Klub na podporu včiel ponúka jeden z najzaujímavejších darčekov na trhu
Nezaraditeľné témy

Ako súvisia Vianoce so studenou sprchou a okrídlenými záchranárkami ľudstva…?

Rád dávam (jasné, že aj dostávam) nápadité dary. A takým síce môže byť aj vlastnoručne vyrobený kupón na masáž s vyvrcholením pre manželku, priateľku či milenku – vyber si podľa okolností. Ale viem o zaujímavejšom a predsa len tak nejako hodnotnejšom dare pre kohokoľvek, pri kom mám potrebu či záujem urobiť mu radosť. (A pri kom by podobného charakteru kupón bol zrejme mierne trápny.) Pritom v hlbokej podstate sa vnímať brať tak, že ide o darovanie kúska zdravia a kúska záchrany ľudstva. Ide o členstvo spojené so získaním vecných a veľmi hodnotných darov – o Klub na podporu včiel. (Aktualizované 06. 09. 2023)

Klub na podporu včiel venuje členovi

v jednom z dvoch ponúkaných balíčkov nasledovné:

  • v dvoch zásielkach v priebehu roka až 8 kg medu, ktorý sám o sebe má hodnotu cca € 80 (pretože nepíšem o tom akože “mede” z obchodných reťazcov za € 2.59 v akcii, pri ktorom jedinou istotu je jeho sladkosť, ale o kvalitnom a poctivom slovenskom mede od slovenských včelárov – a taký sa predáva za cenu okolo € 10/kg);
  • novozaložený úľ s včelou rodinou, nesúci meno obdarovaného alebo logo jeho firmy a pod..;
  • certifikát o adopcii úľa, jeho fotografiu, newslettery so zaujímavosťami (netreba hneď panikáriť, je posielaný len cca trikrát ročne).

Viac podrobností o balíčku nižšie, v šedo zvýraznenom odstavci.

Prečo tvrdím, že daruješ kusisko zdravia

Nebudem na tomto mieste vypisovať chválospevy na zdravotné účinky medu. Je ich plný google. Neeviduješ ich aspoň okrajovo iba v prípade, že si predvčerom priletel z Jupitera. Napíšem info z môjho vlastného a teda skutočného života.

V momente písania tohto textu som mal 45 rokov. * Okrem drobných príležitostných ťažkostí s krížami som zdravý ako repa. Nepociťujem (a prehliadky, kým som na ne chodil, to potvrdzovali) problém so žiadnym vnútorným orgánom, netrpím žiadnou alergiou. Neberiem absolútne žiadne lieky, takmer nenavštevujem doktorov. Jednoducho v mojom veku funguje moje telo ako najkvalitnejšie švajčiarske hodinky.

* Samozrejme, že je to vek, ktorý v tomto kontexte nestojí za reč. 45-ročný človek (zvlášť chlap) by podľa mňa mal byť plný sily a v najlepšej forme. Pretože je alebo mal by to byť ani nie stred života. A v takom štádiu má ktokoľvek a čokoľvek ešte fungovať 100 %-ne. Ale mám oči a vidím, ako sú na tom moji rovesníci…

A sústavne počúvam – teraz naozaj nemachrujem, len opisujem realitu – ako mlado vyzerám. Môj skutočný vek mi noví ľudia v mojom živote odmietajú veriť, tipujúc mi často aj o desať rokov menej.

Ak sa ma spýtaš, čomu za to podľa mňa vďačím,

vymenujem tri veci:

  • studenej vode, nakoľko inou sa takmer vôbec nesprchujem;
  • lyžici kokosového a rybieho oleja z tresčej pečene, ktorá tvorí neoddeliteľnú súčasť každých jedných mojich raňajok;
  • no a lyžici naozaj kvalitného slovenského medu, ktorá zasa tvorí neoddeliteľnú príchuť mojej každodennej misky müsli.

Prečo tvrdím, že daruješ štipku záchrany človečenstva

Einsteinovo prehlásenie o tom, že do štyroch rokov po vymretí poslednej včely vykapú aj ľudia, nepočuli tiež len tí, čo prileteli z Jupitera, ako to zmieňujem vyššie. Preto ponúka Klub na podporu včiel reálnu a hmatateľnú participáciu na prežití toho vírusu zemegule, ktorý si hovorí “ľudstvo” (to mal byť vtip, i keď…).

Klub na podporu včiel má aj kozmetický benefit

Vieš o tom, že med je najkvalitnejším a najpraktickejším balzámom na pery a na nechtové lôžka? Navyše netreba ho umývať, stačí zlízať. A ani to nemusíš robiť sama či sám, partner sa na to určite kedykoľvek nadšene podujme. Ja osobne to robím tak, že si kvapku medu naberiem koncom prsta čerstvo umytých rúk priamo z fľaše (poctivému medu to neublíži). Rozdelím rovnomerne aj na prst druhej ruky a potom už len rozotriem. Na perách a na lôžkach nechtov. Pár minút sa to naozaj dá vydržať.

Hodnota vyššie opísaného balíka pod názvom “Členstvo Klassik” je € 149 na rok. Existuje aj verzia “Premium”, ktorá je zaujímavá najmä pre niekoho, kto inklinuje k včelárstvu alebo ho prinajmenšom reálne zaujímajú informácie z tejto oblasti. Je rozšírená o živú prednášku o základoch, prvých krokoch včelárenia a videá zo života včiel. Samozrejme, bohatšia je aj vecne – jej náplňou sú okrem štandardného aj špeciálne medy: malina, lipa, pohánka či medovica.

Netajím, že toto je vo svojej hlbokej, ale naozaj len veľmi hlbokej podstate PR článok. Ale napísaný tak od srdca, ako snáď ešte žiadny copywriterský text, ktorý kedy z mojej klávesnice vyliezol. A nikomu nepriznám, aký smiešny honorár som si zaň vypýtal. Kolegom z brandže by som bol na smiech a dokurvil by som si cenník, ako sa hovorí. 🙂 To všetko preto, lebo za každým slovom v tomto blogu si neochvejne stojím. A bol by som ho možno napísal aj zadarmo. 🙂 To však nehovor zadávateľovi.


Zdrojom titulnej fotografie a spolu s ňou takmer všetkých na tomto webe je môj vlastný archív. Zatiaľ sa ešte nedá napísať, že by som robil skutočnú fototvorbu v pravom zmysle slova. Zatiaľ iba pre vlastnú radosť a zábavu “lovím zaujímavé pohľady”.

Ako na autora tohto webu na mňa môžeš nazerať optikou podľa vlastnej voľby. Ak budeš chcieť, uvidíš zdanlivo arogantného, holohlavého a výrazne tetovaného grázla. Médiami titulovaného "guruom erotického priemyslu" a za jednu jeho zložku kedysi dokonca stíhaného. Ak sa rozhodneš inak, uvidíš vo mne možno až prekvapivo duchovne založeného človeka s nadhľadom, žijúceho podľa karmických princípov. Fungujúceho vo vlastnom malom svete. Konajúceho s presvedčením, že každý je strojcom vlastnej spokojnosti a že hranica akéhokoľvek konania je presne tam, kde by mohlo uškodiť niekomu inému. Pestovateľa orchideí, držiteľa najvyššej čiže Kňazovického medaily za 100 bezplatných darovaní krvi (iba na Slovensku). Chlapa komunikujúceho na vysokej úrovni, keď aj bez najmenšej servítky pred ústami. Člena Mensy, ktorý nemá problém relevantne použiť vulgarizmus. Šikovného "textára" - blogera, copywritera, spisovateľa. Voľba uhla pohľadu - napokon, tak ako všetkého v živote - je len a len na tebe. A maj na pamäti, že tvoj výber optiky spätne veľa vypovedá o tebe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *