Životná zvláštnosť, ktorá ma priviedla najprv k Trenčínu a potom do Košíc
Andyho svet

Pikoška, ktorá zo mňa spravila Košičana. A možno len úplne trápna náhoda

Uvedomil som si, že existuje istá životná zvláštnosť. Úzko súvisiaca s mojím presídlením sa do Košíc po 37-ich rokoch života v hlavnom meste. Možno je to hlúposť. Ale v mojich očiach svedčí o tom, že podobné milé komploty zo strany našich anjelov strážnych sa v našich životoch skutočne dejú.

Na tomto mieste nie je podstatné, v čom konkrétne som v hlavnom meste dlhodobo a úspešne podnikal. Fakt však je, že

svojho času som mal dve prevádzky v Bratislave.

Prvú na adrese (a práve tie adresy sú dôležité) Trenčianska ulica číslo 37 a druhá trocha neskôr pribudla na adrese Košická ulica číslo 50. Že sú tie dve adresy vzdialené od seba doslova 150 metrov a teda dve minúty pešou chôdzou – to nie je tá prevratná životná zvláštnosť, o ktorej chcem písať.

Životná zvláštnosť hodná zamyslenia

je v tom celom nasledovná. Dominika pochádza z Trenčína. A ja som sa po dlhých rokoch života v Bratislave presťahoval za ňou (a len kvôli nej) do Košíc, kde ona v tom čase už cca šesť rokov žila. Apropo, rozhodnutie o mojom kompletnom presunutí sa do Košíc vzniklo v priebehu pár minút. A to na diaľnici ústiacej do talianskej Bolone. To už je však námet na ďalší článok.

Tak ako, je to

životná zvláštnosť, ktorá je prinajmenšom úsmevnou?

Jasné, nie je to žiadny zázrak a je istá (možno aj dosť veľká) šanca, že je to vlastne celé úplná hovadina. Ale ja mám takéto “hovadiny” rád.

A tebe sa ospravedlňujem za tých 50 sekúnd života, o ktoré som ťa ubral. Keďže som ťa v podstate hrubým násilím donútil prečítať si tento presne 21-vetný mini-blog. 🙂


Ilustračnú fotografiu k tomuto článku mi poskytol môj dobrý kamarát, veľmi šikovný košický fotograf Dávid Mahút.

Ako autora tohto webu ma môžeš vidieť optikou podľa tvojej vlastnej voľby. Ak budeš chcieť, uvidíš zdanlivo arogantného, výrazne potetovaného a holohlavého grázla. Médiami titulovaného guruom erotického priemyslu a za jednu jeho zložku kedysi dokonca stíhaného. Dá sa však vidieť vo mne aj pokorného a duchovne založeného človeka s nadhľadom, žijúceho podľa karmických princípov. Konajúceho s presvedčením, že každý je strojcom vlastnej spokojnosti a že hranica akéhokoľvek konania je presne tam, kde by mohlo uškodiť niekomu inému. Ašpiranta na Kňazovického plaketu za 100 bezplatných darovaní krvi a to iba na Slovensku. Chlapa komunikujúceho na vysokej úrovni - keď aj bez servítky pred ústami, šikovného "textára" - blogera, copywritera a tak trocha aj spisovateľa. Človeka, ktorý vlastný voľný čas venuje zachráneným psíkom, hľadajúcim adopciu… Voľba uhla pohľadu - tak ako podľa môjho osobného presvedčenia všetkého v živote - je len a len na tebe. A maj na pamäti, prosím, že tvojím výberom hovoríš niečo aj sama/sám o sebe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *