Bizniscentrum Košice môže byť aj v budove, kde by si nechcel ani garáž
Bratislavčan v Košiciach

Čo má erotický priemysel v Bratislave spoločné s biznisom v košických centrách

Tušíš, čo by mohli mať spoločné bizniscentrum Košice a sexprivát Bratislava?! Nuž, je to frekvencia. Pretože tak ako v hlavnom meste je pomaly na každej ulici nejaký sexprivát, * je v Košiciach v každej mestskej štvrti nejaké “bizniscentrum”. A síce niekedy aj bez úvodzoviek – ale častejšie s nimi.

* Aby sme mali jasno, keďže nie každý vie, čo presne je vlastne sexprivát. Týmto pojmom sa označuje v podstate štandardný byt spravidla v bežnom bytovom dome, v ktorom nejaká slečna alebo viaceré baby poskytujú sexuálne služby.

Môže sa zdať, že kecám v prípade jednej, druhej alebo oboch informácií. Ale zveličujem tento raz naozaj len o pičný chlp (pomerne doslova).

Žil som v Bratislave 37 rokov. A niežeby som býval nejakým “vymetačom sexprivátov”. Tak sú v brandži označovaní chalani s nutkavou potrebou ošukať každú prostitútku hneď, ako sa vyskytne na trhu. Čiže skôr, než to z nejakého dôvodu zasa zabalí. Prehľad som mal z toho titulu, že v erotickom priemysle dlhodobo aktívne pôsobím. Navyše som prevádzkoval online zoznam práve takýchto sexprivátov a prostitútok (dnes je z neho blogový web o sexbiznise na Slovensku).

Späť k téme

bizniscentrum Košice verzus bratislavské sexpriváty.

Na spočítanie, koľké budovy sa hrdia titulom “bizniscentrum Košice”, stačí prejsť sa po ktorejkoľvek časti mesta. A dôkladne sa obzerať. (Prirodzene, obchádzať všetky vyhodené topánky, ktorých je metropola východu rovnako plná.) Ja osobne žijem v Starom Meste, no a v okolí jej Radnice je štatistika nasledovná. Z desiatich ulíc v mojom okolí

až na siedmich je niečo ako bizniscentrum Košice.

Štyri sú na Letnej (iba v tej časti ulice, ktorú som podrobnejšie prezrel). Dve sú na ulici Slovenskej jednoty – viď aj titulné foto – a jedno na ulici Kapitána Nálepku. To si samo seba titulom bizniscentrum Košice označiť nedovolilo. Ale bude to zrejme iba tým, že budova je zvonka v pomerne mizernom stave a ja predpokladám, že tabuľka s nejakým podobným označením medzičasom jednoducho “padla za vlasť”.

Keby sa mňa ako relatívne čerstvého prisťahovalca niekto spýtal, aký titul by som dal

Košiciam, jednoznačne by to bolo “mesto bizniscentier”.

A to som sa sem prisťahoval z časti Bratislavy (kút, v ktorom sa spája Staré Mesto s Novým a s Ružinovom), kde som mal v okruhu cca piatich štvorcových kilometrov tri obrovské nákupné centrá. Centrá, ktoré si tak skutočne mohli hovoriť. Nie dvojpodlažné budovičky so zastavanou plochou 190 m², ktoré prosto iba silou-mocou chceli mať logo na fasáde, preto si na ňu napísali “bizniscentrum Košice”. 🙂


Zdrojom ilustračnej fotografie a spolu s ňou takmer všetkých na tomto webe je môj vlastný archív. Nefotím v tom pravom zmysle slova. Iba pre vlastnú radosť a zábavu “lovím zaujímavé pohľady”.

Ako na autora tohto webu na mňa môžeš nazerať optikou podľa vlastnej voľby. Ak budeš chcieť, uvidíš zdanlivo arogantného, holohlavého a výrazne tetovaného grázla. Médiami titulovaného "guruom erotického priemyslu" a za jednu jeho zložku kedysi dokonca stíhaného. Ak sa rozhodneš inak, uvidíš vo mne možno až prekvapivo duchovne založeného človeka s nadhľadom, žijúceho podľa karmických princípov. Fungujúceho vo vlastnom malom svete. Konajúceho s presvedčením, že každý je strojcom vlastnej spokojnosti a že hranica akéhokoľvek konania je presne tam, kde by mohlo uškodiť niekomu inému. Pestovateľa orchideí, držiteľa najvyššej čiže Kňazovického medaily za 100 bezplatných darovaní krvi (iba na Slovensku). Chlapa komunikujúceho na vysokej úrovni, keď aj bez najmenšej servítky pred ústami. Člena Mensy, ktorý nemá problém relevantne použiť vulgarizmus. Šikovného "textára" - blogera, copywritera, spisovateľa. Voľba uhla pohľadu - napokon, tak ako všetkého v živote - je len a len na tebe. A maj na pamäti, že tvoj výber optiky spätne veľa vypovedá o tebe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *