Bizniscentrum Košice môže byť aj v budove, kde by si nechcel ani garáž
Bratislavčan v Košiciach

Čo má erotický priemysel v Bratislave spoločné s biznisom v košických centrách

Tušíš, čo by mohli mať spoločné bizniscentrum Košice a sexprivát Bratislava?! Nuž, je to frekvencia. Pretože tak ako v hlavnom meste je pomaly na každej ulici nejaký sexprivát, * je v Košiciach v každej mestskej štvrti nejaké “bizniscentrum”. A síce niekedy aj bez úvodzoviek – ale častejšie s nimi.

* Aby sme mali jasno, keďže nie každý vie, čo presne je vlastne sexprivát. Týmto pojmom sa označuje v podstate štandardný byt spravidla v bežnom bytovom dome, v ktorom nejaká slečna alebo viaceré baby poskytujú sexuálne služby.

Môže sa zdať, že kecám v prípade jednej, druhej alebo oboch informácií. Ale zveličujem tento raz naozaj len o pičný chlp (pomerne doslova).

Žil som v Bratislave 37 rokov. A niežeby som býval nejakým “vymetačom sexprivátov”. Tak sú v brandži označovaní chalani s nutkavou potrebou ošukať každú prostitútku hneď, ako sa vyskytne na trhu. Čiže skôr, než to z nejakého dôvodu zasa zabalí. Prehľad som mal z toho titulu, že v erotickom priemysle dlhodobo aktívne pôsobím. Navyše som prevádzkoval online zoznam práve takýchto sexprivátov a prostitútok (dnes je z neho blogový web o sexbiznise na Slovensku).

Späť k téme

bizniscentrum Košice verzus bratislavské sexpriváty.

Na spočítanie, koľké budovy sa hrdia titulom “bizniscentrum Košice”, stačí prejsť sa po ktorejkoľvek časti mesta. A dôkladne sa obzerať. (Prirodzene, obchádzať všetky vyhodené topánky, ktorých je metropola východu rovnako plná.) Ja osobne žijem v Starom Meste, no a v okolí jej Radnice je štatistika nasledovná. Z desiatich ulíc v mojom okolí

až na siedmich je niečo ako bizniscentrum Košice.

Štyri sú na Letnej (iba v tej časti ulice, ktorú som podrobnejšie prezrel). Dve sú na ulici Slovenskej jednoty – viď aj titulné foto – a jedno na ulici Kapitána Nálepku. To si samo seba titulom bizniscentrum Košice označiť nedovolilo. Ale bude to zrejme iba tým, že budova je zvonka v pomerne mizernom stave a ja predpokladám, že tabuľka s nejakým podobným označením medzičasom jednoducho “padla za vlasť”.

Keby sa mňa ako relatívne čerstvého prisťahovalca niekto spýtal, aký titul by som dal

Košiciam, jednoznačne by to bolo “mesto bizniscentier”.

A to som sa sem prisťahoval z časti Bratislavy (kút, v ktorom sa spája Staré Mesto s Novým a s Ružinovom), kde som mal v okruhu cca piatich štvorcových kilometrov tri obrovské nákupné centrá. Centrá, ktoré si tak skutočne mohli hovoriť. Nie dvojpodlažné budovičky so zastavanou plochou 190 m², ktoré prosto iba silou-mocou chceli mať logo na fasáde, preto si na ňu napísali “bizniscentrum Košice”. 🙂


Zdrojom ilustračnej fotografie a spolu s ňou takmer všetkých na tomto webe je môj vlastný archív. Nefotím v tom pravom zmysle slova. Iba pre vlastnú radosť a zábavu “lovím zaujímavé pohľady”.

Pomerne drzo si dovolím nazvať sám seba blogerom, copywriterom a tak trocha aj spisovateľom. Píšem od strednej školy. Nakoľko vysvitlo, že ma to nielenže baví, ale som v tom aj kurva dobrý - robím to teraz na zákazku. Stal som sa excelentným copywriterom za rozumné náklady, pretože ma to nemusí živiť a stále to vnímam ako platené hobby. Ergo som človekom, ktorý vie nielen o čom píše, ale hlavne ako to napísať tak, aby si to ty ako čitateľ na internete vôbec našiel. Médiá mi prisúdili titul "guru erotického priemyslu na Slovensku". Po bezmála 20-ich rokoch pôsobenia v oblasti zábavy skutočne viem o tejto brandži prvé aj posledné. Som označovaný tiež za "priekopníka", "znalca" a "odborníka" na sexbiznis a všetko súvisiace. Preto sa v mnohých blogoch vyjadrujem práve k týmto témam. Netajím sa tým a ani sa za to nehanbím, naopak.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *