazu sám seba identifikoval ako ženu a chcem sa ňou stať, nikto mi do toho rozhodnutia pičovať nebude. Naopak, štát mi zaplatí psychológa, ktorý to so mnou bude dlhodobo rozoberať. A ak mi to nevyhovorí, tak mi ten istý štát nakoniec prispeje aj na operáciu. Keď sa však takisto rozhodnem posilňovať si imunitu inak (a zjavne úplne úspešne) než hazardným očkovaním,

do toho sa mi štát snaží pičovať aj cez mŕtvoly.

Žiaľ, doslovne, keď vidím, v akých počtoch zomierajú celosvetovo po očkovaní aj mnohí dovtedy zdraví ľudia, napr. svetoznámi športovci. Ale jasné, všetky tie správy z celého sveta – to je len taký vtipný hoax. 🙂


Titulné ilustračné foto pochádza z dielne košického fotografa Dávida Mahúta. S témou na prvý pohľad nesúvisí, * je iba vianočné rovnako ako obdobie vzniku tohto textu. I keď to možno už čoskoro a veľmi pravdepodobne násilne zaočkované dieťa na ňom pri troche fantázie s témou môjho blogu vlastne predsa len súvisieť môže. 🙂 Či mal na tomto mieste byť skôr smutný smajlík? Paradoxne, Dávid presadzuje, zdá sa, diametrálne odlišné, poťažmo až úplne opačné postoje na tému “pandémia kovidu” ako ja. Snáď ma za použitie jeho záberu v tomto kontexte neukameňuje on.

Ako na autora tohto webu na mňa môžeš nazerať optikou podľa vlastnej voľby. Ak budeš chcieť, uvidíš zdanlivo arogantného, holohlavého a výrazne tetovaného grázla. Médiami titulovaného "guruom erotického priemyslu" a za jednu jeho zložku kedysi dokonca stíhaného. Ak sa rozhodneš inak, uvidíš vo mne možno až prekvapivo duchovne založeného človeka s nadhľadom, žijúceho podľa karmických princípov. Fungujúceho vo vlastnom malom svete. Konajúceho s presvedčením, že každý je strojcom vlastnej spokojnosti a že hranica akéhokoľvek konania je presne tam, kde by mohlo uškodiť niekomu inému. Pestovateľa orchideí, držiteľa najvyššej čiže Kňazovického medaily za 100 bezplatných darovaní krvi (iba na Slovensku). Chlapa komunikujúceho na vysokej úrovni, keď aj bez najmenšej servítky pred ústami. Člena Mensy, ktorý nemá problém relevantne použiť vulgarizmus. Šikovného "textára" - blogera, copywritera, spisovateľa. Voľba uhla pohľadu - napokon, tak ako všetkého v živote - je len a len na tebe. A maj na pamäti, že tvoj výber optiky spätne veľa vypovedá o tebe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *