Košická mhd zadarmo nie je utópiou. Ja sám už sa vozím bezplatne.
Darovanie krvi/plazmy

Chceš jazdiť košickou MHD ZADARMO? Presný návod ako na to

Nekecám. Nebalamutím, aby som ťa šokujúcim nadpisom zvábil k prečítaniu článku, ktorý nakoniec bude skrytou reklamou ponuky ŽSR na výlet do Dobšinskej ľadovej jaskyne. Naozaj mám reálny návod na to, ako môže (aj) pre teba fungovať košická mhd zadarmo. Doživotne.

A ako vidíš, budem v tomto texte (ale vlastne to tak robím vo všetkých) písať skratku “MHD” malými písmenami. Všade, nielen v priamej súvislosti s košickou mhd zadarmo. Lebo sa mi to tak prosto viac páči. Jednoducho mi opticky vadia v texte tie zhluky veľkých písmen. Je to môj web, môžem si to dovoliť. 🙂

Takže košická mhd zadarmo – ako na to?

Daruj krv. Áno, takto jednoduché to je. Lebo darovanie krvi JE JEDNODUCHÉ. A darovanie krvných doštičiek, odborne trombocytov je ešte jednoduchšie. Okej, v niečom jednoduchšie, v niečom zložitejšie.

Ale cieľ, ktorým pre každého šetrného Košičana je vytúžená košická mhd zadarmo, sa ním dosiahne dvojnásobne rýchlejšie.

Vec sa má tak: bezplatná preprava košickou mhd je už dnes reálnou pre toho, kto spadá do niektorej zo stanovených kategórií (kompletný zoznam je na stránke DPMK). A to okrem dôchodcov či ťažko zdravotne postihnutých osôb napr. aj pre poslancov Národnej rady SR a sudcov Ústavného súdu.

Mimochodom, skutočným prúserom je fakt, že to naozaj všetci poslanci a sudcovia využívajú. Tlačí sa ich potom v neklimatizovaných brikách toľko, že sa tam bežný človek už nezmestí. Ale to len tak na okraj.

Košická mhd zadarmo pre darcov krvi

Nevie to každý. Ale kto má trvalý pobyt v KE – a v mojich očiach iba ten je skutočným Košičanom, lebo len ten je pre to mesto reálnym daňovým prínosom. A kto zároveň získal už nie Kňazovického medailu za dlhodobé a/alebo pravidelné darovanie krvi, konkrétne za 100 bezplatných odberov.

Už ich stačí iba 80 a teda držiteľstvo Diamantovej Janského plakety. Ten každý teda dostane električenku bezplatne.

Stačí každého pol roka si ju v Dopravnom podniku obnoviť.

Má to pár háčikov ako asi všetko na svete

Vybavenie trvalého pobytu v hlavnom meste východu nie je až taká veda. Keby to niekto veľmi potreboval (a mal by som ho aspoň trocha rád), aj ja sám som ochotný poskytnúť mu moju adresu ako oficiálnu adresu trvalého pobytu, aby sa v Košiciach mohol prihlásiť. K ničomu ma to nezaväzuje, nič ma to nestojí a v konečnom dôsledku to pomôže tomuto mestu. Od ktorého ja som sa síce narodil a vyrastal cca 450 km ďaleko, ale mám ho rád.

Kňazovického medaila je takým “krvným maratónom” *

Medaila profesora MUDr. Jána Kňazovického je najvyšším ocenením, aké môže slovenský darca krvi či niektorej z jej zložiek získať. Ženy ju dostávajú na 80, muži za 100 darovaní. A keďže darovanie krvných doštičiek sa ráta za dve darovania, tak tie stačí darovať len päťdesiatkrát.

* Eviduješ tú geniálnu slovnú hračku? Vysvetlím. 1. Maratón ako jedna z najdlhších a najnáročnejších bežeckých disciplín. 2. Medzinárodný maratón mieru a teda ten najznámejší na Slovensku sa beží v Košiciach. 3. Ján Kňazovický ako chirurg a priekupník krvnej transfúzie tiež pôsobil v Košiciach. Ha.

Chápeš už a oceňuješ, akým brilantným výplodom môjho mozgu je ten podnadpis s hviezdičkou?!

Trombocyty je možné darovať aj každý mesiac

Šup – technicky vzaté stačia nejaké 4 rôčky a už sa aj môžem čavargovať brikou aj busmi (a možno raz zasa aj trolejbusmi) o dušu spasenú. Doživotne alebo do presťahovania sa za lepšie platenou prácou do Bratislavy.

Ruku na srdce: koľkí východniari sa trebárs aj po dlhých rokoch života v hlavnom meste prihlásili v ňom na trvalý pobyt…? Ale ktovie. Možno všetci majú tých 80 darovaní krvi za sebou a chcú sa počas doma trávených víkendov voziť v mhd zadarmo. Túto utópiu beriem.


Zdrojom titulnej fotografie a spolu s ňou takmer všetkých na tomto webe je môj vlastný archív. Zatiaľ sa ešte nedá napísať, že by som robil skutočnú fototvorbu v pravom zmysle slova. Zatiaľ iba pre vlastnú radosť a zábavu “lovím zaujímavé pohľady”.

Krátkozraký a/alebo zadubený človek vníma holohlavého a potetovaného grázla. Drzého a pôsobiaceho v erotickom priemysle, za čo bol dokonca stíhaný. Inteligentný človek s nadhľadom vidí na úrovni komunikujúceho a distingvovane sa vyjadrujúceho blogera a copywritera, píšuceho bez servítky pred ústami. Držiteľa Diamantovej Janského plakety za 80 bezplatných darovaní krvi. Zvoleného a aktívneho zástupcu vlastníkov v bytových domoch, kde vlastní byty. Médiami titulovaného guruom za prínos a angažovanosť - keď aj vo vyslovene háklivej oblasti. Ja sám seba vnímam ako človeka, ktorý žije v hlbokej viere v potrebu dodržiavania karmických zásad. V overenom presvedčení, že každý je strojcom vlastnej životnej spokojnosti. A s pokorou pred tým, že hranica akéhokoľvek konania je presne tam, kde by mohlo uškodiť niekomu inému. No a drzo sa považujem tak trocha aj za spisovateľa. Nakoľko píšem a publikujem už od strednej školy a čiastočne ma to dokonca živí. Ako excelentný copywriter za rozumné náklady viem nielen o čom píšem, ale hlavne ako písať tak, aby to čitateľ na šíravách internetov vôbec našiel.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *